top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

BRT Yayın Grubu'na ulaşan Yeni Yıl etkinlikleri ve MesajlarıCUMHURBAŞKANI VE AK PARTİ BAŞKANI Erdoğan'dan yeni yıl mesajı: Asıl çıkışımızı Türkiye Yüzyılı ile 2024'le birlikte başlatıyoruz
Yeni yıl dolayısıyla video mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "2023 hedefleri başlangıçtı; asıl çıkışımızı Türkiye Yüzyılı ile 2024'le birlikte başlatıyoruz. Bu mücadeleyi de, sizlerin desteğiyle zafere ulaştıracağımıza yürekten inanıyoruz" ifadelerine yer verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanyeni yıl dolayısıyla yayımladığı video mesajında, yeni takvim yılının ülke, millet ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

Her yeni yılın sevinçle umutla ve heyecanla karşılanması gerektiğine inandığını ancak bu yeni yıla hem bölgedeki ve dünyadaki olumsuzluklar hem de geçen günlerde verilen şehitler sebebiyle buruk girildiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"İnsanlığın tamamı için daha güzel, daha huzurlu, daha müreffeh bir gelecek umudumuzu elbette muhafaza ediyoruz. Bunun için sözde demokrat ve özgürlükçü ülkelerin eli kanlı terör örgütlerine verdikleri destekleri kestiğini görmemiz gerekiyor. Bunun için önce Gazze'de masum çocukların, kadınların katledilmesine karşı tüm ülkelerin ve kurumların ortak tavır aldığını görmemiz gerekiyor. Bunun için Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere bireyleri acıya boğan ve ülkelerin kaynaklarını heba eden çatışmaların durdurulması için adil ve samimi çaba gösterildiğini görmemiz gerekiyor. Bunun için önce asırlardır sömürülen ve onurları çiğnenen toplumların zenginliklerinin kendi gelecekleri, refahları, güvenlikleri için kullanıldığını görmemiz gerekiyor. Velhasıl umutları fiiliyata dönüştürmek için dünyadaki tüm ülkelerin, kurumların, fertlerin ortak değerler ve ilkeler etrafında bütünleşmesini temin etmemiz gerekiyor."

"ZALİMİN ZULMÜNÜN İLANİHAYE SÜRÜP GİTMEYECEĞİNE İNANIYORUZ"

Türkiye'nin dünya fotoğrafında farklı bir yeri, farklı bir misyonu ve farklı bir anlayışı temsil ettiğine dikkat çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devlet ve millet olarak biz sadece kendi güvenlik ve refah çabamızı neticeye ulaştırma mücadelesi vermekle kalmıyoruz, 'dünyaya ve bölgemize huzur iklimi hakim olmadan bizim de huzur bulamayacağımız' anlayışıyla herkes için aynı standartları diliyoruz. Bu anlayışla bölgemizdeki barış çabalarını neticeye ulaştırmaya çalışıyoruz. Dostlarımızla ilişkilerimizi her alanda geliştiriyoruz, kardeşlerimizin dertleriyle dertleniyoruz. Dünyayı daha iyi, daha adil, daha müreffeh bir geleceğe hazırlamaya dönük her çabaya destek veriyoruz. Cumhuriyet'imizin ilk asrını bitirip, 'Türkiye Yüzyılı' dediğimiz yeni asrına ayak bastığı bir dönemde daha büyük hedeflere yönelirken azmimizi ve gayretimizi sürekli perçinliyoruz. Zalimin zulmünün ilanihaye sürüp gitmeyeceğine inanıyoruz. Adaletsiz ve dengesiz küresel yönetim sisteminin son çırpınışlarını yaşadığına inanıyoruz. Mazlumların sesinin derinden derine tüm dünyayı sardığına, bu çığlıkların büyüyerek insanlığın ortak vicdanı haline dönüşeceğine inanıyoruz. Nitekim Türkiye'nin kendi vatandaşları, dostları ve kardeşleriyle birlikte insanlığın tamamına hitap eden beyan ve tutumlarının gönüllerde giderek daha fazla makes bulduğunu görüyoruz."

"SİYASİ VE SOSYAL MÜHENDİSLİK PROJELERİYLE ÇOK VAKİT, ÇOK ENERJİ, ÇOK İNSAN KAYBETTİK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hedeflere giden meşakkatli yolda sürekli yeni sınamalarla yeni sıkıntılarla ve yeni engellerle karşılaşıldığını dile getirerek, "Terörle mücadeleden ekonomik tuzaklara kadar pek çok alanda yaşadığımız sorunların temelinde büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını engelleme amacı vardır. Ülke olarak biz kendi potansiyelimizi ve imkanlarımızı etkin şekilde kullanmayı sürdürdükçe bu mücadele daha da sertleşecektir. Çünkü Türkiye'nin büyümesi demek asırlardır bizim tökezlememiz sayesinde dört bir yanımızda rahatça at koşturanların hesaplarının bozulması demektir. Bizim güçlenmemiz demek kendi refah ve güvenlikleri için diğer herkesi araç olarak kullananların, sömürenlerin, ezenlerin düzenlerinin sonuna gelinmesi demektir. Bizim sesimize daha çok kulak verilmesi demek dünyanın her yerindeki hak, adalet, özgürlük ve vicdan arayışlarının güçlenmesi demektir." ifadelerini kullandı.

"Milletimiz tarihinin hiçbir döneminde kendi hedeflerine ulaşmak için bedel ödemekten, fedakarlık yapmaktan, elini taşın altına koymaktan çekinmedi." diyen Erdoğan, son 21 yılda yaşadıkları nice kritik hadise karşısında milletin sergilediği güçlü duruş ve kararlılığın bugün de devam ettiğini gösterdiğini bildirdi.

Erdoğan, "Buradan bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Milletimiz birliğine, beraberliğine, kardeşliğine sahip çıktıkça Allah'ın izniyle bizi kimse bölemeyecektir. Devletimiz 2023 hedeflerinin bir sonraki safhası olan 'Türkiye Yüzyılı' vizyonunu hayata geçirdikçe Allah'ın izniyle ay yıldızlı bayrağımızın yükselişi hep sürecektir. Siyasi, ekonomik, askeri, diplomatik başarılarımızla dostlarımıza güven, düşmanlarımıza korku vermeye devam ettikçe önümüzdeki sisler giderek dağılacaktır. Velhasıl biz istiklalimizden ve istikbalimizden taviz vermedikçe kimse kutlu yürüyüşümüzün önüne geçemeyecektir." değerlendirmesini yaptı.Geçmişte emperyalistlerin birer aracı olarak başlarına musallat edilen vesayet güçleriyle darbecilerle terör örgütleriyle siyasi ve sosyal mühendislik projeleriyle çok vakit, çok enerji, çok insan kaybettiklerinin altını çizen Erdoğan, "Artık bu numaralara karnımız tok olduğu gibi böyle ağır faturalar ödemeye niyetimiz de yok. Ülkemizi kendi iç mücadeleleriyle meşgul ederek, tarihi mirasından ve sahip olduğu imkanlardan mahrum edenlerle yollarımızı ayıralı çok oldu. Her fırsatta tekrarladığımız 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' düsturumuzun anlamı işte budur." ifadelerini paylaştı.

"2023 HEDEFLERİ BAŞLANGIÇTI"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yıl mesajında şunları kaydetti:

"İnşallah 2024, darbe girişimiyle başlayıp Kovid-19 salgını ile büyüyen, bölgemizdeki çatışmalarla derinleşen sıkıntılı dönemden kurtulup hedeflerimize kilitlendiğimiz bir yıl olacaktır. Küresel krizlerin artarak sürdüğü bir dönemde biz farkımızı bir kez daha göstererek üreten, istihdam eden, büyüyen, gelişen Türkiye'nin yıldızını yükselteceğiz. Evet, 2023 hedefleri başlangıçtı. Asıl çıkışımızı 'Türkiye Yüzyılı'yla 2024'le birlikte başlatıyoruz. Bu mücadeleyi de sizlerin desteğiyle zafere ulaştıracağımıza yürekten inanıyoruz. Bu duygularla bir kez daha yeni takvim yılının milletimizin tüm fertlerine ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum."CHP Genel Başkanı Özgür Özel; AK Parti ve MHP'ye oy veren yurttaşları; yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'na sarı kart göstermeye davet ettiÖzel, BirGün gazetesinde 2023 yılını değerlendirdiği bir yazıya imza attı. Özel yazısında Cumhuriyet'in 2. yüzyılında ezberleri bozmak istediklerini belirterek; " Bizden başka inanabileceği, güvenebileceği birileri olmayan, yoksul ve kimsesiz Anadolu halkını bizimle beraber doğru bildiğimiz yolda yürümeye davet ediyoruz" dedi.


Özel'in Nâzım Hikmet'ten alıntılar da yaptığı yazısından öne çıkanlar şöyle:

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. 28 Mayıs seçimlerinin ardından en az 40 yıldır memleketimize ve halkımıza sirayet etmiş umutsuzluğun, yılgınlığın ve yorgunluğun en yüksek seviyeye ulaştığını hissettik. Edip Cansever’in ifade ettiği gibi adeta “dağılmış pazar yerlerine” benzemişti memleketimiz. Bu yılgınlığı aşabilmek için çok çaba sarf ettik. Yurttaşlarımıza onları anladığımızı, onların hislerini paylaştığımızı, onlarla duygudaş olduğumuzu anlatmaya çalıştığımız koca bir yaz geçirdik. Şimdi üzüntülerimizi, hayal kırıklığımızı hep birlikte telafi etme zamanı. Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyılının ilk yılında ezberleri bozmak istiyoruz. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde etmeye çalışmayacağız. Memleketimizi iktidarın yanlış politikalarından kurtarmak için çalışacağız.  Bizler, 2024 yerel seçimlerinde tüm yurttaşlarımızı, başta Adalet ve Kalkınma Partisi’ne ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne ülkemiz iyi olsun diye oy vermiş yurttaşlarımızı, Cumhur İttifakı iktidarına sarı kart göstermeye ve kentlerimizi iyi yönetecek adaylarımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Ancak şüphesiz 2024’ü sadece bir yerel seçim yılı olarak görmüyoruz. Bavullarını kafalarında toplamış ilk fırsatta ülkemizi terk etmek isteyen gençlerimize umut vereceğimiz bir yıl olacak, 2024. Emeği sömürülen beyaz, gri, mavi yakalı emekçilerle birlikte onların haklarını arayacağımız bir yıl olacak. Haksız yere cezaevinde tutulan aydınları ve siyasetçileri yalnız bırakmayacağımız bir yıl olacak. 2024, iktidarın sivil toplum kuruluşu olarak gördüğü cemaat/tarikat adı altındaki yapıların çocuklarımızın geleceğini tehdit etmesine izin vermeyeceğimiz bir yıl olacak.  “İnsanın insana kulluğunu yok etmek” için çıktığımız bu yolda; sadece bir avuç varlıklının değil, sadece kodamanların değil, sadece sırtı pek olanların değil, sadece ensesi kalın olanların değil, tüm halkımızın birlikte gülebileceği bir memleket yaratmak için davetimiz tüm yurttaşlarımızadır.  

 BAYRAKTUTAN YENİ YIL MESAJI YAYINLADICHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. 


ANKARA-CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. 

Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi. “İnsan haklarının ihlal edildiği, basın özgürlüğünün yok edildiği, işsizliğin, enflasyonun, yoksulluğun zirveye çıktığı, haksızlıkların, hukuksuzlukların hakim olduğu bir yılı daha tüm zorluklarıyla geride bıraktık. Cumhuriyetimizin 100. yılının içinde olduğumuz 2024 yılını umutların tazelendiği, yepyeni bir başlangıç temennisiyle karşılıyoruz. Yeni yılda Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak, ülkemizi yeni ufuklara, yeni aydınlık yarınlara kavuşturmak adına verdiğimiz mücadele artarak devam edecektir.  

Ülkemizin barışa, huzura, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu bir dönemden geçiyoruz. 2024 yılının hepimizi derinden yaralayan afetlerin yaşanmadığı, terörün ve şiddetin son bulduğu, ülkemiz kaynaklarının adil paylaşıldığı, kimsenin yoksulluk ve sefalet içinde olmadığı, emeğin değer bulduğu, hak, hukuk, adalet ve eşitliğin sağlandığı, güvenlik kaygısı ve gelecek endişesinin taşınmadığı, herkesin birlik ve beraberlik içerisinde, mutlu şekilde yaşadığı bir yıl olmasını temenni ediyorum. 

2023 yılında vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimize, doğal afetler neticesinde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı, tedavi görenlere acil şifalar diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; aileniz ve tüm sevdiklerinizle birlikte hayallerinizin ve umutlarınızın gerçekleştiği bir yıl geçirmeniz dileğiyle; yeni yılınızı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

CHP’Lİ VEKİL MAHMUT TANAL:“2024 YILI, AKP’NİN ÇÖKÜŞ YILI OLACAK!”

 CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, sosyal medya hesabı üzerinden yeni yıl mesajı paylaştı. 31 Mart 2024’teki yerel seçimlerde büyük başarı elde edeceklerini belirten Tanal, “2024 yılı, 3 kuruş para için ülkemizin dünyadaki itibarını yerle bir eden AKP iktidarı için çöküş yılı olacak!” değerlendirmesini yaptı.

 

CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın X üzerinden paylaştığı yeni yıl mesajı aynen şöyle:

“Birçok acı ve felaketi yaşadığımız, kan ve gözyaşının eksik olmadığı 2023 yılı, geride kaldı.

Umutla gireceğimiz 2024 yılının tüm insanlığa huzur, mutluluk, barış ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.

Geride bıraktığımız 2023 yılı içerisinde ülkemizde yine birçok keyfi uygulamaya, haksızlığa, adaletsizliğe, hukuksuzluğa, baskıya şahit olduk.

Herkesi bağlayıcı nitelikteki Anayasa Mahkemesi kararlarına dahi uyulmadığını gördük.

Vatandaşın ana gündemini geçim sıkıntısı, pahalılık oluştururken, iktidarın ise yapay gündemlerle, ‘Yerli ve Millilik’ edebiyatıyla bu konudaki sorumluluğunu unutturmaya çalıştığını gözlemledik.

Halkın seçtiği milletvekilleri olarak 2024’te, emek, demokrasi ve adalet mücadelesini ileriye taşıyacağız.

Anayasayla tanınan temel hak ve özgürlüklerin yok edilmesine seyirci kalmayacağız.

Vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü konusunda yapıcı muhalefet görevimizi, aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.

2024 yılı, 3 kuruş para için ülkemizin dünyadaki itibarını yerle bir eden AKP iktidarı için çöküş yılı olacak!

Çünkü 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerdeki başarımızı, 2019’daki yerel seçimlerin ötesine taşıyacağız.

Mart 2024’teki yerel seçim sonuçları, AKP ve ortakları için hüsran olacaktır!

Halkımız, AKP’ye algıyla bir yere varılamayacağını gösterecektir.

Belediyeleri kaybeden AKP’nin gerçek yüzü daha iyi anlaşılmış olacak!

2024’ün mücadeleyle, dayanışmayla, başarıyla hatırlanacak bir yıl olması dileğiyle, mutlu seneler.”Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin Yeni Yıl mesajı
Değerli Ataşehirliler,

Yeni bir yıla girmeye sayılı günler kala hepinize en içten sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

2023, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız önemli bir yıl oldu ülkemiz için. Ataşehir’de göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Cumhuriyetimize yakışır projeler hayata geçirdik.                                                                                                                     

2023 yılında hedeflerimiz doğrultusunda, sağlıktan sosyal yardıma, kültür-sanattan eğitime kadar her alanda sürdürülebilir ve yenilikçi hizmetler sunduk, Ataşehirlilerin mutluluğu için var gücümüzle çalıştık.

2024 yılında da ilçemizde daha çağdaş, modern ve gurur duyulacak hizmet ve projelerle, Ataşehir'imizi daha ileriye taşımak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Siz değerli komşularımız için yeni projelerimizi bir bir hayata geçirmenin gayreti içerisinde olacağız. Şeffaf, adil ve katılımcı yönetim anlayışımızla Ataşehir'imizi daha da ileriye taşıyacağız.                                               

   Bu duygu ve düşüncelerle 2024 yılının ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum. 


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin yeni yıl mesajı
14:16 (5 dakika önce)Alıcı: bcc: ben
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci mesajında şu ifadelere yer verdi: 


“Bize kazandırdığı deneyimler, anılar ve duygusal izlerle birlikte bir yılı daha geride bıraktık. Hiç kuşkusuz 2023 yılı, teknolojik ve bilimsel alanda yapılan ümit verici çalışmalarla olduğu kadar insanların demokratik hakları için verdikleri mücadelelere, küresel ısınmaların yarattığı sellere, yangınlara, savaşlara ve doğal afetlere sahne oldu. Kuşkusuz bu senenin en üzücü olayı 6 Şubatta merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde gerçekleşen 13 ilimizin etkilendiği depremdi. Deprem sonrasında Atakum’un ortaya koyduğu dayanışma ruhu; hepimize umutlu olmayı, birbirimize kenetlenmeyi hatırlattı.


Cumhuriyetin ilan edilişinin 100. Yıl dönümünde bayram coşkusunu kentimizin dört bir yanına taşıyarak Cumhuriyet Yürüyüşü’nden konserlere; söyleşilerden fotoğraf sergilerine kadar her kesime ve zevke hitap eden etkinliklerle kutladık.

 

Yeni yılda da yerelden genele doğru değişen şartlara ve gelişmelere göre uyum sağlamamız gereken bir dönemden geçeceğiz. Bu dönemde hepimize önemli görevler düşüyor. Dayanışma projelerimize, gençlerimizin ve çocuklarımızın aydınlık geleceği için bütün imkanlarımızı seferber edip var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bütün projelerimizin her kesimden, her yaş grubundan hemşehrimize hitap etmesine önem veriyoruz. Atakum’da her bir Atakumlu’nun emeği, izi ve rengi olmalı diyoruz. Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz her proje sadece Atakum için değil, Samsun ve Türkiye için de önemli adımlar oluşturacak. Çalışmalarımızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi bilimsel temellere dayalı, çağdaş, sosyal hukuk devletinin gereklerini gözeterek gerçekleştirmeye ve Atakum’u tüm platformlarda en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2024 yılının dayanışmamızı daha da artırarak güzel anılar biriktirdiğimiz, ülkemizde ve dünyada demokrasiden ekonomiye her alanda refah ve huzurlu gelişmelerin yaşanacağı sağlık, mutluluk dolu bir yıl olmasını diliyorum."


CHP HOPA İLÇE BAŞKANI AYDEMİR YENİ YIL MESAJI YAYINLADICumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin - Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, yeni yıl mesajında, Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinin ve Türkiye'nin modern gelişiminin önemine dikkat çekerek, Suudi Arabistan'daki son olayları eleştirdi.

Hayati Akbaş

HOPA-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin - Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, yeni yıl mesajında, Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinin ve Türkiye'nin modern gelişiminin önemine dikkat çekerek, Suudi Arabistan'daki son olayları eleştirdi.

Atatürk'ün Büyüklüğü ve Modern Türkiye'nin Gelişimi

Başkan Şükrü Aydemir mesajında, "Suudi Arabistan'da yaşanan son olaylar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ne kadar büyük bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir. Modern Türkiye'nin yüzyılında, Atatürk'ün izinde daha gelişmiş ve ilerlemiş bir yıl geçirmeyi diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yeni Yıl Kutlaması ve Gelecek Dileği

Aydemir, mesajını şu sözlerle sürdürdü: "Yeni yıl, tüm Hopa halkına ve ülkemize sağlık, mutluluk ve başarı getirsin. Atatürk'ün gösterdiği yolda, cumhuriyetimizin değerlerini daha da ileriye taşıyarak, 2024 yılını modern ve gelişmiş Türkiye için bir dönüm noktası yapalım."

Suudi Arabistan Olaylarına Eleştiri

Aydemir, Suudi Arabistan'daki olaylara ilişkin, "Atatürk'e ve Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine yapılan her türlü saygısızlık, bizleri daha da güçlendiriyor. Atamıza olan sevgimiz ve bağlılığımız, her türlü sınırı aşarak, geleceğe ışık tutuyor" dedi.

Şükrü Aydemir mesajında şu ifadelere yer verdi “Sevgili Hopa ve Artvinli Dostlarım,  Değerli Takipçilerim,

Yeni bir yıla girmenin heyecanı ve umudu içindeyiz. 2024, şehrimiz için barış, huzur ve kalkınma dolu bir yıl olsun. Hep birlikte, Artvin ve Hopa’nın daha da gelişmesi ve güzelleşmesi için çalışacağız.

Bu yeni yıl, her biriniz için sağlık, mutluluk ve başarı getirsin. Yeni yıl, bize sadece takvimdeki bir sayı değişikliği değil, aynı zamanda daha iyi bir geleceğe doğru attığımız adımların başlangıcı olsun.

2024 yılında, birlikte daha güçlü, daha müreffeh bir Hopa ve Artvin inşa edeceğiz. 2024,şehrimiz için yeni başarı hikâyelerinin yazıldığı bir yıl olsun. Yeni yılınız kutlu olsun! Saygılarımla”


 HOPA TSO BAŞKANI DEMİRCİOĞLU YENİ YIL MESAJI YAYINLADIHopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu “2024’ te İnsanlığı huzura ve refaha yaklaştıran adımlar atılmalıdır ”

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu, yayımladığı yazılı mesajda 2024 yılından beklentilerini dile getirdi.

Ülkemizin başta ekonomi olmak üzere birçok alanda zor bir süreçten geçtiğini belirten Başkan Osman Demircioğlu, “Her yeni yılda talep ettiğimiz; adalet, kalkınma, refah ve özgürlük beklentilerimize ulaşmanın zorlaştığı, çocuklarımızın çocukça, kadınlarımızın kadınca yaşayamadığı, kısacası insanların insanca yaşayamadığı bir süreçteyiz. Artık dünyada olup bitenleri yorumlamak yetmez, onları değiştirmek de gerekir. İnsandan daha yüce değerin olmadığı bilinciyle, 2024 yılından beklentilerimiz; bir an önce insanlığı toplumsal huzura yaklaştıran adımların atılmasıdır. İnsanca yaşamak; terörün, savaşların, yoksulluğun, hukuksuzluğun son bulduğu bir düzende mümkündür.

Yeni yılda en çok ihtiyacımız olan, umuttur. Adaletin olduğu her yerde de umut vardır. 2024 yılında geleceğe daha umutla bakılan bir Türkiye olmasını diler,  yüzünüzden gülüşleriniz, yüreğinizden umudunuz eksilmesin. Tüm Hopa ve Kemalpaşa halkının yeni yılını kutlarım” ifadelerini kullandı..
45 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page