top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

BRT'ye ulaşan 'Kılıçdaroğlu'na destek' haberleriCHP’Lİ SAYDAM: SARAYLARIN DEĞİL HALKIN CUMHURBAŞKANI GELİYORCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Aday Adayı Mehmet Saydam, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olmasını değerlendirerek, “Saray’da yaşayıp çeteleri zengin edenlerin değil, halkın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu geliyor” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Aday Adayı Mehmet Saydam, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu bir lider olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun halktan biri olduğunu ve 85 milyonu kucaklayacak bilgi ve birikimiyle Türkiye’yi Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında güçlü ülkeler arasına sokacak tek kişi olduğunu vurgulayan Saydam, “Türkiye’de değişim ve dönüşüm zamanı gelmişti. 21 yıllık çileli serüven sona eriyor. Sarayların değil halkın ve milletin adamı olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, ülkemizin yeni lideri olacaktır. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum. Bizlerde Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Güçlü Türkiye’yi yarınların daha mutlu ve huzurlu olduğu bir ülkeyi hep birlikte inşa edeceğiz. Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılının lideri Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır.” dedi.CHP’li Şenyurt’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek


BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZCumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili A.Adayı Rıdvan Şenyurt, son cemre toprağa düşerken, tüm Türkiye’nin kalbinde yeni umutların yeşerdiğini dile getirerek, “Birleşe birleşe kazanacağız.” mesajı verdi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili A.Adayı Rıdvan Şenyurt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından yayınladığı mesajında; aydınlık Türkiye için yeni umutların yeşerdiğine vurgu yaptı. Şenyurt, mesajında şunları dile getirdi: Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaletin simgesi oldu. Son cemre toprağa düşerken, tüm yurttaşlarımızın kalbinde de yeni umutlar yeşerdi. Her şey bundan sonra daha da güzel olacak. Birleşe birleşe kazanacağız.


CHP’li Keleş’ten Kılıçdaroğlu’na destek


KARDEŞÇE YAŞAMI İNŞA ETMEYE GELİYORUZCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, adaletin simgesi haline gelen Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir arada yaşamanın güvencesi olacağını belirterek, “Kardeşçe yaşamı inşa etmeye geliyoruz.” ifadelerini kullandı.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından bir mesaj yayınlayan Keleş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaletin simgesi olduğuna işaret ederek, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu nezaketinin yanında mücadelecidir. Cumhurbaşkanlığını liyakatle yapacağına, ülkemizin birliğini ve bağımsızlığını, yurttaşlarımızın güvenliğini ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ ilkesi doğrultusunda koruyup güçlendireceğine inanıyoruz. Kılıçdaroğlu ile bir arada, kardeşçe yaşamı inşa etmeye geliyoruz.” dedi.


CHP’li Gençcan’dan Kılıçdaroğlu’na destek


KILIÇDAROĞLU'NUN YANINDAYIZCumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili A.Adayı Gündüz Kadir Gençcan, çağdaş laik ve çoğulcu bir demokrasi için Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını söyledi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Milletvekili A.Adayı Gündüz Kadir Gençcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından destek mesajı yayınladı.

Türkiye’nin aydınlık yarınları için mücadeleye devam ettiklerini dile getiren Gençcan, “Özgürlükçü, eşitlikçi, katılımcı, kuvvetler ayrılığını ve hukukun üstünlüğünü esas alan, çağdaş laik ve çoğulcu bir demokrasi içerisinde aydınlık yarınlar için cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanındayız. Adalet, demokrasi mücadelemiz sürüyor.” dedi.


CHP’li Pekcanlı’dan Kılıçdaroğlu’na destek


"HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK"
CHP Edirne Milletvekili A.Adayı Fevzi Pekcanlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından yayınladığı mesajında; “Her şey çok güzel olacak!” ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili A.Adayı Fevzi Pekcanlı, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm yurttaşlara umut olduğunu söyledi.

“Mart’ın sonu bahar” sloganı ile çıkılan yolda büyük mücadeleler verildiği anımsatan Pekcanlı, “Ankara’da yaktığı ‘adalet’ meşalesi ile büyük bir mücadele başlatan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak hukukun üstünlüğünü esas alan, çağdaş laik ve çoğulcu bir demokrasiyi hayata geçireceğine inancımız tamdır. Çıktığı yolda her zaman destek olduğumuz Sayın Kılıçdaroğlu’na desteğimiz sürecektir. Her şey çok daha güzel olacak. Mücadelemiz sürüyor, dedi.


CHP’li Köybaşı’ndan Kılıçdaroğlu mesajı


MİLLET KAZANACAKCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “84 milyon aday” sözlerini anımsatarak, kazananın millet olacağını vurguladı.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Millet İttifakı toplantısı sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından bir mesaj yayınladı.

CHP Genel Merkezi önünde yaptığı açıklamada “Ben değil 84 milyon aday” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini anımsatan Başkan Köybaşı, “Adalet mücadelesinde en güçlü adımlardan biri daha atıldı. Tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği liyakatsiz yönetimi deprem felaketinde yaşadıklarımızla daha iyi gördük. Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçiş sürecinde vatandaşlarımızın yaralarını sararken; bir anlayışı da değiştireceğiz. Hep birlikte başaracağız. Hazırız ve başlıyoruz. Bu düzeni değiştireceğiz! Milletimiz kazanacak!” ifadelerini kullandı.


VEKİL ADAYI BOZAT: YA KAZANACAĞIZ YA KAZANACAĞIZ!Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman milletvekili aday adayı Mehmet Levent Bozat, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek mesajı yayımladı. Bozat: Tarihi bir oy ile zafere ulaşacağız, dedi.Millet İttifakı mensupları açıkladıkları kararla Cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirtti. 6'lı masanın aldığı kararın isabetli bir karar olduğunun altını çizen Vekil Adayı Bozat, Kılıçdaroğlu'na destek mesajı yayınlayarak şu ifadeleri kullandı: "Bizler her zaman haktan, hukuktan, adaletten yana olduk. Çizgimizi hiçbir zaman hiçbir suretle bozmadık. Hep dik durup zalimin karşısında olduk. Kirli düzene son vermek için durmadan çabaladık çalıştık. Bu çalışmalarımızın neticesini hep birlikte kutluyoruz. Eminim ki bu seçim tarihi bir seçim olacak. Büyük bir oy ile iktidara geleceğiz. Ya kazanacağız, ya kazanacağız." dedi.


TDP’Lİ AKGÜN: HERKESİ KUCAKLAYAN BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORUZ


Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Cumhurbaşkanı adayı olacak ve seçilecek kişinin parti rozetini çıkartarak ülke menfaatleri doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini söyledi. Partili bir Cumhurbaşkanı istemediklerini ifade eden Akgün, “Seçilecek kişinin halkın Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz” dedi.

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, bir televizyon programına katılarak, son yaşanan siyasi gelişmeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Millet İttifakı’nı oluşturan 6’lı masada yaşananlarla ilgili değerlendirmeler yapan Akgün, “Biz artık bu ülkede Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu dönemde artık milletimizin sağ seçmen ya da sol seçmen olarak ayrılmasını istemiyoruz. 6’lı masanın bir sancılı süreç yaşadığını görüyoruz. Bu gayet normal 6 tane birbirine benzemez parti aynı masada anlaşmaya çalışıyor. Buradaki doğacak pürüzler de sadece 6’lı masaya değil aynı zamanda milletimizin de güvenini zedeliyor. Biz siyasetçilerin işi sorun üretmek olmamalı. Sadece çözüm üretmek olmalıdır.” dedi.

AKŞENER MİLLETİN GÜVENİNİ SARSTI Milletin sorun yaşamaktan bıktığını ve bu yüzden yeni arayışlar içerisinde olduğunu vurgulayan Akgün, “Millet yeni bir çıkış yolu ararken Sayın Akşener’in bu yapmış olduğu denklem 6’lı masaya olan güveni zedelemiş durumda. Keşke Sayın Akşener bu masaya yönelik ağır ithamlarını yapmadan önce biraz daha tartsaydı çünkü burada sadece 6’lı masa zarar görmedi. Milletimizin de güveni zarar gördü. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak her zaman söylüyoruz. Cumhurbaşkanı adayı kim olursa olsun biz ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda parti merkezi yönetim kurulumuzla bunları değerlendirerek zaten ülkemizin menfaatlerini koruyacağımız şekilde çıkacak Cumhurbaşkanı adaylarını destekleyeceğiz. Biz çıkacak tüm Cumhurbaşkanı adaylarına aynı mesafedeyiz. Ancak o gün geldiğinde değerlendireceğiz. Ne yapmamız gerektiğine karar vereceğiz. O zamanda bizde parti olarak tavrımızı koyacağız. Ama bugün geldiğimiz süreçte maalesef bu yaşadığımız deprem felaketi varken gündemin bunlarla meşgul ediliyor olması oradaki depremzede kardeşlerimizin alacakları yardımları etkilemektedir. Şuanda herkes bu 6’lı masaya kitlenmiş durumda bu krizin şuanda bir an önce 6’lı masa tarafından çözülmesi gerekiyor. Ülkemizin sorunlarını nasıl düzeltecekleri konusunda çabalamaları gerekiyor.” diye konuştu. PARTİLİ CUMHURBAŞKANI İSTEMİYORUZ Türkiye Değişim Partisi olarak partili Cumhurbaşkanı istemediklerini seçilecek kişinin halkın Cumhurbaşkanı olması gerektiğini belirten Akgün, “Sayın Kılıçdaroğlu mutlaka adaylığını açıkladıktan sonra parti rozetini çıkartıp kendi seçmeninin değil Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olsun istiyoruz. Biz istiyoruz ki ülkenin sadece yüzde 51’ini değil yüzde 100’ünü kucaklayabilsin. Sadece kendi parti seçmenini değil milletinin menfaatini düşünen Cumhurbaşkanı olsun. Sayın Kılıçdaroğlu seçime giderken de rozetini çıkartabilir.” şeklinde konuştu.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU GÖREVLERİNE DEVAM ETMELİ İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nın Cumhurbaşkanı yardımcı olarak aday gösterilme önerisini değerlendiren Akgün, “Sayın Mansur Yavaş ve İmamoğlu büyük şehirlerde belediye başkanlığı yapmaktadırlar. Sayın İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın bu daha ilk dönemleri aslında hem İstanbul’da hem de Ankara’da kendilerinin çalışmalarına milletimizin daha çok ihtiyacı var. Daha yeni belediye başkanı olmuşken Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı kendilerine yetmeyecektir. Belediyeler icra kuruludur. Orada işlem yaparlar milletimiz ile yan yana olurlar. O yüzden biz onların görevlerinde kalmalarına ve Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı adaylığının da bu işi devletimizi yönetmiş, devletimizin üst kurullarında bulunmuş oralara daha hakim liyakat ve ehliyet sahibi insanların olması gerekir. Şuan için çok erken olduğunu düşünüyoruz. Seçmeni de bu durumda mağdur etmemek lazım. Şimdi belediye başkanlığı görevlerine devam etsinler. Sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde belki adaylıklarını koyabilirler bu süreçte deprem sonrası kendilerine çok ihtiyaç var. Hayal kırıklığı yaratmamak adına belediye başkanlığı görevlerine devam etmeliler. “ dedi.


59 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page