• HaberciGazete

BTP liderinden Trabzon çıkarması

TRABZON - Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, memleketi Trabzon’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

BTP liderinin ilk durağı Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği oldu.

Burada Birlik Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan ile görüşen Baş, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, sorunları dinledi.

Burada gündeme dair kısa bir değerlendirme de yapan BTP lideri, “Kongre sürecindeyiz, ilçe kongrelerimiz yapılıyor. Bu vesile ile Türkiye'yi geziyoruz. İnşallah il kongrelerimizi da tamamladıktan sonra genel kongremizi yapacağız ve önümüzdeki ilk seçime hazır olacağız. Seçim artık zamanında mı olur, erken mi olur... Ne zaman olursa hazır bir şekilde devam ediyoruz. Türkiye gençleşen bir nüfus ve gençlerin artık bayrağı eline alması gerektiğine inanıyoruz. Biz bu noktada çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.


“Bunlara ‘Vizyoner piyon’ diyebiliriz”


Ziyaretlerine Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ile devam eden Hüseyin Baş, Başkan Ersen Küçük ile biraraya geldi.

Ziyarette yerel medya üzerine değerlendirme yapan Hüseyin Baş, “Trabzon'da yerel gazetecilik çok kıymetli. Ulusal basında sokağımızdan, ilimizden, ilçemizden haber alamıyoruz. Bu anlamda en kıymetli iletişim arası yerel basın. İnşallah daha özgür, daha rahat olunabilen, ifadenin önünün kesilmediği bir ortam olur. Bir gazetede, TV'de iki ayrı görüş gerçek manada tartışabilmeli. Şimdi yalancıktan tartışma programlarını görüyoruz. Bunlar aslında tartışma değil bir tarafı güçlendirme programları. Bunlara karşıt görüşlerin ne kadar yetersiz olduğunu göstermek adına oraya konulmuş vizyoner piyonlar diyebiliriz. Bu gerçekleşirse Türkiye daha iyi bir noktaya gelebilir diye umut ediyoruz.” İfadelerini kullandı.


KTÜ’ye ziyaret


BTP heyeti Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni de ziyaret etti.

Burada Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ile görüşen BTP lideri Türkiye’nin üniversite eğitimindeki aksaklıklar üzerine değerlendirmelerde bulundu.


“Zor şartlarda müthiş işler başardılar”


Trabzon’da son yıllarda büyük atılım yapan Hekimoğlu Trabzon kulübü de BTP liderinin ziyaret ettiği kurumlar arasındaydı.

Başkan Celil Hekimoğlu ile birlikte tesislere gezen BTP lideri “Trabzon’un gururu Hekimoğlu Trabzon FK’yı ziyaret ettik. Celil Başkan zor şartlarda müthiş işler başarmış. Başarıları daim olsun. Gönlümüz onlarla!” dedi.

Hekimoğlu Trabzon Kulübü Başkanı Celil Hekimoğlu, BTP liderine üzerinde Hüseyin Baş yazan 61 numaralı forma ile plaket takdim etti.


TTSO’da İpekyolu Müzesi’ni gezdi


Hüseyin Baş’ın bir diğer ziyaret adresi de Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) oldu.

Başkan Suat Hacısalihoğlu ile görüşen BTP Genel Başkanı Baş, TTSO’ya ait olan İpekyolu müzesini gezdi.

Nadide eserlerden oluşan müzeye büyük ilgi gösteren BTP lideri, daha sonra TTSO özel defterine ziyaretten duyduğu memnuniyeti yazdı.


Yomra Belediye Başkanı’na geçmiş olsun ziyareti


BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ve beraberindeki heyetin bir diğer durağı Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık oldu.

Başkan Bıyık’a kısa bir süre uğradığı saldırı nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulunan Hüseyin Baş “Bu saldırı Türk siyasetinin geldiği acı tablonun bir yansımasıydı. İnşallah bir daha böyle saldırılara mahal vermeyecek bir siyasi ortam oluşur. Ama bunu yaşamak olmak bile çok üzücü. Çok geçmiş olsun” dedi.

Samimi bir havada geçen görüşmenin ardından Başkan Bıyık BTP Liderine, gümüş işlemeli özel bir Türk bayrağı tablosu hediye etti.

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör