top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Bursa Giresunlular Federasyonu Otçu Göçü Festivali'ne hazırlanıyorBursa Giresun Federasyonu öncülüğünde bu sene 26.düzenlenecek olan Marmara’nın en büyük yayla festivalleri arasında gösterilen Otçu Göçü Yayla Festivali hazırlıkları devam ediyor.

Önceki akşam Federasyon merkezinde bir araya gelen federasyon yöneticileri sahada yapılacak çalışmalar hakkında görev dağılımında bulundular.

8-9 Temmuz 2023 tarihinde Keles / Kocayayla da gerçekleştirilecek olan 26.Otçu Göçü Yayla Festivalini hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, festivalde Karadeniz’in ünlü seslerinin sahne alacağı öğrenildi.Cumartesi akşam üzeri Erdal Avcı ve Emel Demirel'in sunumuyla başlayıp, pazar günüde devam edecek programda İsmail Türüt, İbrahim Can, Şerif Pir, Özkan Pekin, Emre Gürsoy, Bizim Gönül, Özgür Karaduman, Grup Fola, Kamil Yılmaz’ın sahne alacağı öğrenilirken,

2 gün sürecek olan Program hakkında açıklamada bulunan Bursa Giresun Federasyonu Başkanı Üzeyir Aktaş; “ Otçu Göçü etkinliğimiz Oğuz Çepni Boyunun yaylalarımızda bin yıldır, Karadeniz kültürünü yansıtan bir geleneğimizdir. Bizim Kültür ve Gönül coğrafyamızda, aynı kültürü, aynı kaderi paylaştığımız, akrabalık bağımızın iç içe geçmiş olduğu, ortak yaylalarımızda birlikte yaşam mücadelesi verdiğimiz hemşerilerimizi bizden ayrı görmedik, Bizi Zigana, Sultan Murat Dağı, Sis Dağı, Kazıkbeli, Güvende, Kümbet, Bektaş, Karaovacık, Ağaçbaşı, Kadırga, ayıramaz. Biz bir kültürün parçalarıyız. Bu nedenle bu sene tüm hemşerilerimizin zevk alarak eğleneceği geniş kapsamlı bir organizasyon hazırlığını yapıyoruz ona göre de sahne alacak sanatçı kadrosu belirledik. Bunun yanında Bursa’da yaşayan kemençe sanatçısı arkadaşlarımızı ayırmaksızın hepsini Pazar günü yapacağımız geleneksel Otçu Göçü yürüyüşüne davet ettik. ” dedi.

Her yıl etkinliklerinde yenilikleri ve ilkleri ortaya koymaya çalıştıklarını belirten Federasyon Başkanı Üzeyir Aktaş; “ Federasyonumuza bağlı 32 derneğimizin vermiş olduğu destek ile, organizasyon komitemiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 8-9 Temmuz’da Kocayayla yine tarihi günlerinden birini yaşayacak. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızı 8-9 Temmuz’da Keles Kocayayla’ya Karadeniz Kültürünü yaşamaya davet ediyorum” dedi.

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentarze


bottom of page