top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP 242 başkan adayını daha belirledi



ANKARA- Siyasetin en hareketli cephesi dün CHP’ydi. Parti Meclisi toplantısının ardından aralarında Adana, Mersin, Hatay, Eskişehir ve Aydın’ın da bulunduğu 200 dolayında il ve ilçe belediye başkan adayını açıklandı. CHP’nin Ankara Etimesgut’ta ‘Behzat Ç’ dizisiyle tanınan ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nu aday göstermesi ise kulisleri en çok hızlandıran gelişmeydi. Bu adaylığa karşı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bayrak açacağı söylentilerine, parti genel başkanı Özgür Özel, “Mansur Beyin gücüne güç katacaktır” diye yanıt verse de kulislerdeki fısıltıların bir süre daha dinmeyeceği açık.

6 Şubat depreminin vurduğu Hatay’da Lütfü Savaş’ın yeniden aday ilan edilmesi de çok tartışılacak gibi görünüyor.

Dün gece, CHP Parti Meclisi'nde belediye adaylıkları onaylanan 12 ilin yanı sıra açıklaması bugüne kalan 230 ilçe başkanı da belirlendi.


Adana: Zeydan Karalar


Ceyhan : Kadir Aydar


Pozantı : Şenol Eroğlu


Saimbeyli : İsmail Durmaz


Tufanbeyli : Saim Eroğlu


Aydın : Özlem Çerçioğlu


Buharkent : Ali Okkalı


Efeler : Anıl Yetişkin


İncirliova. : Osman Gökmen


Karpuzlu : Tuğrul Ozan


Koçarlı : Özgür Arıcı


Kuşadası : Ömer Gûnel


Kuyucak :  Uğur Doğanca


Nazilli : Gamze Yolcu Metin


Söke :  Mustafa İberya Arıkan


Yenipazar :  Malik Ercan


Afyon: Burcu Köksal


Mersin: Vahap Seçer olarak açıklanırken, ilçelerde belirlenen adaylar da şöyle


Anamur: Durmuş Deniz


Aydıncık: Özkan Kılıçarpa


Bozyazı: Baykal Arıdeniz


Çamlıyayla: Gülay Şimşek


Erdemli : Mehmet Mavi


Gülnar : Bayram Ali Dede


Mezitli : Ahmet Serkan Tuncer


Mut : Gülsüm Kevser Mut


Silifke : Mustafa Turgut


Tarsus: Ali Boltaç


Yenişehir : Abdullah Özyiğit


Antalya: Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklanmazken, ilçelerde aday olarak şu isimler belirlendi

Akseki ; İlkay Akça


Aksu : İsa Yıldırım


Alanya : Osman Özçelik


Döşemealtı : Menderes Dal


Elmalı ; Halil Öztürk


Finike ; Mustafa Geyikci


Gündoğmuş ; Nurettin Sönmez


İbralı : Serkan Gedik


Kaş : Erol Demirhan


Kemer : Necati Topaloğlu


Kepez : Mesut Kocagöz


Konyaaltı v Cem Kotan


Kumluca : Niyazi Köleoğlu


Manavgat :Niyazi Nefi Kara


Serik : Kadir Kumbul

İstanbul'da 12 ilçenin adayları da belirlendi:


Başakşehir: Mesut Öksüz


Bayrampaşa: Hasan Mutlu


Beyoğlu: İnan Güney


Çatalca: Erhan Güzel


Eyüpsultan : Mithat Murat Özmen


Gaziosmanpaşa :Hakan Bahçetepe


Güngören: Temel Akkoç


Sancaktepe: Alper Yeğin


Silivri: Bora Balcıoğlu


Şile: Özgür Kabadayı


Tuzla: Eren Ali Bingöl


Üsküdar : Sinem Dedetaş


Eğilim Yoklaması yapılacak İlçeler de şöyle belirlendi:



Adana Karataş


Afyonkarahisar Bayat


Afyonkarahisar Sultandağı


Antalya Gazipaşa


Balıkesir Sındırgı


Çanakkale Merkez Kepez


Edirne Havsa


Edirne İpsala


Eskişehir Beylikova


Eskişehir İnönü


Eskişehir Mihalgazi


Kocaeli İzmit


Kocaeli Körfez


Muğla Ortaca


Muğla Ula


Osmaniye Düziçi Yarbaşı


Samsun Atakum


Samsun İlkadım


Sivas Zara


Tekirdağ Muratlı


Tekirdağ Süleymanpaşa


Uşak Banaz


Uşak Banaz KızılcaSöğüt






64 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page