top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP Artvin Başkanı Atan: İktidar yürüyüşü başlıyorCumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Orhan Atan bir basın açıklaması yayınlayarak İktidar yürüyüşünün başladığını söyledi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla siyasi partilerin seçim çalışmalarına hız vermeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanlığı “İktidar Yürüyüşü Başlıyor” sloganıyla bir basın açıklaması yaptı.CHP İl örgütü adına basın açıklaması yapan İl Başkanı Orhan Atan, “Cumhuriyet halk partisi Artvin il örgütü olarak yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için bugünden startımızı veriyoruz ve iktidar yürüyüşümüze başlıyoruz. Mutlaka kazanacağız” dedi.

Herkesin Türkiye’sini inşa edeceklerini vurgulayan İl Başkanı Orhan Atan, “Yalana, talana “dur” demek için ülkemizin ve milletimizin gasp edilen kaynaklarını ve değerlerini tekrar halkımıza geri kazandırmak, yıllarca gelir kaybı yaşayan çalışanlara insan onuruna yaraşır ücret sağlamak, emeklilerimizi açlığa mahkûm etmemek, işsiz vatandaşlarımıza iş-aş bulmak, ihmal edilen köylümüzü, çiftçimizi yeniden ayağa kaldırmak için çaba göstereceğiz ve tüm halkımızın dertleri bizim derdimiz olacak.


Küçük esnaf borç batağında, şoför esnafı ise icralık bu gidişata mutlaka dur diyeceğiz, bunu yalnız yapmayacağız Millet İttifakı ile yapacağız. Millet ittifakı olarak çok yakında bu memleket ayrışmanın yerine kaynaşmayı, kardeşliği, barışı getireceğiz. Dünyanın yaşayacağı dördüncü sanayi devriminin ham maddesi insan sermayesi akıl olacak. Bu ülkede yaşayan her yurttaşımızın dili, dini, inancı ne olursa olsun bizim ve Millet İttifakı için eşit olacaktır. Hiç kimse bir başkasından üstün değildir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkes eşit şartlar altında onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ilgi görecektir. Ne yazık ki iş bilmez dış politikalar sonuzu ülkemizin sınırları, yolgeçen hanına dönmüştür. Vergisini vereni, askerlik görevini yerine getiren vatandaşlarımızın hakkını yedirmeyeceğiz. Sınırlarımızdan elini kolunu sallayarak geçenleri millet ittifakı olarak mutlaka insan onuruna yaraşır bir şekilde kendi yurtlarına göndereceğiz. Ülkemizin değerlerini hiç kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz. Yıllarca iktidar tarafından koruma altında olan, halkın mallarına çöken, iş insanı kisvesi altında olanlara da Millet İttifakı iktidarında hukuk yoluyla hesap soracağız. Başta milletimizin anasına sövenlere, haksız kazanca sağlayanlara hep birlikte dur diyeceğiz. Dünyanın en güzel coğrafyası olan ülkemize ve bu ülkenin en güzel coğrafyası olan Artvin’e kabus gibi çöken rantçılara hukuk önünde ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. Artvin’imizin dağlarını, ormanlarını, derelerini peşkeş çekme derdi bitecektir. Gelin el ele verelim bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe yaşanılan; laik, demokratik sosyal hukuk devleti, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Türkiye Cumhuriyetini hep birlikte inşa etmeye başlayalım. mazeret aramadan CHP Artvin İl örgütü olarak Millet İttifakı dostlarımızla aydınlık ve barış içinde bir memleketi, hepimizin Türkiye’sini yeniden inşa edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti” diye konuştu.


9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page