top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP'de adaylık yarışı başladıCHP’de parti yönetiminin il ve ilçe başkanlarına milletvekilliği adaylığına yönelik istifa için tanıdığı süre dolmaya yaklaşırken partideki seçim hareketliliği de hızlandı.

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, siyasi yasağı nedeniyle milletvekili adayı olamazken Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’nın görevine devam edeceği öğrenildi. İzmir’de ise il başkanı Deniz Yücel’in istifası için son günü beklediği söyleniyor. CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç ve CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca ise şimdiden istifalarını veren isimler arasında... CHP’nin son seçimlerde 4 milletvekili çıkardığı Muğla’da il başkanı Adem Zeybekoğlu ile son seçimde AKP’nin yüzde 50 üzerinde oy aldığı Trabzon’da il başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nun da istifa için son günü beklediği söyleniyor. Ayrıca Hatay, Çanakkale, Kocaeli, Uşak, Aksaray ve Ordu il başkanlarının da istifa edebileceği belirtiliyor. Tekirdağ’da yeni göreve gelen Volkan Nallar ise görevine devam ederek seçim döneminde sahada olacak il başkanları arasında yer alıyor.


SALTUK DENİZ ADAYLIĞINI BUGÜN AÇIKLAYACAK

CHP Rize İl Başkanı Deniz Milletvekili Adaylığı İçin Genel Merkezden Sinyali Aldı


Hayati Akbaş


RİZE-Genel Merkezin nabzını yoklayan Başkan Deniz, milletvekili aday adaylığı için kararını verdi. Deniz, milletvekili aday adaylığı için il başkanlığından istifa edecek ve bugün adaylığını açıklayacak.2023 genel seçimleri yaklaşırken CHP Rize İl Örgütü’nde de milletvekili aday adayları ortaya çıkmaya başladı. Ankara’da Genel Merkez ile bazı temaslarda bulunan ve Rize’ye dönen CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz’in il başkanlığından istifa ederek milletvekili aday adayı olacağı öğrenildi.

Başkan Deniz’in milletvekili aday adayı kararını bugün açıklayacağı bildirildi. Deniz’in il başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından yeni başkanın il yönetimi içerisinden atanacağı dile getirildi.


13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page