top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP'den üç haber...CHP’li ÖZKAN YALIM’DAN GEÇLERE MÜJDE!


UŞAK - CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’dan gençlere müjde niteliğinde açıklama geldi. Yalım CHP’nin iktidarında gençlerin öğrenimlerinden hayata atılışlarına ve hatta yurt dışı dahil kendilerini geliştirme yolunda bir çok kolaylık ve teşvik sağlanacağını duyurdu.


CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ım açıklaması şu şekilde : “iktidarımızda gençlerimizin KYK sorunu çözülecektir. 4 yıl okulda okuyan bir genç faizi ile birlikte 110 bin lira borç ile hayata başlıyor. Eğer sınıfta 1 yıl kadı ise veya hazırlık sınıfında 1 yıl okudu ise borç 135 bin lira oluyor.

KYK borcunu ödemediği her yıl bu borç katlanarak devam ediyor. Genel başkanımızın konu ile ilgili açıklamalarının arkasındayız. Gençlerimizin tüm sorunlarını biz çözeceğiz bunlar. Bizlerin çocuklarını borç altında itilirken; Kendi yandaşına ballı kadrolarla iş buluyorlar. Yazık ettiniz bu ülkenin gençlerine ve umutlarına...! Başka ülkeler genç nüfusa hasret iken bizim gençlerimiz AKP zulmü ile heder oluyorlar.

İŞTE GENÇLERİMİZE SUNACAĞIMIZ FIRSATLARIN BAZILARI. GENÇLERİMİZE BU FIRSATLAR ARTARAK DEVAM EDECEKTİR. 1-Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak. 2- KYK öğrenim kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak. 3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür-sanat etkinliklerinde kullanabileceği 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak. 4- Aile destekleri sigortasından yararlanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak. Zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak. 5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi veya yurt dışına çıkış harcı alınmayacak. 6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak.”


SERKAN SARI, “BALIKESİR TARİHİ BİR MİTİNGE HAZIR”


BALIKESİR - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Milletin Sesi” Mitingi için Balıkesir’e geliyor. Kılıçdaroğlu 24 temmuz Pazar günü saat 18.30 da Kuva-yı Milliye Meydanında halka seslenecek. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı vatandaşları “Gelin bu coşkuya ortak olun diyerek” mitinge davet etti.CHP Balıkesir il Başkanlığı olağan il yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdi. Toplantıda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu nun Pazar günü Balıkesir’de yapacağı “Milletin Sesi” Mitingi için çalışmalar ele alındı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu Pazar günü saat 18.30’da Kuva-yı milliye Meydanı’nda halka seslenecek. Yönetim kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “İlk kurşun atıldığı Ayvalık’tan, son kurşunun sıkıldığı Bandırmaya, Kuva-yi Milliyenin Başkenti Balıkesir'den Türkiye’ye selam olsun, Milletimize selam olsun. Milletimiz meydana iniyor. Halkımızın sesi olmak için geliyor, Sizin için geliyor, Hepimiz için geliyor. Kurtuluş mücadelemizi örgütlemeye geliyor. Kuva-yi Milliye’nin Başkenti Balıkesir’e Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu “MİLLETİN SESİ” Mitingi için geliyor. Gelin bu coşkuya ortak olun.” dedi.


BAŞKAN KELEŞ AKYAZI İLÇESİNDE ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ
KELEŞ, “BU ÇİLE İLK SEÇİMDE SON BULACAK!”

SAKARYA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Akyazı ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Önce Akyazı pazar esnafını ziyaret eden Başkan Keleş hemen ardından hasta ziyaretlerinde bulundu.

Başkan Keleş’e ziyaretlerinde İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, İl Başkan Yardımcısı Gönül Yıldız İrsi ve Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Recep Furuncuoğlu ve İlçe Başkanı Mustafa Sağır, ilçe yöneticileri eşlik etti.Esnafa en yakın olan halka en yakın olandır anlayışı ile ziyaretlerine ara vermeden devam eden Başkan Keleş, Akyazı İlçe Başkanı Mustafa Sağır ve il, ilçe yönetimi ile birlikte Akyazı ilçesi pazar esnafını ziyaret etti. Esnafla sohbet eden Başkan Keleş, tezgâhçıların sorun ve önerilerini dinlemeyi de ihmal etmedi. Pazar ziyaretinin hemen ardından Akyazı İlçesi’nde hasta ziyaretlerinde bulunan Başkan Keleş, hastalarla tek tek ilgilenerek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
"ÜRETİCİ TOPRAĞA KÜSTÜRÜLDÜ"

Esnafın kârdan çok zarar ettiğini belirten Başkan Keleş," CHP yönetimiyle beraber her zamanki gibi esnafımızın yanında olduğumuzu belli ederek, ziyarette bulunduk. Pazar esnafına hayırlı işler diledik. Fakat bir dokunduk bin ah işittik. Nedeni ise enflasyon ve iktidarın uygulayamadığı politikalar. Esnaf kârdan çok zarar ediyor. Borç harç içinde ürün vermeye çalışıyor, iktidar ise yardım eli uzatmayarak, zam üstüne zam ekleyerek, yerli üreticiye destek vermeyerek, haciz ile icra ile korkutarak üreticiyi küstürüyor.

"TEZGÂH FİYATLARI EL YAKIYOR"

Vatandaş da aynı dertten mustarip, çünkü tezgâhlar pahalı, insanların cebinde para yok. Birçok üründen mahrum kalıyorlar. 200 TL ile 3 poşetlik meyve ya da sebze dahi alamıyorlar.

"BU ÇİLE SON BULACAK"

Fakat biz pazarcı esnafımıza sözümüzü verdik, politikalarımızdan bahsettik, uzun uzadıya konuşup, fikir alışverişinde bulunduk ve iktidar olduğumuz ilk an bu çilenin son bulacağından bahsettik.

"CHP İL VE İLÇE ÖRGÜTÜMÜZE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Pazar ziyaretlerimizin hemen ardından hasta ziyaretlerinde bulunduk. Hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Elimizden geldiğince yardımda bulunduk. Tekrardan tüm hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve CHP Akyazı İlçe Başkanı Sağır ile il, ilçe yönetimimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page