top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP'den 'beşibiryerde' haber
CHP’Lİ YALIM YSK’YI GÖREVE ÇAĞIRDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, ıslak imzalı oy tutanakları ile sisteme girilen oylardaki tutarsızlığa dikkat çekerek, Yüksek Seçim Kurulu’ndan açıklama beklediklerini ifade etti.


UŞAK - CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 14 Mayıs sonrası ıslak imzalı oy tutanakları ile sisteme girilen oylardaki tutarsızlık konusunda açıklamalarda bulunarak, “Sizce Erdoğan yüzde 0,50 farkla seçimi gerçekten kaybetse bilmem kaç defa bu oylar sayılırdı. Demek ki burada bir işler döndü bu işleri ortaya çıkarmak bizim boynumuzun borcu. Genel merkezimiz hatalarımız eksikliklerimiz her neyse onları düzeltmek için çalışıyor. Görünen usulsüzlükler tespit edilip tek tek itirazlarımız yapıldı. Sevgili seçmenlerimiz lütfen umutsuzluğa kapılmayın. Yasal süreç bir şekilde devam ediyor. Bugün 6'lı masa paydaşlarımız saat 15.00'de genel merkezimizde toplanıyorlar. Bu toplantı sonunda çıkacak açıklamayı bekleyin. Hiç bir şey son bulmuş değil. Bizler sandığa gideceğiz oyumuzu kullanacağız. Sandıklarda sizin oylarınıza sahip çıkacağız. Durum bundan ibaret moralinizi bozmayın tahriklere kapılmayın. CHP varsa umut var. Baharın güneşini kapatamayacaklar.” dedi.


VEKİL AKBULUT 2. TUR ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, 2. Tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.BURDUR - Vekil Akbulut, 2. Tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kolları sıvadı. 10 günlük süreçte kapı dolaşacağını belirten vekil Akbulut Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini anlatarak hemşehrilerine bilgilendirmede bulundu. Ziyaretleriyle ilgili genel değerlendirmede bulunan Akbulut:" seçimler 2. tura kaldı biz de bundan dolayı çalışmalarımızı hızlandırdık. 2. Tur İçin İlk Çalışmamıza Kozağaç’tan Başladık. Hemşehrilerime Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatlerinden, projelerinden ve planlarından bahsederek bilgilendirmede bulundum. Sizlere söz 28 Mayıs'ta baharlar gelecek. Bu bedbaht düzen son bulacak." dedi.


TAHSİN OCAKLI: “ÇAY ÜRETİCİLERİNİN SAVUNUCUSU OLACAĞIM”

Rize’ de CHP’ den 46 yıl sonra milletvekili seçilen Tahsin Ocaklı, TBMM’ de çay üreticilerinin savunucusu olacağını söylediRİZE-Rize’ de CHP’ den 46 yıl sonra milletvekili seçilen Tahsin Ocaklı, TBMM’ de çay üreticilerinin savunucusu olacağını söyledi. Çaykur işçisine ve çay üreticilerine verdikleri vaatleri yerine getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Ocaklı, “ Çaykur’ un özelleştirme tehditlini ortadan kaldıracağız Kota ve kontenjan sorunlarını, çay çayda fiyat güncellemesini yapacağız” dedi.

Rize’ de CHP’ den 46 yıl sonra milletvekili seçilen Tahsin Ocaklı açıklamalarda bulundu. Her zaman Rizelilerin menfaati doğrultusunda hareket edeceğini söyleyen Ocaklı, Çaykur işçisi ile çay üreticisinin haklarını TBMM’ de savunacağını dile getirdi. Ocaklı, “ Rize için gecikmiş bir karar ama doğru karar Hala eksik bir yanı var. O eksik yanı 13 gün sonra tamamlayacağız. Yani Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Türkiye’yi yönetmek. Bunu da iyi anlatamamış olabiliriz. 14 gün içinde anlatıp ülkeyi yöneteceğiz” diye konuştu.

Ocaklı, “ çay üreticisine teklif edilen 11.30 liralık fiyat ne yazık ki karşılık bulamadı. Çiftçi aslına Erdoğan’ a uyarıda bulundu. Bir milletvekilini değiştirdi. Şimdi teklif ettiğimiz 15 liralık çay taban fiyatını yine dikkate almazlarsa bunun 13 gün içerisinde Cumhurbaşkanlığı seçimini değiştireceğini düşünüyorum. Dolayısıyla Çaykur’ da özelleştirme tehlikesi devam ediyor. Çaykur’daki sorunlar hala çözülmedi. Çalışanlar son güne kadar TV ekranlarından iktidar yetkililerinin ağzından çıkacak olan cümlelere baktılar ama beklediklerini alamadılar İşçiler hüsrana uğradılar” dedi

Çaykur işçisine 12 ay kadro sözünün hala devam ettiğini söyleyen CHP Rize milletvekili Ocaklı, “ Yapacağımızı beyan ettiğimiz bir durumdur 13 gün içinde yapılacak olan 2.tur seçiminde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidarında tüm bu verdiğimiz sözleri yapacağız. Çaykur’ un özelleştirme tehlikesini ortadan kaldıracağız. Kota ve kontenjan sorunlarını, yaş çayda fiyat güncellemesini, halkın yararına olan düzenlemeleri yapacağız. Onun için 13 çalışıp rüştümüzü ispat edeceğiz” dediAYDEMİR “HAYDİ, YENİDEN BAŞLIYORUZ”

Hopa CHP İlçe Başkanı Şükrü Aydemir

;Yok öyle umutları yitirip karanlıkta

savrulmak. Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak…;Yeniden

Başlıyoruz!


HOPA-28 Dönem Milletvekili seçimleri ardından şimdi gözler Cumhurbaşkanlığına

çevrildi. Hopa’da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde yorulmak bilmeyen

azmi ile partilileri organize eden İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, şimdi de

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kolları sıvadı.

Hayde, yeniden başlıyoruz

Hopa CHP İlçe Başkanı Şükrü Aydemir 'Yok öyle umutları yitirip karanlıkta

savrulmak. Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak” diyerek yaptığı

açıklamada “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı

yapmak, güzel ülkemize hakkı, hukuku ve adaleti getirmek için hız kesmeden

çalışacağız!

İkinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacak, hep birlikte demokrasiyi, barışı,

sevgiyi hakim kılacağız! #Sana Söz Demokrasi kazanacak, Türkiye kazanacak”

dedi.. (Haber: Hayati Akbaş)


SALTUK DENİZ “DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ.

CHP Rize Seçim Komitesi başkanı Saltuk Deniz açıklamasında, “Bu süreçte emek gösteren herkese teşekkür ediyoruz. Ama işimiz daha bitmedi şimdi sırada Cumhurbaşkanlığı 2.Tur seçimi var.RİZE-CHP Rize Seçim Komitesi başkanı Saltuk Deniz yaptığı açıklamada, “14 Mayıs seçimlerini geçirdik. CHP olarak 46 yıl sonra, İttifak bileşenlerimizin tarihsel süreci olarak ise16 yıl sonra CHP ve Millet İttifakı olarak Sayın Tahsin Ocaklı’ yı Rize Milletvekili olarak meclise gönderiyoruz” dedi.

CHP Rize Seçim Komitesi başkanı Saltuk Deniz açıklamasında, “Bu süreçte emek gösteren herkese teşekkür ediyoruz. Ama işimiz daha bitmedi şimdi sırada Cumhurbaşkanlığı 2.Tur seçimi var. Rize’de 2018 Yılında % 77 oranında oy alan Sayın Erdoğan’ın 2023 yılında Rize’de aldığı oy oranı % 72,79 yani % 4,21 oranında düşüş var. 2018 yılında Türkiye genelinde ilk turda % 52,59 ile seçimi kazanan Erdoğan 2023 yılında yapılan seçimde İlk turu geçemedi” dedi.

Seçim 2.tura kaldı.

Deniz, “Her seçimde güç kaybeden Sayın Erdoğan 2. Tur seçiminde kaybedecektir. Çünkü güç kaybı devam etmektedir. Rize Millet İttifakı bileşenleri olarak 2.Tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Rize’de en az bir milletvekili çıkaracağımızı açıklamıştık. Gerçekleştirdik. Şimdi de Rize’de aldığımız oyu en yüksek seviyeye çıkaracağımızı açıklıyoruz. Birleşe birleşe kazandık. Birlikteliğimizi sürdürerek kazanmaya devam edeceğiz” dedi. (Haber: Hayati Akbaş)
5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ความคิดเห็น


bottom of page