• HaberciGazete

CHP eski milletvekili Haluk Pekşen Ankara'da toprağa verildiYediği balığın kılçığının boğazına saplanmasının yarattığı olumsuzluklar yüzünden önceki gün vefat eden CHP eski milletvekili Haluk Pekşen'in cenazesi, Ankara Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verildi. Önceki gün 61 yaşındayken yaşamını yitiren 25. ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in cenazesi, Ankara Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verildi.

Yediği balığın kılçığının boğazına saplanmasının yarattığı olumsuzluklar yüzünden önceki gün 61 yaşındayken vefat eden Pekşen için ilk tören saat 11.30'da iki dönem milletvekili olarak görev yaptığı TBMM'de yapıldı. Buradaki törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pekşen'in ailesi, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, CHP parti yöneticileri, milletvekilleri ve TBMM personeli katıldı.
TBMM'de düzenlenen törenin ardından Pekşen'in cenazesi Kocatepe Camisi'ne getirildi. Öğle namazının ardından Pekşen'in cenaze namazı kılındı. Buradaki cenaze törenine, Pekşen'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, CHP parti yöneticileri, eski ve yeni çok sayıda milletvekili katıldı.

Haluk Pekşen'in cenazesi daha sonra Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verildi.

PEKŞEN İKİ DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTI 1961'de Trabzon Yomra'da doğan Pekşen, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Avukatlık ve öğretim üyeliği yapan Pekşen, çok sayıda sivil toplum örgütünün kuruluşunda ve yöneticiliğinde bulundu. 25. ve 26. dönem CHP Trabzon Milletvekilliği görevinde bulunan Pekşen, evli ve iki çocuk babasıydı.

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör