top of page
  • HaberciGazete

CHP eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ne zaman toprağa verilecek!Bugün saat 15.00 sıralarında tedavi gördüğü Acıbadem Bodrum Hastanesi'nde vefat eden CHP eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in pazar günü toprağa verileceği açıklandı.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'nın bildirdiğine göre, Pekşen için Pazar günü saat 11.30'da TBMM'de yapılacak törenin ardından, Kocatepe Camii'nde öğle namazı sonrası cenaze namazı kılınacak. Haluk Pekşen, Çebeci Asri Mezarlığı'nda toprakla buluşturulacak.

Haluk Pekşen'in Vefatı siyaset dünyasında ve yerdeşleri arasında büyük üzüntü yarattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından "25 ve 26. Dönem Trabzon milletvekilimiz, yol arkadaşımız Haluk Pekşen’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Haluk Pekşen’e Allah'tan rahmet; ailesine, partililerimize ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun" mesajını paylaştı.

Sosyal medyada da Pekşen'in kaybından duyulan üzüntüyü dile getiren binlerce paylaşım yapıldı. Özellikle Pekşen'i tanıyan yerdeşlerinin mesajları dikkat çekti.


HALUK PEKŞEN KİMDİR? Haluk Pekşen, 1961 yılında Trabzon, Yomra'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Avukat olarak çalıştıktan sonra 25 ve 26. Dönem Trabzon milletvekilliği yaptı. Pekşen, 120'nin üzerinde sivil toplum örgütünün kurucu ve yöneticiliğini yaptı. Yurt içi ve yurt dışı çok sayıda şirket ve işletmede avukatlık, danışmanlık ve icra kurulu görevinde bulundu. Eski vekil, havacılık, bankacılık, gümrük, dış ticaret yasası başta olmak üzere çok sayıda yasa, tüzük ve yönetmeliğin hazırlık çalışmalarında görev yaptı. PEK ÇOK ALANDA FAALİYET GÖSTERDİ Pekşen'in İpekyolu Projesi (Merkez Türkiye), Eurocontrol Konvansiyonu Mevzuatı, Serbest Bölgeler Mevzuatı, hukuk, bankacılık ve finansman konuları başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde çok sayıda söyleşi ve makaleleri yayımlandı. Türkiye'nin ilk iç hatlar uçuş lisanslı havayolu şirketi'nin kurucusu olan Pekşen, birçok hava ve kargo şirketinin kuruculuğu ve danışmanlığını yapmıştır. HALUK PEKŞEN'İN BALYOZ SAVUNMASI Haluk Pekşen avukat sıfatıyla bulunduğu Balyoz Davası'nın en başında yaptığı savnumayı, Balyoz Savunma adıyla 2012 yılında kitaplaştırmıştır. Haluk Pekşen’in, bir diğer kitabı ise 2015 yılında basılan “Bir Ülke Geleceğini Arıyor'' isimli çalışmasıdır. 1998 yılında yayınladığı “Gelecek ve Ekonomi” isimli raporuyla, 2001 krizini çok önceden ve tam zamanlı olarak öngören Pekşen, 2006 yılında Kanal B TV’de Ekonomi Programı dizisinde küresel ekonomik kriz ve Türkiye’ye etkileri konusunda 3 ayrı program yaptı. Pekşen’in Küresel ekonomiler ve ülke ekonomilerine etkisi konusunda çok sayıda makale ve söyleşisi bulunmaktadır. HALUK PEKŞEN'İN ÖZEL YAŞAMI Haluk Pekşen, Rukiye Pekşen ile evlidir ve çiftin iki çocuğu vardır.


32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page