top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

'CHP iktidarında AKP'nin açtığı yaraları saracağız!'BALIKESİR- Balıkesir'de 30 yıldır parasını ödedikleri arsaları alamayan BALTOK mağdurları eylem yaptı. Mağdurların eylemine destek veren CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, "CHP iktidarında AK Parti'nin mağdur ettiği herkesin hakkını vereceğiz" dedi.

Balıkesir’de 30 yıl önce gecekondu önleme bölgesi olarak belirlenen ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara sembolik rakamlarla tahsisi yapılan arsa sahipleri, Ali Hikmet Paşa Meydanında eylem yaparak Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a “arsalarımızı istiyoruz. Biz üvey evlat değiliz.” çağrısı yaptı.


CHP MAĞDURLARIN YANINDA BALTOK konutları olarak bilinen bölgede mağdur olan yüz kadar vatandaşın eylemine destek veren CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, bedelini ödedikleri halde arsaların sahiplerine teslim edilmek yerine el konulduğunu belirtti.

"ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN!" Mağdur edilen vatandaşın hor görüldüğü bir sistemle karşı karşıya kalındığını belirten Başkan Sarı, "1999 yılında arsa sahiplerine arsa tahsis belgeleri ödedikleri para karşılığında teslim edildi. 23 yıldır vatandaşlarımız oyalanıyor. Altyapı çalışmalarını yapalım sonra arsalarını teslim edeceğiz dediler. Ancak, aradan geçen yıllarda arsaları teslim etmedikleri gibi başka kişilere satmaya başladılar. Ancak arsalar zenginlere villa ve gökdelen arsası olarak satılıyor. Mağdur olan 100 kişi sadece 90 metrekarelik arsasını istiyor. Hakkını arayan arsa sahiplerine ise 30 yıl önce ödedikleri 8 bin lirayı verip göndermeye çalıştılar. 'Alın bu 8 bin lira ile istediğiniz yerden arsanızı alın' diyorlar. Elinizi vicdanınıza koyun! bu insanlar yıllar önce ödediği bu paralara şimdi nasıl ev yada arsa alsınlar." şeklinde konuştu.

CHP MAĞDURİYETLERİ ÇÖZECEK! Ülkede mağdur sayısının arttığını ve hükümetin sürekli yalanlarla halkı oyaladığını belirten Başkan Sarı, "Televizyonlarda 'ihtiyaç sahiplerinin yanındayız' diyen bir irade var. TV'lerde her fırsatta dairelerinizi ve arsalarınızı vereceğiz diyorlar. Sizin ise yıllar önce ödediğiniz arsalarınızı size teslim etmiyorlar. Parasını ödediğiniz arsalara el konuldu ve inşaat firmalarına satıldı. AK Parti iradenin ciddiyeti bu kadar. CHP olarak haklı mücadelenizin yanındayız. İster çözsünler, istemezlerse çözmesinler. CHP İktidarında AK Parti'nin mağdur ettiği herkesin hakkını geri vereceğiz." şeklinde konuştu.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page