top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP’li Çan’dan ‘zam’ çıkışı: 'İktidar, vatandaşı haraca bağladı!'
SAMSUN -AKP iktidarının, yanlış ekonomi politikaları yüzünden ülkenin büyük borç batağına saplandığını ifade eden CHP’li Murat Çan, “Bu sorumsuzluğun faturası, yeni zam dalgasıyla, yine dar gelirliye ödettiriliyor. İktidar, vatandaşımızı haraca bağladı” dedi.


Yasama çalışmalarına verilen arada Samsun’da çarşı ve pazaryerlerini gezerek, vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinleyen CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, bugün Türkiye’nin en yakıcı sorununun hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı olduğunu söyledi.

İktidarın, seçim öncesinde verdiği sözlerin hiçbirini tutmadan Meclis’i tatil ettiğine dikkat çeken CHP’li Çan şunları kaydetti:

“Çarşı, pazar, mutfak yangın yerine dönmüşken, vatandaşımız büyük sıkıntı içindeyken; millet iradesini temsil eden yer olan yüce Meclis tatil yapamaz! Hani, seçim meydanlarında verilen sözler? Meclis, göreve başlar başlamaz esnafın emeklilik prim gün sayısı düşecekti! Taşeron işçi sorunu çözülecekti! Vergi dilimleri yeniden düzenlenecekti! İktidar, işte bunlar konuşulmasın diye Meclis çalışmalarına 1 Ekim’e kadar ara verdi. Yani milletimizin acil çözüm bekleyen taleplerine sırt çevirdi.”

ÖTV düzenlemesinin ardından başlayan zam furyası hakkında da değerlendirmelerde bulunan CHP’li Murat Çan “Akaryakıta, Anayasa’ya aykırı olarak yapılan ÖTV zammı, iğneden ipliğe her şeyin fiyatını daha bugünden arttırmıştır. Zamlar, maalesef katlanarak devam edecek” dedi.

İktidarın, seçimi kazanmak uğruna devletin kasasındaki parayı son kuruşuna kadar harcadığını ifade eden Çan “bu sorumsuzluğun faturası, yeni zam dalgasıyla, yine dar gelirliye ödetiliyor. İktidar, vatandaşımızı haraca bağladı” diye konuştu.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page