top of page
  • HaberciGazete

CHP'li Ecevit Keleş Balıkesir mitingini değerlendirdi


ECEVİT KELEŞ, “BALIKESİR MİTİNGİ İKTİDAR DEĞİŞİMİNİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ” CHP’nin üçüncü mitingi Lozan’ın yıldönümünde Balıkesir'de Kuva-yı Milliye Meydanı’nda yapıldı. Mitinge Türkiye’nin dört bir yanından vatandaş ve partili katıldı. CHP Sakarya il ve ilçe teşkilatı da mitinge tam kadro katıldı. Miting sonrası bir değerlendirme yapan CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, "Balıkesir’de CHP iktidarına inanan bir kalabalık vardı. Bu kalabalık iktidara gelişimizin müjdesi niteliğindedir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla CHP'nin üçüncü "Milletin Sesi" mitingi Balıkesir’de düzenlendi. Organize ve faydalı geçen mitingde konuşan Kılıçdaroğlu hükümete ve Erdoğan’a yüklendi. Kılıçdaroğlu,” Meclis açıldığında ilk işimiz Lozan Bayramı için kanun teklifi vermek olacaktır. Balıkesir, Kuvay-ı Milliye'nin başkentidir. Bir İstiklal Madalyası'nı da hak ediyor Balıkesir. Kuva-yi Milliye'nin şahlandığı yer, en güçlü olduğu yer Balıkesir'e İstiklal Madalyası verilmesi için de kanun teklifi vereceğiz. Kutuplaşan bir toplum var. Dış politikanın şahsileştiğini görüyoruz. Birilerinin iradesiyle dış politikanın oluşturulduğunu görüyoruz. Dış politikanın milli olmaktan çıkarıldığını görüyoruz. O nedenle ağır bedeller ödüyoruz" şeklinde konuştu.

"BALIKESİR MİTİNGİ ÜLKE GENELİNDE SES GETİRDİ" Mitinge CHP Sakarya il ve ilçe teşkilatı 5 otobüs ile gelerek tam kadro katıldı. Mitingin coşku içinde geçtiğini belirten CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş Türkiye’nin geleceği için umutlandığını söyledi. Başkan Keleş, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin Balıkesir mitingi ülke genelinde ses getirdi. Mitinge katılan kalabalık seçimlerde bazı dengelerin değişeceğini gösteriyor. CHP olarak biz buna hazırız. Halkımızda partimizin gücünü ve neler yapacağını biliyor artık. Zorlu dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde halk kurtuluşu CHP’de arıyor. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingde dediği gibi, Türkiye’nin geleceği CHP’dir. Ülkemizde bütün çarpıklıkları ve kötü gidişatı düzelteceğiz. Halkımızın refah seviyede yaşaması, demokrasi içinde huzur bulması için elimizden geleni yapacağız. Biz hazırız, halkımız da hazır ise; sandıklarda bize görevi versinler. Az kaldı. Geliyor gelmekte olan. Hazır ol Türkiye!” açıklamasında bulundu.


12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page