top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP'li Enginyurt'un sloganı: Bir oy Kemal'e, bir oy Cemal'e!İSTANBUL/ATAŞEHİR- 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri'nde CHP İstanbul 1. Bölge 9. sırada milletvekili adayı gösterilen, DP Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yeni sloganını açıkladı: "Bir oy Kemal'e, bir oy Cemal'e!"Bu sabah FOX TV'de yayımlanan Çalar Saat izlencesinde İlker Karagöz'ün sorularını etkili ve uzun bir şekilde yanıtlayan DP Genel Başkan Yardımcısı, 14 Mayıs seçimlerinde CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Cemal Enginyurt, saat 12.00'de Ataşehir'de DP İlçe Başkanlığı'nın yeni binasının açılışına katıldı. Millet İttifakı bileşenlerini oluşturan bütün partilerin ilçe örgütlerinin katıldığı açılışta her zamanki gibi etkili bir konuşma yapan Enginyurt, "bazı kafası karışıklar, 'bir oy Kemal'e, bir oy da bilmem hangi partiye' diyor, bu dönem o dönem değil, bütün oyları aynı hedefe yöneltmeliyiz. Ben de diyorum ki, bir oy Kemal'e, bir oy Cemal'e." sözleriyle büyük alkış aldı.DP Ataşehir İlçe Başkanlığı'nın yeni binasının açılış töreni İlçe Başkanı Deniz Finci'nin "hoş geldiniz" konuşmasıyla başladı. Ardından Millet İttifakı'nın seçim listelerinde olan milletvekili adayları Nimet Özdemir, Suat Özçağdaş ve Esin Esen'in kısa selamlama konuşmalarının ardından kürsüye alkışlarla çıkan CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Cemal Enginyurt,

"İzmir'in dağlarında çiçekler açar" marşını söyleyerek başladı konuşmasına. "14 Mayıs'ta Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları olarak mücevher taşa adınızı yazmak üzere çıktığımız bu yolculuğumuz hayırlı uğurlu olsun. Türkiye'de hesabın sorulacağı günleri hep birlikte yaşayacağız." dedi.Enginyurt konuşmasını şöyle sürdürdü: "14 Mayıs seçimlerine giderken maalesef iktidarın dengesi bozuldu, ayarı bozuldu, Tarzan zora düştü, öyle düştü ki ne vaat ettiğini, ne vaat edeceğini, ne söylediğini şaşırmış bir şekilde her gün yeni muhabbetle karşımıza çıkıyor: Sayın Kılıçdaroğlu emekli ikramiyeleri vereceğiz dediğinde, dalga geçmişti, verdi. Millet İttifakı'ndaki bütün partiler olarak memur alımlarındaki bu mülakat adaletsizliktir, hukuksuzluktur dedik, 96 almış KPSS sınavında bir çocuğun mülakatta elenmesi kabul edilemez dedik, dalga geçmişti bizlerle, şimdi diyor ki mülakatı kaldıracağım: Hayırdır Recep Tayyip Erdoğan? EYT'lilerin haklarını teslim etmeyi 'seçimi kaybetsem de vermeyeceğim' diyordu; ama şimdi eksiğiyle yanlışıyla bir yasa çıkarmak zorunda kaldı, 5000 prim gününü 5.950 güne çıkarttı, yetmedi 8 Eylül 1999'da sigortalı olan 2023'te emekli olacak 9 Eylül 1999'da yani bir gün sonra sigortalı olan 2041 yılında emekli olacak, böyle adaletsiz bir yasa çıkarttı, staj yapmış olanın sigorta hizmetlerini saymadı, milyonlarca insanın hakkını yedi yetmedi, emekliye 7.500 lira verdim diyor ama Ataşehir'de 10.000 liranın altında ev kirası yok bilmiyor."Enginyurt, Cumhur İttifakı'nın vaatleri arasında 25 m3 doğalgazın bedava olacağını ilan etmesini de eleştirerek "bedava yapacaksan hemen şimdi yap, 19 Mayıs'ı niye bekliyorsun" dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: "Numan Kurtulmuş diye bir adam çıkmış diyor ki 'biz Togg diyoruz bunlar soğan diyor'. Numan Bey sen tok diyeceksin senden toku yok ki zaten, Maşallah 5 maaş 10 maaş her birisinin keyfiniz yerinde. Sen 1,5 milyona Togg alırsın, biz soğanı alamıyorum 35 liraya, adamın verdiği örneğe bak. Biz et diyoruz, biz ekmek diyoruz, 'soğanın cücüğü ile uğraşın biraz da' diyor Nurettin. Seni öyle bir düdük yapacağız ki 14 Mayıs'ta, sizin damak zevkiniz değişmiş koyun eti yemiyormuşuz kokuyor diye, Nurettin koyun eti 350 lira, yemediğimizden değil biz koyun etine verecek para yok millette, kahvaltı bulamıyor insanlar, artık zeytin alamıyor, peynir alamıyor bunlar milletle kafa buluyor."CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Cemal Enginyurt, DP Ataşehir İlçe Başkanlığı binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada daha sonra, Cumhur İttifakı'nın savunduğu düşüncelere, Millet İttifakı'nı HDP ile işbirliği yapmakla suçlamasına, dini istismar etme söylemlerine değinerek, "bunlar tarihi bilmiyorlar, dün kendi yaptıklarının bugün unutulacağını sanıyorlar, biz yolsuzlukları ortaya koyuyoruz onlar dini argümanları ileri sürüyorlar" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"HDP ile işbirliği yapmak ihanetse o zaman bu ihaneti önce siz yaptınız, 29 Ekim'de çadır mahkemelerini kurup pkk'ları serbest bırakırken HDP kimin yanındaydı. Diyarbakır'da megri megri diye türkü çağırırken HDP kimin yanındaydı. PKK ile Oslo'da 10 maddelik anlaşma imzalarken HDP kimin yanındaydı, baş katil Osman Öcalan'ı devletin televizyonuna çıkarırken HDP kimin yanındaydı? Başka bildikleri bir şey yok: 'Siz teröristlerle berabersiniz,' o zaman soralım:


Bu Hüda-Par kim? Gaffar Okkan ve beş polisi şerefsizce şehit eden Hizbullah'ın partisi; Gonca Kuriş'i kafasına kurşun sıkarak öldüren Hizbullah'ın partisi, Van'da 14 yaşında 4 tane Kürt çocuğunu top oynuyor diye kaçırıp Konya'da betona gömen Hizbullah'ın partisi. Şimdi, Türkiye Cumhuriyeti'ni kaldıracağız, Türk bayrağını değiştireceğiz, Türk isminden rahatsızız diyor ve yetmiyor, dün bu partinin Genel Başkanı diyor ki 'ben Meclis'e geldiğimde milletvekili yemini etmeyeceğim.' Niye? Orada Türk milleti yazıyor. Bunların bildikleri tek şey vurmak, kırmak, dövmek ve korkutmak. Ama şunu bilmiyorlar ki biz artık korkuyu aştık; Çünkü biz saraylarda yaşayan Yezid olmaktansa Kerbela Çöllerinde Şehit Hüseyin olacağız dedik."

Sözlerini "Milletimize sesleniyoruz, halkımıza sesleniyoruz: Kemal Kılıçdaroğlu 6 tane birbirinize benzemez partiyi bütünleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu Sevgi dilini kullanıyor, Barış dilini kullanıyor, adaletten bahsediyor ve bu ülkenin bir olması için birleşe birleşe kazanacağız, diyor, Halil İbrahim sofrasında buluşacağız diyor, öyleyse Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak, kazanan biz olacağız; böyle inceye kalına bakmayın, geçin o işleri, kafası karışıklara bakmayın, bazı kafası karışıklar, 'bir oy Kemal'e, bir oy da bilmem hangi partiye' diyor, bu dönem o dönem değil, bütün oyları aynı hedefe yöneltmeliyiz. Ben de diyorum ki, bir oy Kemal'e, bir oy Cemal'e." diyerek bitiren Enginyurt, DP'nin yeni ilçe binasında ilçe başkanı Deniz Finci ve yönetim arkadaşlarıyla bir süre sohbet etti.


Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

107 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page