top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP'li Kaya: Söz verdiniz, tutmadınız!
TRABZON - CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 30 yıldır tehlike saçmaya devam eden Yomra- Özdil-Oymalı Yağmurdere Grup Yolu’nun verilen sözlere rağmen halen tamamlanmadığını hatırlattı ve iktidara çağrı yaptı. Kaya, “AK Partili milletvekillerini Yomra’ya davet ediyorum. Buraya gelip görsünler; sıkıntının büyüklüğünü, işin vahametini ve aciliyetini belki anlarlar.” dedi.Trabzon'da Yomra- Özdil-Oymalı Yağmurdere Grup Yolu’nda hemen her an heyelan tehlikesi yaşanıyor. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 2019 ve 2021 yıllarında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon mitinglerinde bu yolu tamamlayacaklarının sözünü verdiğini hatırlatarak, iktidara çağrı yaptı ve yolun bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi.

ARŞİVLER BU YOL ÜZERİNDE MEYDANA GELEN OLAYLARLA DOLU

Yomra ilçesinde 7 mahalleye ulaşım sağlanan ve Gümüşhane’ye bağlantı yolu olarak da kullanılan Yomra- Özdil-Oymalı Yağmurdere Grup Yolu’nda yoğun bir trafiğin olduğunu ifade eden CHP’li vekil Kaya, “Yol güzergahında bulunan mahallelerde kış aylarında 10 bin olan nüfus, yaz aylarında 20 bine çıkıyor. Trafiği bu kadar fazla olan yol üzerinde yaşanan heyelanlar nedeniyle facialar kıl payı atlatılıyor. Son iki haftada devasa kayalar yola düştü. O sırada seyir halinde olan vatandaşlar kayaların altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu. Arşivler bu yol üzerinde meydana gelen olaylarla dolu. Bu duruma rağmen yol üzerinde hiçbir çalışma yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat kendisi Trabzon mitinginde bu yolun tamamlanacağını söyledi ancak verilen sözler tutulmadı” dedi.

VATANDAŞIN KAYALARIN ALTINDA CAN VERMESİNİ Mİ BEKLİYORSUNUZ?

Yol üzerinde biri Karayollarına, diğeri özel bir şirkete ait iki taş ocağı olduğuna ve bu taş ocaklarının kontrolsüz şekilde dinamit patlatması neticesinde heyelan olaylarının tetiklendiğine dikkat çeken Kaya, “Grup yolu tamamlanmadığı gibi, yol üzerinde bulunan taş ocakları yıllardır hiçbir önlem alınmadan çalışmalarını sürdürüyorlar. Taş ocaklarının kontrolsüz patlattığı dinamitler sonucu heyelanlar meydana geliyor. Ama maalesef ‘dur’ diyen yok, önlem alınmasını sağlayan yok. Neyi bekliyorsunuz; vatandaşlarımızın kayaların altında kalıp can vermesini mi? Vatandaş bu yol üzerinden ölüm korkusuyla geçmeye devam ediyor. AK Partili milletvekillerini oraya davet ediyorum, bahsettiğimiz tabloyu yerinde görsünler. Sıkıntının ne kadar büyük olduğunu, işin vahametini ve aciliyetini belki anlarlar. Yol beklemez, hizmet beklemez, sözünüzü tutun.” ifadelerini kullandı.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page