• HaberciGazete

CHP'li Sarı: '84 milyon iktidardan alacaklı...'CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, TÜKODER’in eylemine katıldı. Başkan Sarı, “Halkın AKP’den alacağı var” dedi. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) artan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyona karşı Balıkesir başta olmak üzere 8 ilde (İstanbul, İzmir, Kocaeli, Çanakkale, Edirne, Sinop ve Samsun) sokağa çıktı. TÜKODER’in artan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyona karşı düzenlediği eyleme çok sayıda kişi ve kurum da katılım gösterdi. CHP Balıkesir İl Örgütü de eyleme katılanlar arasındaydı.

“AKP’NİN ZAMLARI KARŞISINDA HALKIN YAŞADIĞI KRİZİ DİLE GETİRDİK” CHP İl Başkanı Serkan Sarı yaptığı açıklamada, “TÜKODER’in Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirmiş olduğu “İnsanca yaşamak istiyoruz, geçinemiyoruz, tükeniyoruz” basın açıklamasına katıldık. AKP İktidarının yapmış olduğu zamlar karşısında halkımızın yaşamış olduğu ekonomik krizi dile getirdik.” dedi.

“KENDİSİ ŞATAFAT İÇİNDE YAŞARKEN VATANDAŞI SEFALETE MAHKÛM EDEN…” CHP’li Sarı ayrıca, “Ülke ekonomisini çökerten, kendisi şatafat içinde yaşarken vatandaşı sefalete mahkûm eden bu iktidardan halkımızın alacağı var. 84 milyon yurttaşımız, yapılacak ilk seçimde kendisinden çalınan umudu, huzuru, refahı, insanca yaşamı, alım gücünü, liyakati, hukuku, ifade özgürlüğünü ve adaleti geri alacak.” şeklinde konuştu.

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör