top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP'li Yalım: Memur ve emekli iktidara dersini vermeliCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, memur ve emekliye verilen yüzde 25 zam artışına tepki göstererek, “İktidar süslü Saray’ın ejder meyvesini yerken memur ve emekli kan ağlıyor. 16 milyon memur ve emekli var. Bu kesim artık gücünün farkına varmalı ve sandıkta hükümete dersini vermelidir” dedi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, memur ve emekliye verilen yüzde 25 zam artışını değerlendirdi. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Aralık ayı enflasyon rakamı sonrası memur ve emekliye yüzde 25 zammın reva görüldüğünü söyleyen Yalım, “Bu artışla ortaya çıkan zamla memur ve emekli geçinemez. Bundan sonra intihar eden, ekonomik nedenlerden dolayı boşanan, borçları ile haciz edilen memur ve emeklinin vebali iktidarın üzerinedir. İktidar süslü Saray’ın da ejder meyvesi yerken millet kan ağlıyor. Bu ülkede 16 milyon 854 bin memur ve emekli var. Bu kesimin artık gücünün farkına varıp sandıkta hükümete ders verme zamanı gelmiştir.” dedi.

En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılması gerektiğini söyleyen Yalım, “Eğer mevcut iktidar bunu yapmazsa Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında biz bunu yapacağız. Bizim iktidarımızda memur, emekli, işçi açlığa ve sefalete mahkum edilmeyecek. Emekçimizi açlığa mahkum edenlerden de hep birlikte hesap soracağız” diye konuştu.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page