top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP'li Yeşil: Vergide aslan, maaş zammında kedi...CHP'Lİ YEŞİL: VERGİLERİ ARTTIRIRKEN ASLAN KESİLENLER, KONU EMEKÇİNİN MAAŞINA ZAM OLUNCA KEDİYE DÖNÜYOR.


Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, hükümetin kamu emekçisine toplu iş görüşmeleri esnasındaki zam teklifinin kabul edilemez olduğunu ifade ederek, "Vergileri arttırırken aslan kesilenler, konu emekçi olunca kediye dönüyor" yorumunda bulundu.


HİÇ KİMSENİN GÜLMEDİĞİ FIKRAYI GÜLEREK ANLATIYORLAR


Kamu personelini ilgilendiren 6'ncı dönem toplu sözleşme görüşmelerinde, yetkili konfederasyon Memur-Sen'in 2022 yılı için yüzde 21 ve 2023 yılı için yüzde 17 zam + 600 lira refah payı teklifine hükümetten yanıt geldi: 2022 için yüzde 6+5 ve enflasyon farkı ile 2023 yılı için yüzde 6+6 ve enflasyon farkına yönelik önerisi emekçi tarafında hayal kırıklığına sebep oldu. Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Yeşil; "Ne yazık ki siyasi iktidarın en kötü fıkralarından birine tanıklık ediyoruz. Hiç kimse gülmediği halde fıkrayı anlatanlar fütursuzca gülmeye devam ediyorlar. Ayıptır, günahtır. Masa başında ısmarlama üzerine enflasyon ve işsizlik ölçüp rakamlar konusunda destan yazan TÜİK bile bu fıkraya gülmüyor." dedi.


EMEKÇİYE "TAŞ KEMİRİN" DİYORLAR


Temmuz ayında açıklanan on iki aylık enflasyonun 18.95 olduğunu hatırlatan Yeşil, "İğneden ipliğe yapılan zamları geçtik artık. Elektrik, doğalgaz, geçiş ücretleri ve vergiler dahi yüzde 30'un altına inmezken bu enflasyon rakamlarına rağmen enflasyon altında rakam telaffuz ederek açıkça emekçiye "Taş kemirin" diyorlar. Refah payını, giyim yardımını, bayram ikramiyelerinin kuş kadar kalmasını, vergi dilimlerinin düşürülmesini emekçiye zaten unutturdular. Sendikalar bu rezilliğin karşısında ölü taklidi yapmaya devam ederse, emekçi bu rezilliği kabul etmez" diyerek sözlerini bitirdi.


103 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page