top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

CHP Milletvekilleri heba olan yardımları görüntülediKAHRAMANMARAŞ - CHP’li Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş Kahramanmaraş ilçe merkezlerinde ve köylerde depremzede vatandaşları ziyaret ederek ihtiyaçlarını ve taleplerini dinlediler. Bölgeye gönderilen giysi, kıyafet gibi yardım malzemelerinin ihtiyaç fazlası ve kullanılmış malzemeler olması nedeniyle yollara döküldüğünü görüntüleyen milletvekilleri, depremzedelerin özellikle paketli kuru gıda, temizlik ve hijyen ürünleri, çadır, konteyner, tuvalet, soba ve yakacak gibi malzemelere ihtiyaç duyduğunu belirterek yardımseverlerin bu ihtiyaçlara yönelik yardım göndermeleri çağrısında bulundular.ÇADIR, KONTEYNER, TUVALET, YAKACAK VE GIDA MALZEMESİNE İHTİYAÇ VAR

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, sokaklarda yerlere saçılmış ayakkabı, kıyafet gibi malzemeleri göstererek, “Yardımların düzensizliğinin, organizasyonsuzluğun bariz fotoğraflarından bir tanesi burada.

Sokakları caddeler giyecekler, ayakkabılar, bu tür malzemelerle dolu. Deprem bölgelerinde temel ihtiyaç gıda maddeleri, çadır, konteyner, tuvalet, soba ve yakacak. Bunlara ihtiyaç duyuyor insanlar. Yurdun birçok bölgesinden temiz yürekli yardımsever insanlarımız tamamen iyi niyetleriyle kıyafet ağırlıklı yardım malzemelerini bu bölgelere gönderiyorlar ama doğru organize olunamaması ve koordinasyonsuzluk nedeniyle yardımlar işte böyle zayi oluyor, çöp oluyor.

O yüzden buraya yardım gönderecek yardımseverlerimize rica ediyoruz. Deprem bölgelerinde temel ihtiyaçlar özellikle yakacak, gıda maddeleri, çadır, temizlik ve hijyen malzemeleridir. Bunlara ihtiyaç var.

Ayrıca, yardımların ihtiyaç sahiplerine doğru şekilde ulaştırılabilmesi için yardımların tek bir merkezde toplanarak, bir merkezden koordine edilerek depremzede vatandaşlarla buluşturulması gerekiyor.” dedi.

İKİNCİ EL KULLANILAMAYACAK MALZEMELERİ GÖNDERMEYİN

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, gönderilen kıyafetlerin özellikle çok kullanılmış ikinci el malzemeler olduğuna dikkat çekerek, “Zamana da yazık, emeğe de yazık, malzemelere de yazım. Evimizde çöpe atacağımız, kullanmayacağımız malzemeleri buraya göndermeyelim.” diye çağrıda bulundu.

KAHRAMANMARAŞ’TA YETERLİ MİKTARDA KIYAFET VAR

Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ise Kahramanmaraş merkezde depremzedeler için yeteri miktarda kıyafet olduğunu belirterek, ”Bizim acil olarak çadır, konteyner, temizlik malzemesine, ramazan kolileri gibi paketlenmiş gıdaya ve odun gibi yakacaklara ihtiyacımız var.” dedi.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page