top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Cine 1'deki Farklı Açı, farkını gösterdiİSTANBUL - Cine 1 ekranlarında gazeteci Mesut Solak’ın hazırlayıp sunduğu “Farklı Açı” programında, dün akşam İstanbul'un Anadolu Yakası'nda görev yapan 4, Karahisar'dan bir gazeteci sosyal ve siyasal gündemi değerlendirdi: BRT Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni, Gazeteci-Yazar Alâettin Bahçekapılı, Kadıköy Life Dergisi’nden Kadir Toprakkaya, Boğaziçi Haber’den Hayati Karaca, T4 Haber’den Güven Gök ve Karahisar Medya’dan Yasemin Özkan Kaplan’ın katıldığı “Farklı Açı” programı canlı olarak 2 saat sürdü. Öncelikle deprem konusunu masaya yatıran gazeteciler, seçimlerle ilgili görüşlerini de seyircilere aktarma olanağı buldu.

Farklı Açı'nın birinci bölümünde gazeteci olarak depremi ve sonrasındaki gelişmeleri değerlendiren gazeteciler, deprem bölgesinden canlı yayına bağlanan Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan'ın son durumla ilgili verdiği bilgilerden sonra, belediye başkanına sorular yöneltti. Belediye sınırları içinde yıkılan evlerin çokluğuna karşın yeterli ilgiyi göremediklerini ifade eden Bozan, STK'lerin, gönüllü kuruluşların rahat çalışmasına izin verilmediğini, organizasyon bozukluklarının devam ettiğini de açıkladı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen de canlı yayına telefonla katılan konuklardan biri oldu: Esen, deprem bölgesine İstanbul'daki gönüllü kadın örgütleriyle birlikte yaptıkları yardım faaliyetleri hakkında bilgi verdikten sonra, stüdyoda bulunan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Millet İttifakı'nın iktidarında ilk yapılacak işlerden birinin "İstanbul Sözleşmesi"ne geri dönmek olacağını vurgulayan Esen, kadın cinayetleri bakımından dünyada birinci durumda olan Türkiye'nin bu utancı taşımaması gerektiğini ifade etti.

Farklı Açı programına stüdyodan katılan gazeteciler Alâettin Bahçekapılı, Kadir Toprakkaya, Hayati Karaca ve Güven Gök ile Karahisar'dan canlı bağlantı yapan Yasemin Özkan Kaplan, Türkiye'nin depremi nasıl atlatacağı, yardımların yeterli şekilde doğru yere ulaşıp ulaşmadığı, deprem bölgesinin kalkınması için nelerin yapılması gerektiği, depremin seçim sonuçlarını nasıl etkileyeceği gibi konuları tartıştıktan sonra, Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi konusundaki görüşlerini ortaya koydu.

“Mesut Solak ile Farklı Açı”, programı dün akşam Cine 1'de saat 20.00’de başladı ve 2 saat sürdü.

90 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page