top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulu belli oldu28 Mayıs 2023 seçiminde yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Haziran'da Yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. Çankaya Köşkü'nde yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Mehmet Şimşek'in ismi dikkat çekerken, 19 Temmuz 2017 – 9 Temmuz 2018 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanı olan Osman Aşkın Bak tekrardan Bakanlığa döndü. Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak Cevdat Yılmaz seçildi.


28 Mayıs 2023 seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde kabinesini açıkladı. MİT Müsteşarı İbrahim Kalın olurken, Fahrettin Koca Sağlık Bakanı olmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Mahinur Özdemir Göktaş getirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KABİNESİNİ AÇIKLADI 28 Mayıs 2023 seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde bir basın toplantısı düzenleyerek, cumhurbaşkanı yardımcısı ve kabinesini açıkladı. YENİ KABİNE LİSTESİ Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Cevdet Yılmaz Adalet Bakanı: Yılmaz Tunç Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mahinur Özdemir Göktaş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Vedat Işıkhan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: Mehmet Özhaseki Dışişleri Bakanlığı: Hakan Fidan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı: Alparslan Bayraktar Gençlik ve Spor Bakanlığı: Osman Askın Bak Hazine ve Maliye Bakanlığı: Mehmet Şimşek İçişleri Bakanlığı: Ali Yerlikaya Kültür ve Turizm Bakanlığı: Mehmet Nuri Ersoy

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page