top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Cumhuriyetin 100. yılı Ataşehir'de coşkuyla kutlanacak
İSTANBUL/ATAŞEHİR- Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü Ataşehir’de Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilecek resmi törenlerin yanı sıra pazar günü Ataşehir Belediyesi'nin düzenlediği fener alayı yürüyüşü ve Sertab Erener konseri ile kutlanacak.


Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün anıtına çelenk sunma töreni her yıl olduğu gibi, 28 Ekim Cumartesi sabahı Cumhuriyet Meydanı’nda sabah 13.00'te yapılacak.


Pazar günü, saat 09.45'te Zübeyde Hanım Hizmet içi Eğitim Enstitüsü'nde Ataşehir Kaymakamlığı'nın düzenlediği tebrikleri kabul töreninin ardından saat 10.30'da Ataşehir Bulvarı'nda protokolün, öğrencilerin ve Ataşehirlilerin katıldığı kutlama etkinliği gerçekleştirilecek.


29 Ekim Pazar günü ayrıca, Ataşehir Belediyesi'nin düzenlediği fener alayı korteji için saat 19.00’da Atatürk Mahallesi Migros önünde toplanılacak, kortej yürüyüşe saat 19.15’te başlayacak. Ataşehir Bulvarı’nda yapılacak yürüyüş boyunca; bando, ışık, mapping, hologram ve projeksiyon gösterisi yapılacak. Cumhuriyet coşkusunu yaşatan marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüyecek vatandaşlara kortej güzergâhı boyunca Türk bayrağı dağıtılacak. Ataşehir Bulvarı AKOM / Bahçe Market önünde son bulacak yürüyüşün ardından hep birlikte saygı duruşunda bulunulup ve İstiklal Marşı okunacak. Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Sertab Erener konseri ile devam edecek.


Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ayrıca Ataşehir Belediyesi’nin kültür merkezlerinde çeşitli konser, gösteri ve söyleşiler düzenlenecek.


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu bayramda ayrı bir coşku ve heyecan duyuyoruz. Bu anlamda Ataşehirimizde 100 yıllık aydınlığımıza yakışır bir kutlamaya hazırlanıyoruz. Cumhuriyetimizi kuran başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 100. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu büyük coşkuyu Ataşehir’de hep birlikte yaşamak için tüm yurttaşlarımızı Ataşehir Bulvarı’na davet ediyorum.”


-------------------------------------------------

Önemli uyarı:


Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için Ataşehir Bulvarı Bahçe Market / AKOM mevkiye kurulacak sahnenin kurulum ve söküm işlemlerinden dolayı 27 Ekim Cuma saat 10.00 ile 30 Ekim Pazartesi saat 20.00 arası çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak.

-----------------------------------------------------

Ring servisi noktaları:


Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için Ataşehir Belediyesi’nin 9 hizmet merkezi önünden saat 17.30’dan itibaren ring servisleri kaldırılacak ve servisler konser bitişinden sonra da hizmet verecekler.


*Fetih - Esatpaşa Mahalleleri / Esatpaşa Taziyeevi Önü


*Örnek Mahallesi / Mustafa Saffet Kültür Merkezi Önü


*Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleleri / Süleyman Karadağ Halk Kütüphanesi Önü


*Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri / Yenisahra Ataevi Önü


*İçerenköy Mahallesi / Neşet Ertaş Kültürevi Önü


*Küçükbakkalköy Mahallesi / Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültürevi Önü


*Kayışdağı ve İnönü Mahalleri / Kayışdağı Lions Ataevi Önü


*Mevlana, Mimar Sinan ve Yeni Çamlıca Mahalleleri / Mevlana Ataevi Önü


*Ferhatpaşa Mahallesi / Ferhatpaşa Gençlik Merkezi Önü
11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentarze


bottom of page