• HaberciGazete

Dört güncel haber...TANAL’DAN NEBATİ’YE “ZAM EYLEM PLANI”LI TEPKİ

ANKARA - CHP’li vekil Mahmut Tanal, Hazine ve Maliye Bakanlığı binasının karşısındaki Meclis çalışma ofisinden hemşerisi olan Bakan Nureddin Nebati’ye zamlar için seslendi. Tanal, “Sizin makamınıza ve gözlerinize baktığım zaman zamdan başka bir şey göremiyorum” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Hazine ve Maliye Bakanlığı binasının karşısına denk gelen TBMM’deki çalışma ofisinden çektiği ve Twitter hesabından paylaştığı videoyla akaryakıta ve diğer ürünlere peş peşe gelen zamanlara tepki gösterdi. TANAL BAKANLIĞI GÖSTERDİ: GÖZLERİNİZE BAKTIĞIM…

Eliyle Bakanlık binasını gösteren Tanal, “Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz?” söylemiyle Türkiye ekonomisinin çok iyi durumda olduğunu savunan hemşerisi Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslenerek, “Şanlıurfalı hemşerim Sayın Nureddin Nebati, şu an tam karşımdasınız. Sizin makamınıza ve gözlerinize baktığım zaman zamdan başka bir şey göremiyorum” dedi.

Nebati’nin sürekli zam haberleriyle gündeme geldiğinin altını çizen Tanal, “Göreve geldiğinizden bugüne kadar zam üstüne zam yaptınız. Vatandaşlarımız yaptığınız zamlar yüzünden araçlarının kontaklarını kapattı. Son gelen zamlarla birlikte benzin ve motorinin litre fiyatı 20 TL’ye dayandı” diye konuştu. ZAM EYLEM PLANI

Kötü ekonomi yönetiminin faturasının, keyfi zamlarla vatandaşa kesildiğine işaret eden Tanal, şöyle devam etti: “Vatandaşımızın dayanacak gücü kalmadı. Zam eylem planınızı açıklayın ki, tüm vatandaşlarımız ona göre bir plan ve program yapsınlar ki mağduriyetleri en aza inmiş olsun. Bu şekilde plansız, programsız, kafanıza estikçe akşamdan zam yapıyorsunuz. Vatandaş zamla uyanıyor. Yazıktır, günahtır. Yapamıyorsanız koltuğu bırakın gidin!”


BAŞKAN GÜVENİR: HALK BOZULMUŞ ÜRÜNÜ BİLE PARAYLA ALIYOR!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malazgirt İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, TÜİK'in Şubat ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından iktidarı eleştiren değerlendirmede bulundu.


"ENFLASYON DAHA ŞİMDİDEN YÜZDE 50'Yİ GEÇTİ"


Enflasyonun en çok gıda ve tekstil ürünlerini zamlandırdığını belirten Başkan Güvenir:"Dün İstanbul Ticaret Odası (İTO) yaptığı yazılı açıklamayla Şubat ayında fiyatı en fazla artan ürünü açıklamıştı. Bugün ise Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Şubat ayında fiyatı en fazla artan ürün yüzde 88,51 ile karnabahar oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, TÜFE'de 2022 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 4,81, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 16,45, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 54,44 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 25,98 artış gerçekleşti. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla aylık olarak fiyatı en çok artan ürünler belli oldu. Karnabahar yüzde 88,51 ile karnabahar olurken, kabak yüzde 79,11, domates yüzde 53,51, maydanoz yüzde 53,06, kıvırcık yüzde 49,01, dolmalık biber yüzde 48,90, salatalık yüzde 41,84, Ispanak yüzde 40,26, nane yüzde 39,99, sivri biber yüzde 38,64, beyaz lahana yüzde 31,35, nar yüzde 28,85, patlıcan yüzde 24,22, muz yüzde 21,93, limon yüzde 20,83, ilaçlar yüzde 16,40, 12,14, motorin yüzde 12,03 zamlandı. Gofret yüzde 12,73, tuvalet kağıdı yüzde 12,71, şehirler arası otobüs ücreti yüzde 12,14, motorin yüzde 12,03 zamlandı. Yeni yıla gireli daha 2 ay olmuşken enflasyon yüzde 50'yi geçti. Halk artık sepetini dolduramaz, en ucuz gıda ürününü dahi alamaz hâle geldi. Öyle ki insanlar çöplere atılan çürük, bozuk gıda ürünlerini bile parayla alır duruma geldi. İktidar halkı fakirleştirirken, yancılarını zenginleştirdi. Olan her zamanki gibi halka, olan her zamanki gibi bizlere oldu." şeklinde konuştu.


CHP'Lİ ÇELİK: İSTANBULLULARA METRO MÜJDESİ!
İSTANBUL - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, İstanbul'da yapımında sona gelinen metro hatlarıyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Çelik:" İstanbul'un bitmeyen trafik çilesini Ekrem İmamoğlu bitirdi." dedi.


"İKTİDAR ENGELLESE DE HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ"


Üç ayrı metro hattının trafik çilesini sona erdireceğini belirten Başkan Çelik:"İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü, Anadolu yakasında Maltepe, Kadıköy, Ataşehir ve Ümraniye ilçelerini birbirine bağlayacak Dudullu-Bostancı metro hattı çalışmalarında sona gelindi. 44 bin yolcu taşıyacak bu hattın toplam uzunluğu 14.3 kilometre olacak. Dudullu-Bostancı metrosu; Bostancı, Emin Ali Paşa, Ayşe Kadın, Kozyatağı, Küçükbakkalköy, İçerenköy, Kayışdağı, Mevlana, imes, Modoko-Keyap, Dudullu, Huzur, Parseller olmak üzere 13 istasyondan oluşuyor.Kabataş ile Esenyurt arasında Avrupa yakasının ilk tam otomatik sürücüsüz metro hattı olarak projelendirilen hattin 2. etabi olarak inşa ediliyor. Hali hazırda ülkemizin en yüksek yolcu kapasitesine sahip metro hattı olacak. Hattin Mahmutbey-Esenyurt arasındaki kesimi ise 3. etap olarak ihale ediliyor.Hat Rumeli Hisarüstü bölgesi ile boğaz sahilinde yer alan Aşiyan Parkı arasında inşa edilmektedir. Tamamlandığı zaman, M6 hattı entegrasyonu ile boğaz sahili ve Büyükdere caddesi arasında erişimi kolaylaştıracaktır. Bu yıl hizmete girecek olan raylı sistemlerin toplam uzunlukları ise 17,1 km'dir. Biz her zaman diyoruz. İktidarın engellemelerine inat en iyi hizmeti halka biz sunuyoruz. Halk için çalışıyoruz, her zaman da halk için çalışacağız. İstanbulluları trafik çilesinden kurtarmak için daha birçok projemiz var. Bu projeleri el verdiğince hayata geçireceğiz. Kar demeden, kış demeden, güneş demeden Türkiye için 81 ilden hizmet edeceğiz." şeklinde konuştu.


CHP Şanlıurfa İl Teşkilatı İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

ŞANLIURFA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, beraberindeki partililerle birlikte aynı gün 3 ilçeyi daha ziyaret ederek partililerle kucaklaştı. İlçelerde Başkan Karadağ’a yoğun ilgi gösterilmesi dikkat çekti. CHP Şanlıurfa ilçe teşkilatlarına ziyaretler gerçekleştiren CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ve geçici kurul heyeti, Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü, Suruç, Birecik ve Halfeti İlçe Teşkilatları gezisinin ardından bugün de Bozova , Hilvan ve Siverek İlçelerini ziyaret etti.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ve geçici kurul heyeti “Teşkilat Buluşmaları ” çalışmalarına bugün üç ilçe ile devam etti. Bozova, Hilvan ve Siverek’te temaslarda bulunan CHP'li heyet, “İlçe teşkilatlarındaki üyelerimizle bir araya gelmek bizim için çok değerli. Bugünkü ziyaretimizde CHP Bozova İlçe Başkanımız Ömer Gül'ü, CHP Hilvan İlçe Başkanımız Mehmet Celal Avcı'yı, CHP Siverek İlçe Başkanımız Mehmet Ayıp Demirbüken ve teşkilatını dinlemek için ziyaretlerde bulunduk ” dedi. Gerçekleşen ziyaretlerde İlçe yönetim kurulu üyeleriyle yapılan toplantılarda teşkilat buluşmalarının önemine değinen Başkan Karadağ ,siyasetin çözüm üretme sanatı olduğunu belirterek fikir anlamında çözümleri CHP teşkilatlarındaki kişilerin üreteceğini söyledi. ADIM ADIM ŞANLIURFA “Şanlıurfa’da girilmedik sokak, çalınmadık kapı kalmayacak” prensibi ile düzenledikleri ilçe ziyaretlerinin devam edeceklerini belirten Başkan Karadağ, “Bozova , Hilvan , Siverek ve İlçe teşkilatlarımız bizim için çok değerlidir. Parti teşkilatımızın sorunlarını tek tek not aldık. Biz üzerimize düşeni yapıp takipçisi olacağız” diye konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ 'ın Bozova, Hilvan , Siverek ziyaretinde; yönetim kurulu üyeleri Av .Ronayi Paydaş , Mehmet Salih Kılıç, Ömer Atbinici ve Durak Öğütcan eşlik etti.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör