top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Dünden kalan: 19 Mayıs coşkusu
KÜÇÜKÇEKMECE’DE 19 MAYIS COŞKUSU, HALUK LEVENT KONSERİYLE ZİRVEYE ÇIKTI


19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü, Küçükçekmece’de gerçekleşen Haluk Levent konseriyle coşku içinde kutlandı.İSTANBUL - Küçükçekmece Belediyesi’nin Atakent Mahallesi’nde gerçekleştirdiği konsere, 50 bine yakın kişi katıldı. Konserde 7’den 70’e binlerce İstanbullu, ellerinde Türk bayrakları ile Haluk Levent’in söylediği şarkılar, türküler ve marşlarla Gençlik Bayramı’nı kutlayarak, Atalarını minnet ve özlemle selamladı. Ünlü sanatçı, dillere destan olan şarkılarını binlerle birlikte söyleyerek, Küçükçekmece’de bayram coşkusunu zirveye çıkardı.


Konserde, Haluk Levent''in sevenleriyle cep telefonlarının fenerleri üzerinden yaptığı ışık gösterisi ise muhteşem görüntüler oluşturdu.Kemal Çebi:Onun izinden yürümeye, emanetine sahip çıkmaya devam edeceğiz


Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, gençleri, Atatürk’ün ‘Gençliğe Hitabesi’yle selamlayarak, “19 Mayıs, kurtuluş mücadelemizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilk adımının atıldığı gün…

İnancın, azmin, cesaretin ve özgürlüğün sevdasına yürüdüğümüz gün!

Ve bugün aynı zamanda ülkemizin kurucu lideri, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu gündür. Hepinizin bayramını kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.Dün olduğu gibi bugün de O’nun yolunda, O’nun izinde yürümeye, bize bıraktığı emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz. Atatürkçü kimliğinden, Cumhuriyet aşkından ve demokrasi mücadelesinden asla vazgeçmeyen Haluk Levent’e bu anlamlı günde bizimle birlikte olduğu için teşekkür ediyorum”diye konuştu.


Gün boyunca kutlamalar devam etti


Küçükçekmece’de sabahın erken saatlerinde başlayan kutlamalar kapsamında, ilçe protokolü Halkalı’daki Atatürk anıtına çelenk bıraktı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlenen ‘100. Yıl Cumhuriyet Konvoyu’nda Küçükçekmece Belediye Başkanı Çebi, ilçeyi gezerek, çevredeki vatandaşların bayramını kutladı. Başkan Çebi’ye Küçükçekmeceli vatandaşlar da yürüyüşle eşlik etti.


Atakum’da 19 Mayıs coşkusu başka


Atakum’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu yaşandı. Atakum Belediyesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), İğne Deliği Gençlik Merkezi iş birliğiyle Atakum Kent Meydanı’nda gerçekleşen konserlerle gençler doyasıya eğlendi.SAMSUN - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadele meşalesini yakmasının 104. yıldönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Atakum’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atakum Belediyesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), İğne Deliği Gençlik Merkezi iş birliğiyle Atakum Kent Meydanı’nda gerçekleşen 2. Gönüllü Genç Festivali ile gençler bayram coşkusunu yaşadı.


“SİZİN BAYRAMINIZ”

Etkinliklere İğne Deliği Gençlik Merkezi’nde üniversite öğrencilerinin katılımıyla yapılan kahvaltıyla başlayan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve Av. Gülay Deveci, burada Toplum Gönüllüleri Vakfı Kurucusu İbrahim Betil ve gençlerle iş birliği buluşması gerçekleştirdi. TOG’un yeni yaşını da kutlayan Başkan Deveci, "Bugün önemli bir gün. Hem Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim doğum günüm’ dediği günün 104. yılı hem de Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluş yıldönümü. En önemlisi de Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günü. Bugün Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, sizin bayramınız. Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı da kurduğu cumhuriyeti de size emanet etti. Yolunuz açık olsun, bayramınız kutlu olsun” dedi.


GENÇLİK ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜ

Atakum’da bayram sevinci Kent Meydanı’ndaki 2. Gönüllü Genç Festivali’nde konserlerle doruğa ulaştı. İğne Deliği Gençlik Merkezi öğrencilerinin konseriyle başlayan etkinlikte şan performansı konseri, DJ Techno House Party, İki Oda Bir Salon, Yaşlı Amca ve Deniz Tekin’in sahne almasıyla gençlik şölenine dönüştü. Festivale katılan gençler gönüllerince dans edip bayramlarını kutladı.CUMHURİYET KADINLARI

BANDOSU YİNE GURURLANDIRDI

Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin gururu Cumhuriyet Kadınları Bandosu da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenen 19 Mayıs Fener Alayı’na eşlik ederek ritimleriyle bayram coşkusunu Samsun sokaklarına yaydı. Büyük beğeniyle izlenen Cumhuriyet Kadınları Bandosu’nu yurttaşlar dakikalarca alkışladı.


ATAŞEHİRLİLER Kamufle ve Ozbi İLE COŞTU...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl da Ataşehir’de büyük coşkuyla kutlandı. Gençler için düzenlenen festivalde; oyunlar, atölyeler, eğlence parkurları ve renkli sahne gösterileri yer aldı. Etkinliklerin düzenlendiği Atapark’ı dolduran İstanbullu gençler, yeni nesil rap müzisyenleri Ozbi ve Kamufle’nin konserlerinde doyasıya eğlendiler.İSTANBUL - Bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ataşehir’de yüzlerce gencin katılımıyla kutlandı. Kutlamaların merkezi olan Atapark’ta buluşan gençler, Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve gün boyu süren çeşitli etkinliklerle hem bayram coşkusunu yaşadılar hem de bahar havasının keyfini çıkardılar.

19 Mayıs 1919’un 104. yıl dönümü kutlamaları, sabah saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi törenle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile Ataşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özge Çetinkaya Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Törene, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Siyasi Parti ve STK Yöneticileri, Gaziler, Muhtarlar, Ataşehirli öğrenciler ile yurttaşlar katıldı.“Fikirleri ışığında, ilelebet…”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı hakkında şunları söyledi: “Cumhuriyetin, hürriyetin, bağımsızlığın, egemenliğin yılmaz bekçileri olan Türk gençliğine bayram olarak armağan edilen ve Milli Mücadele’nin başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Büyük Önderimiz Atatürk’ün, Samsun’dan yaktığı istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum kongreleriyle önce Anadolu topraklarına yayılmış, sonrasında yurdun her bölgesindeki halkı umutsuzluktan inanca ve karamsarlıktan iyimserliğe taşımıştır. Fikirleri ışığında, ilelebet Atamızın izinde olacağımızı bir kez daha belirtmek isterim. Bu vesileyle kurtuluş mücadelemizin kahramanları, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.Gençler Renklerin Altında Eğlendi

Ataşehir Gençlik Festivali’nde, dünyada pek çok ülkede düzenlenen Color Fest (Boya Festivali) adıyla bilinen renkli toz etkinliği de yapıldı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı kutlamalarda alanda gençlere organik toz boyaları dağıtıldı. Festivalde, gençler birbirlerinin üzerine rengârenk boyalar fırlatarak ortalığı renk cümbüşüne çevirdiler.

Festival alanındaki; DJ performansı, karaoke, elektronik basket, boks, karikatür atölyesi, langırt oyunu gibi daha pek çok etkinlikle de gençler bayramın tadını doyasıya çıkardılar.Gençler Bayramın Tadını Ozbi ve Kamufle ile Çıkardılar

Atapark’ı dolduran gençler bayramın coşkusunu yaşamaya önce müzisyen Emre Öztürk ile başladı. Ardından yeni nesil Rap müzisyenleri Kamufle ve Ozbi sevilen şarkılarıyla gençleri eğlendirdi. Bunun yanı sıra, Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası da festival için hazırladığı özel programla gençlerle bir araya gelerek bayrama renk kattı.


ARTVİN’DE GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

Dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’de ‘Gençlik Şöleninde Artvinliler bir araya geldi.ARTVİN-Dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’de ‘Gençlik Şöleninde Artvinliler bir araya geldi.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın da katıldığı Gençlik Şöleni kapsamında gençler ve Artvinliler ile Atatepe’de buluşarak Belediye tarafından organize edilen döner ikramında bulundu. Etkinlikte halkoyunları oynandı...

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Belediye Başkanı Demirhan Elçin, burada yaptıkları konuşmalarda, Artvinlilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladılar.


ARTVİN’DE 19 MAYIS COŞKUSU YAŞANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.Hayati Akbaş


ARTVİN-19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Milli İrade Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler kutlama töreni ile devam etti.

Sporcu öğrencilerin etkinlik kapsamında hazırladığı gösteriler kutlamalara renk kattı.

Törene Vali Yılmaz Doruk, il protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

17 görüntüleme0 yorum
bottom of page