top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Dünya Madenciler Günü kapsamında sergi ve panelİSTANBUL- (BRTAJANS9 - Dünyanın farklı ülkelerinde madencilerin ve tünelcilerin "yeraltının koruyucu azizesi" olarak kabul ettiği Santa Barbara günü, çok uzun yıllardır 4 Aralık Dünya Madenciler Günü olarak kutlanıyor. Ancak son 20 yılda ülkemizde yaşanan maden faciaları nedeni ile kutlamalar bir anmaya dönmüş durumda.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi bu yıl 4 Aralık Dünya Madenciler Günü etkinlikleri kapsamında, yarın, maden işçisi Alaaddin Kara'nın madenci fotoğraflarından oluşan "Nakısın Teri Fotoğraf Sergisi" ve Edebiyatçı Adnan Özyalçıner ile Maden Mühendisi Tayfun Mater'in konuşmacı olduğu "Madencilik, Emek, Edebiyat ve Mücadele" başlıklı bir Panel düzenliyor. İstanbul Maltepe'de Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen panel ve fotoğraf sergisinin, Kasım ayında Siirt'te bakır madeninde meydana gelen göçükte yaşamını yitiren genç mühendisler Zekai Can Çalık ve Emre Gökduman anısına adandığını açıkladı Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi.


Madenci Fotoğrafları Sergisi: Nakısın Teri

Fotoğraflar: Alaaddin Kara

Sergi Tarihleri: 5-8 Aralık 2023

Sergi Açılışı: 5 Aralık Salı 17.00


Panel: Madencilik, Emek, Edebiyat ve Mücadele

Moderatör: Üzeyir Karahasanoğlu, ZOKEV

Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Yazar

Tayfun Mater, Maden Mühendisi

Saat: 19.00

 

Yer: Türkan Saylan Kültür MerkeziGülsuyu Mah. Nar Sok. E5 Yanyol Üzeri Maltepe – İstanbulKadıköy-Kartal Metrosu Gülsuyu İstasyonu çıkışı

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page