top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Depremzede: 'İnsanlar 3 gün enkaz altında bağırdılar, yalvardılar'KAHRAMANMARAŞ- CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Kahramanmaraş merkezde enkaz kaldırma çalışmalarını takip ederek, depremzede vatandaşların sıkıntılarını ve taleplerini dinledi.

Depremde eşini ve torununu kaybeden yaşlı adam yaşadıklarını Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’ya anlatarak, “Ben en üst kattan kendi imkanlarımla çıktım. 3 gün insanlar canlı canlı bağırdılar, yalvardılar. Kendi gücüyle cenazesini çıkaran çıkardı, diri çıkaran çıkardı. İlk günden beri gereken yapıldı diyorlar. Yalan söylüyorlar. Gelsinler bunu burada söylesinler.” dedi.“SOYLU GELDİ, ‘HEMEN GÖDNERİYORUM’ DEDİ. GİDİŞ O GİDİŞ”

“Ben burada en üst kattaydım. Kendi imkanlarımla çıktım. Eşimle kızım da karşıdaydı. Yağmur yağıyordu. Kendi gücümüzle ateş yaktık. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu geldi. Burada ateşin içinde, yağmurun altında oturduğumuzu gördüler. Ona da söyledik. ‘Başkanım buraya çadır istiyoruz, çadır yoksa araba getirin, halk otobüsü getirin. Yağmur yağıyor. Buradan çıkanlar içine girsin, içinde duralım.’ dedik. ‘Hemen gönderiyorum.’ dedi. Gidiş o gidiş. Odun dahi getirmediler. Bizim belediye başkanımız dahi bir gelip de, geçmiş olsun demedi. İlçe Başkanı geldi, ‘hemen Bakan Soylu’nun yanına gidiyorum, çadır getiriyorum’ dedi, o da gelmedi. İzmir Milletvekili geldi, ‘Vali’yi arıyorum’ dedi. ‘2 sefer aradık ulaşamadık’ dedi, gitti.

“KENDİ GÜCÜYLE DİRİSİNİ ÇIKARAN, CENAZESİNİ ÇIKARAN ÇIKARDI”

“İlk günden beri gereken yapıldı diyorlar. Yalan söylüyorlar. Gelsinler bunu burada söylesinler. 3. günü geldiler. O da AFAD olmazsa kepçe giremem diyor, kepçe olmazsa AFAD giremem diyor. 3 gün şurada insanlar bağırdılar, canlı. Yalvarıyor, ben neyle çıkarayım. Kendi gücüyle cenazesini çıkaran çıkardı, diri çıkaran çıkardı. 3 gün orada cenazemi bekledim. Benim canım yandı.”KAYA: “BİZ ANLATINCA HAKARET EDİYORLAR, VATANDAŞLAR DA MI YALAN SÖYLÜYOR?”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “İşte gerçekler bunlar. Vatandaşın nasıl sıkıntı çektiğine, nasıl yalnız bırakıldığına biz tanık olduk. ‘Vatandaş 3 gün yalnız bırakıldı, kaderiyle baş başa bırakıldı’ dediğimizde, çıkıp utanmadan ‘yalan konuşuyorsunuz, biz ilk günden beri vatandaşın yanındaydık.’ diyorlar, hakaretler ediyorlar. İşte enkazdan yaralı çıkan bir amca. Eşini ve torununu enkaz altında kaybeden bir amcamız yaşadıklarını anlatıyor. Bu amca da mı yalan söylüyor? Çıkıp, millete hakaret edenleri Allah ıslah etsin.” dedi.


35 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page