top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Depremzedelerle dalga geçti, Alevilerden dışlandı


Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Cafer Kaplan'ın Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinin Kirni köyünden yapılacak canlı yayında kahkahalarla gülmesi istifa getirdi.


Dede olduğunu iddia eden ve Alisiz Alevicilik propagandasının merkezi olan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Yol ve Erkan Kurulu Başkanlığını yürüten Cafer Kaplan, deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde gösteriş amaçlı gezinti esnasında, Kahramanmaraş'ta depremzedelerle dalga geçtiği görüntüler Yol TV adlı kuruluşun canlı yayınına yansıyınca Aleviler ve izleyiciler arasında büyük tepkiye neden olmuştu. Farklı çevrelerden pek çok Alevi kurum yöneticileri protesto tepkilerini bizzat telefonla kendisine ve AABK yöneticilerine ilettiler. Aleviler arasında büyük tepkiye neden olan o anlar kısa sürede medyada da haber olmuştu. Tepkilerin artarak AABK yöneticilerine ulaşması üzerine, kurumun kapalı devre haberleşme grubunda yayınladığı özür metni ile tepkileri dindirmeye çalışan sözde Alevi dedesi Cafer Kaplan, görevini bırakmak zorunda kaldı. AABK yöneticilerinin de kabul etmediği özür metni şöyleydi:

Alevi dedesi olduğunu iddia eden Kaplan, AABK'nın kapalı iletişim ve haberleşme grubunda istifa ettiğini duyuran bir metin paylaştı. Kaplan'ın istifa metni şöyle: "Sevgili Eşit Başkanlarım ve yönetim kurulu üyelerimiz, Deprem bölgesinde yol televziyonu üzerinden yapılan yayından sonra kamu oyunda oluşan olumsuz durumdan dolayı kurumsal yapımız zarar görmemesi için 14.02.2023 tarihinde AABK İnanç Kurulu Başkanlığımdan şu an itibarıyla istifa ediyorum. Saygılarımla Cafer Kaplan" Görevini bırakmak zorunda kalan Cafer Kaplan'ın depremzedelere yardım amaçlı olarak bölgede kalmaya devam etmeyeceği ve ilk uçakla Almanya'ya döneceği bildirildi.

37 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page