top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ders zili çaldı: 19 milyon öğrenci ders başı yaptıUzun bir yaz tatilinin ardından milyonlarca öğrenci ve öğretmen için ilk ders zili çaldı. 19 milyon öğrenci ile bir milyonu aşkın öğretmen ders başı yaptı.

Yaz tatili sona erdi. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı başladı. Okula yeni başlayan bazı öğrencileri velilerinin getirdiği görüldü. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla polis ekipleri de okul önünde güvenlik önlemi alarak denetim yaptı. Şüpheli şahıs ve araçlar durdurularak kontrol edildi.

ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla öğrenciler okullarına gelerek ders başı yaptı. Bazı öğrenciler okula aileleriyle geldi.

Bakanlığın açıkladığı takvime göre okullarda ilk ara tatil 14 Kasım'da başlayacak ve 18 Kasım'da sona erecek. İkinci ara tatil ise 17-20 Nisan 2023'de yapılacak.

20 BİN ÖĞRETMEN DAHA EĞİTİM AİLESİNE KATILDI

23 Ocak'ta başlayacak yarıyıl tatili 3 Şubat'ta sona erecek. Yaz tatili ise 16 Haziran'da başlayacak. Ayrıca eğitim ailesine bu yıl, 1 Eylül'de ataması yapılan 20 bin öğretmen daha katıldı.


Yaz tatilinde sınıf ve okul arkadaşlarını özleyen öğrenciler ders öncesi birbiriyle hasret giderdi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı öğrenciler için toplam 136 milyon yardımcı kaynak hazırladı. Öğrencilere ilk ders ziliyle birlikte kaynak ve yardımcı kitapları da verilmeye başlandı.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page