• HaberciGazete

DEVA Ataşehir: 'Burası iktidarın ihanetine uğradı'Kuruluşunun üzerinden uzun zaman geçmeden bin 400 üyeye ulaşan DEVA Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı'nın kurucu başkanı Barış Yılmazkaya ve yönetim kurulu üyeleri, bugün ilçe merkezinde yerel basınla bir araya geldi. Kahvaltı sırasında yurt ve ilçe sorunları konusunda görüşlerini açıklayan İlçe Başkanı Yılmazkaya, "Ataşehir'in hem sosyoekonomik hem de demografik açıdan Türkiye'nin bir örneği" olduğunu; kuruluş ve gelişme sürecinde merkezi iktidarın müdahaleleriyle "adeta ihanete uğradığını"; bugün Ataşehir'in yaşadığı bütün sorunların ancak merkezi ve yerel yönetimin "ortak akıl" ile hareket etmesine bağlı olduğunu dile getirdi.


DEVA Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı'ndaki tanışma ve sohbet toplantısında önemli açıklamalar yapan kurucu ilçe başkanı Barış Yılmazkaya, partisi örgütlenirken "minimum yüzde 35 kadın kotasına" özen gösterdiklerini belirterek, önümüzdeki hafta Genel Başkan Ali Babacan'ın Ataşehir'e gelerek ilçe binasının açılışına ve Atatürk Mahallesi ile Barbaros Mahallesi'nde esnaf ziyaretleri gerçekleştireceğini açıkladı.

DEVA Ataşehir İlçe Başkanlığı'ndaki buluşmaya ilçe yönetim kurulu üyeleri Mehtap Aksoy, Mehmet Bozkızıl, Cihan Özkan, Çağla Çelikeser, Erdal Erdoğan ve Yeşim Satırlı ile birlikte katılan kurucu başkan Yılmazkaya, Ataşehir'in iktidarın rant hırsı nedeniyle kısa zamanda trafik bakımından içinden çıkılmaz, imar bakımından "ortak akıl ve merkezi yönetimle yerel yönetimin birlikte çalışmasını zorunlu kılan", çevre sorunları bakımından yaşanmaz bir duruma geldiğini belirterek; "Ataşehir iktidarın rant hırsını hep beslemiştir, kararlar buna dönük alınmıştır, 17 mahallenin bütünü Türkiye'deki farklılıkları yansıttığını, dikey mimari ile mülkiyeti, yaşama koşulları sorunlu meskenlerin bir arada bulunduğu bir mozaik oluşturduğunu" vurguladı. Yılmazkaya, "biz çatı partiyiz, bunun sorumluluğunu yerine getirmeliyiz, onun için deneyimlerimize, birikimlerimize dayanarak ortak aklı yönetimde hâkim kılarak aksiyon alacağız; Başkanımız Ali Babacan'ın liyakati sayesinde toplumun bize yönelik ilgisini yönetime taşıyacağız" dedi.

Yılmazkaya, Finans Merkezi'nin Ataşehir'den hile ile koparılmasının "ihanet" olduğunu, iktidarın buradaki rant hırsının dizginlenmesi gerektiğini, yaşam kalitesini artırmak, imar planlarıyla ilgili hızlı davranmak ve "Yenisahra-Barbaros mahallelerinin yeni bir Fikirtepe olmaması için gayret gösterilmek" gerektiğini dile getirerek, "iktidarın düşen liyakatı ve kalitesiyle bunun başarılamayacağını" vurguladı. Türkiye'den yurt dışına insan kaynağı kaçışının büyük sorun olduğunu, "nereye giderseniz gidin 3. sınıf olunacağını" bilen gençlerin partisine ilgi gösterdiğini açıklayan DEVA Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Barış Yılmazkaya "Sisteme karşı oln, ekonomik krizden mağdur olan çatımızın altına gelebilir. Biz merkez çatıyız. Liderimiz candır, Ali Babacan." diyerek açıklamalarını bitirdi.Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin BAHÇEKAPILI

145 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör