top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

DEVA'lı Yılmazkaya: 'Beyaz yakalılar da yardıma muhtaçsa gerisini düşün...'Ataşehir'de örgütlü olan siyasal partilerden içinde bulunduğumuz Ramazan nedeniyle iftar etkinlikleri düzenleniyor. Yerel yönetimin el değiştirmesiyle merkezi iktidarın ilçe temsilciliğinin çok kalabalık iftar etkinliği düzenlemesi sekteye uğrarken, iktidar partisinden ayrılarak siyaset sahnesine çıkan yeni partiler, yerelin nabzını tutmak ve halka ulaşmakta büyük gayret içinde görülüyor.


Ali Babacan yönetiminde örgütlenen Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA)'nin Ataşehir İlçe Başkanlığı dün akşam Ataşehir'de görev yapan yerel basın mensuplarıyla iftarda bir araya gelerek durum değenlendirmesi yaptı. DEVA Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Barış Yılmazkaya, iftar sonrası yerel basın mensuplarıyla sohbet ederken, siyasal, sosyal ve ekonomik değerlendirmelerde bulundu.


Yılmazkaya, Ataşehir'in görece gelir düzeyi en yüksek mahallesi olan Atatürk Mahallesi'ndeki beyaz yakalıların aralarında "yardıma muhtaç olanlar bulunduğunu" ifade etti. Ramazan dolayısıyla 300 aileye gıda yardımında bulunduklarını açıklayan Yılmazkaya, soru üzerine "kamuoyu araştırması yapmadıklarını, ancak 'yüksek yüksek tepelere ev kuranların' yaptırdıkları kamuoyu araştırmasında oylarının yüzde 20-22'ye, kararsızların oylarının Yüzde 25 düzeyine indiğinin ortaya çıkmasıyla sinirlendiklerini ve araştırmayı yapan şirket yetkilisinin yüzüne raporu fırlattıklarını bildiğini" açıkladı. Yılmazkaya, "işte bizim hedefimiz o yüzde 25 kararsızlardır. Onların DEVA'yı bulacaklarına, bize yöneleceklerine inanıyorum" dedi.

DEVA Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı'nın yerel basın mensuplarıyla düzenlediği iftar etkinliğine partinin yönetim kurulundan Cihan Aslan Özkan, Mehmet Bozkızıl, Çağla Çivikeser, Yeşim Çakırlı ve Ali Necati Çetinkol da katıldı.


Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

49 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page