• HaberciGazete

Devrimci halk ozanı Ruhi Su anıldı


Arşiv

Türk halk müziği ve Devlet Operası’nın en önemli sanatçılarından, devrimci büyük ozan Ruhi Su, ölümünün 37. yıldönümünde Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı.
20 Eylül 1985'te aramızdan ayrılan Türk müziğinin en önemli isimlerinden birisi olan Ruhi Su, ölümünün 37. yılında Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda aryalar ve türkülerle anıldı.

Anmada, solist Göktuğ Alpaşar, Ruhi Su’nun yer aldığı operalardan örnekler sergilerken Nursel Dinler Yazman, Haluk Tolga İlhan, Ufuk Karakoç ve Ruhi Su Dostlar Korosu türkülerle geceye renk kattı.


Sanatçının 37. ölüm yıldönümünde Zincirlikuyu'daki mezarı başında yapılan anmaya Ruhi Su’nun dostları ve öğrencileri katıldı. Anmada mezara karanfiller bırakıldı. Anmaya Sanat Meclisi, Ruhi Su Dostlar Korosu, halk müziği sanatçısı Pınar Aydınlar, Grup Yorum üyeleri ile Ruhi Su’nun öğrencileri ve dostları katıldı. Konuşmaların ardından Ruhi Su ve eşi Sıdıka Su’nun mezarına karanfiller konuldu. Etkinlik, Ruhi Su Dostlar Korosu üyelerinin türkü dinletileriyle son buldu.

Ruhi Su için yurdun çeşitli yerlerinde anma etkinlikleri düzenlendi.Ruhi Su, TRT Şef Prodüktörlerinden Alâettin Bahçekapılı ile...197762 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör