top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Diyanet İşleri eski başkanlarından Lütfi Doğan vefat ettiEski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan yaşamını yitirdi. Bir süredir Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde tedavi gören Doğan, 93 yaşındaydı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sosyal medya hesabından Doğan için taziye mesajı yayımladı.


Erdoğan'dan Lütfi Doğan için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan için taziye mesajı yayımladı.

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Diyanet İşleri eski başkanlarından, ülkemizin yetiştirdiği en önemli İslam alimlerinden, dava ve gönül adamı Lütfi Doğan Hoca'mızın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Muhterem Lütfi Doğan Hoca'mıza Allah'tan rahmet; yakınlarına, dava ve yol arkadaşlarına sabır niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.


Erbaş'tan Lütfi Doğan için taziye mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Diyanet İşleri Başkanı ve İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı (İSİLAY) Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan için taziye mesajı yayımladı.

Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Alimin ölümü alemin ölümü gibidir. İlmi, hilmi, ihlas ve samimiyetiyle milletimizin kalbinde taht kurmuş, Peygamber ahlakını hayatının her alanında tavizsiz yaşamaya çalışan, nesillerimize örnek göstereceğimiz güzel insan, önceki Diyanet İşleri Başkanlarımızdan muhterem Lütfi Doğan hocamızın mekanı cennet, makamı ali olsun. Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page