top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Duayen gazeteci Sami Kohen’i kaybettikİstanbul-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Milliyet Gazetesi Yazarı, sürekli basın kartı ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü Sahibi Sami Kohen vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Sami Kohen’in vefatının ardından bir baş sağlığı mesajı yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Çok uzun yıllardır aralıksız gazetecilik ve yazarlık yapan Sami Kohen’i ne yazık ki kaybettik. Dış haberler alanında başarılı ve örnek çalışmalarıyla tanıdığımız Sami Kohen’in ailesine, sevenlerine ve Milliyet Gazetesi çalışanlarına baş sağlığı ve sabır diliyor, acılarını paylaşıyoruz.”

Sami Kohen'in cenaze töreniyle ilgili ayrıntılar daha sonra paylaşılacak.


SAMİ KOHEN KİMDİR?

1928 yılında İstanbul'da doğdu. Gazeteci Albert Kohen'in oğlu olan Sami Kohen 1939-1949 yılları arasında Ladino ve Fransızca dillerinde çıkarttığı "La Boz de Türkiye" (Türkiye'nin Sesi) gazetesini babasının vefatından sonra Türkçe olarak önce "Türkiye'nin Sesi" ve sonra "Haftanın Sesi" adları altında yayınladı. Tan, Yeni İstanbul ve İstanbul Ekspres gazetelerinde çalıştı. 1954 yılında Milliyet gazetesine katıldı. Milliyet Gazetesi'ndeki köşe yazarlığının yanı sıra ABD'de yayınlanan "Christian Science Monitor" ve New York Times gazetelerinde de makaleler yazdı. 1954 yılından bu yana aralıksız olarak Milliyet Gazetesinde yazarlık yaptı. Anılarını 2007 yılında Sami Kohen Dünyanın Yazısı adı altında bir kitap olarak yayınladı.

23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page