top of page
  • HaberciGazete

Emekli-Sen'in 'Zamlar Geri Alınsın' imza kampanyası sürüyor


Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen)'nın özellikle emekli ve az gelirli kesimlerin insanca bir yaşam sürmesini engelleyen zamların geri alınması için başlattığı imza kampanyası yoğun ilgiyle sürüyor.

Son günlerde tüm temel ihtiyaç maddelerine yapılan zamlara tepkiler büyürken Emekli-Sen'in bütün şubeleri yurt genelinde "Zamlar Geri Alınsın" isteğiyle imza kampanyası düzenledi. Emekli-Sen'in Ataşehir-Ümraniye Şubesi üyeleri bugün İçerenköy Pazarı'nda kurdukları standda bir saat içinde 500'ü aşkın imza topladı. Yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği imza kampanyasında toplanan imzaların 18 Şubat'ta Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulacağı açıklandı.

Bugün Ataşehir İçerenköy Mahallesi'nde imza toplayan Emekli-Sen Ataşehir-Ümraniye Şube Başkanı Mehmet Yeniyol, şube genel sekreteri Çetin Düzce, şube örgütlenme sekreteri Ayhan Avcı, üyeler Şehriban Sevim, Nuri Şimşek ve Yusuf Basat, gördükleri ilginin yurtaşların zamlardan ne denli şikâyetçi olduğunu gösterdiğini bildirerek eylemlerinin 18 Şubat'a kadar süreceğini açıkladılar. Şube Başkanı Yeniyol, "Temel ihtiyaç maddelerine dövizdeki yükseliş gerekçe gösterilerek fahiş zamlar yapıldı, dövizın düşmüş olmasına karşın fiyatlarda bir düşüş olmadı, aksine her gün yeni zamlar yapılıyor, doğalgaz, elektrik, benzin, mazot, tekel ve temel tüketim maddelerine yapılan zamların geri alınması gerekir, yoksa işçisiyle memuruyla tüm emeklilerin insanca ve onurlu bir yaşam sürmeleri mümkün olmayacaktır" dedi. Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

83 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page