• HaberciGazete

Emekliler yarın meydanlara çıkıyorTüm Emekliler Sendikası'nın kolaylaştırıcılığında işçi, memur, Bağ-Kur emeklilerinin yarın meydanlara çıkarak taleplerini seslendirecekleri öğrenildi. Tüm yurtta çeşitli alanlarda 2021 Temmuz Emekli Maaş artışlarına yönelik taleplerin eş zamanlı basın açıklamasıyla dile getirileceği bildirildi.

İstanbul'da yarın Saat: 14.00'te İstanbul Kadıköy İskele Meydanı'nda işçi, memur, Bağ-Kur emeklisi sendikalı ve sendikasız emekliler ile emekten ve emekliden yana kuruluş ve kurumların bir araya gelerek sorunları ve talepleri konusunda basın açıklaması yapacağı duyuruldu.

Tüm Emekliler Sendikası'nın kolaylaştırıcılığında düzenlenecek etkinlikte 2021 Temmuz Emekli Maaş artışlarına yönelik taleplerin dile getirileceği bildirildi. "Eş Zamanlı Basın Açıklamasında" şu taleplerin dile getirileceği öğrenildi:

EMEKLİLER NE İSTİYOR?

"- Tüm emekli maaşlarına sahte enflasyon oranına göre değil, açlık ve yoksulluk sınırı rakamlarına göre zam yapılsın.

- işçi, Memur ve Bağ-Kur emekli aylıkları arasındaki eşitsizlik giderilsin. - Tüm emeklilere yılda 4 kez birer maaş tutarında ikramiye verilsin. - Sağlık hizmetlerinde uygulanan tüm kesintiler kaldırılsın.

- Toplu taşıma araçlarında ülkenin her yerinde emeklilere ve eşlerine ücretsiz ulaşım hakkı sağlansın.

- Emekli sendikaları statü yasası çıkartılarak, emeklilerin sendikal hakları Anayasal guvenceye alınsın.

- Emekli maaşları tek yanlı olarak değil, sendika ile toplu sözleşme yapılarak belirlensin."


158 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör