top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Enginyurt Ataşehir'de: Bir oy Kılıçdaroğlu'na, bir oy CHP'ye


İSTANBUL/ATAŞEHİR- Demokrat Parti Ordu Milletvekili, Genel Başkan Yardımcısı, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri'nde CHP listesinde İstanbul 1. Bölge 9. sırada Milletvekili adayı Cemal Enginyurt, bu akşam, İçerenköy'de DP'liler ve CHP'lilerle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, "14 Mayıs Seçimleri'nde tereddütsüz bir oy Kemal Kılıçdaroğlu'na verilsin, bir oy da CHP'ye. Bu seçimi kazanmak zorundayız; yoksa ülke Sultanlığa dönecek, Tayyibistan olacak" dedi.Cemal Enginyurt, DP ile CHP'lileri ziyaretinde önemli konularda düşüncelerini açıkladı. Enginyurt'un ziyaretine Ataşehirlilerin yanı sıra, DP İl Başkan Yardımcısı Ender Arpacıoğlu, Kadıköy İlçe Başkanı Savaş Adalet, DP Ataşehir İlçe Başkanı Deniz Finci, CHP İlçe Başkanı Celal Yalçın, DP İlçe Başkan Yardımcısı Ayşe Kurt, DP ilçe Yönetim Kurulu üyelerinden

Metin Çimen, İpek Güler, Selçuk Hakyemez, Eren Zorgül, Aytekin Güler, Serkan Baylan, Cem Tokgöz, Ataşehir Ordulular Derneği Başkanı Ertuğrul Köleoğlu ile Enginyurt'un danışmanı Ali Şenyurt da katıldı.

DP Genel Başkan Yardımcısı, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Cemal Enginyurt'un dikkatle dinlenen konuşmasından satırbaşları şöyle:


- Bize olan ilginin sebebi muhalif tavrımızdan dolayıdır. Ve bu da şunu gösteriyor toplum kararını vermiş; ben kararını verdiğini nereden anlıyorum: 99 yılında da milletvekiliydim ben, 2002 yılında seçime giderken insanlar sokakta şunu söylüyor: Bunlar gitsin kim gelirse gelsin diyor. O günleri bir hatırlayalım iktidar partisi gitti, ama ilginçtir muhalefet partileri de gitti 5 Parti birden gitti. Meclis'e iki parti girdi ikisi de dışarıdan geldi AKP ve CHP.Şu an toplum bu iktidar gitsin diyor müthiş oranda. Dolayısıyla bu heyecan, bu coşku her geçen dakika büyüyor.

- Türkiye'de 21 yıldır Recep Tayyip Erdoğan seçimlere hep önde başladı muhalefet arkadan yarışa dahil oldu; ama bir türlü kazanamadı. 21 yıl sonra ilk defa Türkiye'de muhalefet önde başladı, Recep Tayyip Erdoğan arkadan yetişemiyor, bu 30 günde de yetişemeyecek; Çünkü her yaptığı elinde patlıyor artık. Recep Tayyip Erdoğan algı yaratamıyor, satın alacak adamı kalmadı, millete vereceği bir şey yok.

- 21 yıl sonra gelinen noktada mülakatı kaldıracağım diyor. 21 yıldır mülakat yapıp 96 almış KPSS'deki bir genci bir kızımızı mülakatta 50 vererek eleyip AKP'li yandaşlarını mülakatla, torpille işe alan bir Recep Tayyip Erdoğan sanki ülkeyi 21 yıldır CHP yönetiyormuş sanki 21 yıldır Bay Kemal yönetiyormuş gibi müjdeler veriyor ama müjdelerin toplumda karşılığı yok.

- Artık Türkiye o hale geldi ne yaparsa yapsın Recep Tayyip Erdoğan toplum yemiyor ve netice itibariyle agresifleşiyor, dilini bozuyor, toplumu germeye çalışıyor toplumu germeye çalışmaktaki maksadı da tabanını kemikleştirmek.

- Meral Akşener bir hanımefendi bir kadın siyasetçi Sen daha neler göreceksin diyor değil mi Meral Akşener Benim adım Tayyip Erdoğan sana neler yapacağım diyor bir gün sana İstanbul kurşunlanıyor . Milleti birbirine düşman edecek hale getirdiler bu da gösteriyor ki kaybettiler.

- Bir lider profili ile üslubuyla da nezaketiyle de zerafetiyle de toplumun büyük bir kesimini bir araya getirdi o zaman Sizler de özellikle bunun idrakinde olarak bazen görüyoruz duyuyoruz yazılıyor çiziliyor. Hayırdır kardeşim sağcılık solculuk zamanında mıyız şu an Parti kavgası mı yapıyoruz. Sen beni döveceksin ben seni döveceğim yarışında mıyız? Şu an Cumhuriyet elden gidiyor bir daha kazanırlarsa saltanatı getirecekler ve hiçbirimize yaşam hakkı tanımayacaklar. Öyleyse ne diyeceğiz Mustafa Kemal Atatürk'ün "vatan mevzu bahis ise gerisi teferruattır" dediği gibi hiç arkamıza bakmayacağız bir olacağız iri olacağız diri olacağız yani birleşe bi

rleşe kazanacağız diyoruz ya Onun yolu hakikaten birleşmekten geçiyor.


- Biz birbirimizle ilgili laf söyleyecek zamanda değiliz, şahsımın Ülkesi dediği bu ülkeyi resmi olarak şahsının Ülkesi haline getirecek, paranın üzerine Tayyip resmini koyacak bu ülkeyi tayyipistan yapacak ve bize büyük bedel ödetecek. Bedel ödeteceğim de söylüyor değil mi açıkça not aldım sizi diyor değil mi 15 mayıs'tan sonra görüşeceğiz

- Alevi dedelerin güzel bir sözü vardı o sözü kendimize rehber ettik "Biz saraylarda yaşayan Yezid olmaktansa Kerbela Çöllerinde Şehit Hüseyin olacağız." Allah'ın izniyle bizim kimseden geri adım atacak halimiz yok artık mücadelemizi sürdüreceğiz bunu yaparken de tekrar söylüyorum bu seçim parti seçimi değil, 8 ay sonra mahalli seçim var Parti işine o zaman bakarız.

- Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olması yetmiyor. O parlamentoda her halükarda 300'ü aşmamız gerekiyor. Aksi takdirde nasıl İstanbul'da topal ördek olduysa meclis AKP ve Cumhur ittifakının elindeyse nasıl Ankara'da Cumhur ittifakının elinde ise ve başkanın zorluyorlarsa çalıştırmıyorlarsa Yarın cumhurbaşkanına da aynı şey olmasın istiyorsak parlamentoda güçlü bir aritmetiği ortaya çıkarmalıyız bu romantizmi bırakın. Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz ama Meclisi çok güçlü yapmak zorundayız. - Tekrar söylüyorum çocuklarımıza borcumuz var, torunlarımıza borcumuz var, bu ülkeye borcumuz var, vebalimiz var bunu ödemenin yolu 21 yıldır Moğol istilasından daha büyük bir yağma hareketiyle bu ülkeyi hırsızlık soygun düzeniyle soyanların karşısında birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyeti korumamız kollamamız gerekiyor.- Eskiden Uganda diye bir ülke vardı sabah ilk kalkan Devrim yapıyor. Tayyip beyin de 5 danışmanı var. Hangisi erken kalkarsa Tayyip Bey'e ne söylerse Tayyip Bey onu söylüyor: Demek ki dün sabah kalkan yatay mimari demiş olay öyle biri Tayyip Bey'i gönderelim de bakalım yatay mimari mi, dikey mimari mi, kamu bankalarını finans merkezi diye niye buraya getiriyorsun, derdin neydi, Varlık Fonuna neyi kattın, Varlık fonundan neyi sattın, kime ne verdin, 418 milyar doları nasıl götürdün, Nereye götürdün, 128 milyar doları ne yaptın, onları biz hesabını soracağız diyoruz bunun adı devrisabık diyoruz bazıları yanlış anlıyor. Sanki biz herkesten hesap soracakmışız, yok abi herkesten ne hesap soracağı, biz çalanlardan hesap soracağız, bir hırsızdan hesap soracağız. Biz o kuleleri dikerken devletten aldığı kredileri ödemeyenlerden hesap soracağız. Biz gazete-televizyon satın alıp emekçiye işçiye kredi vermeyen, çiftçiyi emekçi icraya veren ama 750 milyon doları alan tüpçünün çocuğundan hesap soracağız, devletten aldıklarını niye geri vermedin diye.


Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

133 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page