top of page
  • HaberciGazete

Eren Bülbülsüz 5 yıl 9 bayram11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon'un Maçka ilçesi Köprüyanı mahallesinde PKK'lı teröristlerin açtığı ateşle şehit olan Eren Bülbül (15) mezarı başında ailesi ve sevenlerince anıldı.

Ayrıca, Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Eren Bülbül'ün bugün kaç yaşında olacağına yönelik soru stüdyoda bulunan seyirciler ve televizyon izleyenler arasında duygusallık yarattı.

Öte yandan, Eren Bülbül'ün ölümü üzerine yerdeşi, BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı'nın yazdığı Yitik Umutların Gece Bekçisi AB kitabında da yer alan ağıt-şiirin sosyal medyada paylaşımı da ilgi çekti.TRABZON - Trabzon’un Maçka ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan ateş sonucu 11 Ağustos 2017 tarihinde oğlu Eren Bülbül’ü şehit veren anne Ayşe Bülbül oğlunu bir gün bile unutamadığını ama vatan için kurban vermenin de gururunu yaşadığını söyledi.

Maçka ilçesi Köprüyanı mahallesinde 11 Ağustos 2017 tarihinde terör örgütü mensuplarının hırsızlık için girdiği evlerini güvenlik güçlerine göstermek için giderken açılan ateş sonucu Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan Eren Bülbül, ölümünün üzerinden geçen 5 yıla rağmen unutulmuyor.

Taka gazetesinin haberine göre, yayladan oğlunun ölüm yıldönümü için Köprüyanı mahallesindeki evine gelen anne Ayşe Bülbül, oğlu Eren'in mezarını ziyaret etti. Anne Ayşe Bülbül, “Erensiz 5 yıl 9 bayram geçirdim. Bayramlarım buruk, hayatım buruk, yaşantım buruk. Tabi ki gururu da var. 13 tane evladım var. Hepsinin bir ananın babanın yüreğinde yeri ayrı. 13 taneden birini ben vatan için kurban verdim” dedi. Evladını yaşadığı köy evinin önünde vatanı için şehit verdiğini kaydeden anne Bülbül “Benim evladımın yaptığını herkes yapamazdı. Ben annesiyim, ben bile yapamazdım. Bu çocuğa Cenab-ı Mevlam şehitlik vermiş. Geride dağlar kadar acı bıraktı. Mevlam kimsenin sırtına kaldıramayacağı bir yükü yüklemez. 4 evladım yanımda acımı onlarla dindirmeye çalışıyorum. Devletimiz her şeye rağmen var olsun, bizim ömrümüzü devlet büyüklerimize versin. Yarın ölümünün yıldönümü. Zor, yapacak bir şey yok, vatan sağ olsun. Allah geride kalan evlatlarıma uzun ömürler versin” diyerek gözyaşı döktü.
"HEPİMİZİN KALBİNİ YAKTILAR"

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında duygusal anlar yaşandı.

Oyuncu ve sunucu Kenan İmirzalıoğlu'nun PKK'lı teröristlerin öldürdüğü Eren Bülbül ile ilgili soru sorarken adeta sesi titredi. Sunucu Kenan İmirzalıoğlu soruyu sorduktan sonra ağlamamak için kendini zor tuttu. İşte Kenan İmirzalıoğlu'nun o zor anları ve Eren Bülbül sorusu... Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını sunan Kenan İmirzalıoğlu yarışmacıya sorduğu soruyu okurken zor anlar yaşadı. Sinem Kobal ile evli olan ve uzun zamandır yarışmayı sunan başarılı oyuncu Eren Bülbül sorusunu okurken ve sorunun yanıtını beklerken ağlamamak için kendini zor tuttu. Yarışmaya katılan Şevval Gürsoy'a yöneltilen soru "PKK'lı teröristlerce, 11 Ağustos 2017'de şehit edilen Eren Bülbül, bugün kaç yaşında olacaktı?" sorusu idi. 30 bin TL'lik ödüle ulaşan yarışmacı 50 bin TL'lik soruyu Kenan İmirzalıoğlu'ndan dinlerken ünlü oyuncunun gözlerinin dolu dolu olması seyircilerin gözünden kaçmadı.

"HEPİMİZİN KALBİNİ YAKTILAR"

Şıklar arasında, 'A- 20', 'B- 22', 'C-24' ve 'D- 26' yer aldı. Gürsoy ilk hakkında B ardından ise C şıkkını seçti. Yanlış cevabı seçen yarışmacı, 30 bin TL ödülde kaldı.

Eren Bülbül, 11 Ağustos 2017'de Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında Türk emniyet güçleri ile PKK militanları arasında yaşanan çatışmada PKK'lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Eren Bülbül daha 15 yaşındaydı.


BAHÇEKAPILI'nın EREN BÜLBÜL AĞIT-ŞİİRİ
Öte yandan Eren Bülbül'ün yerdeşi, BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı'nın gazetecilik-yazarlık birikimini anlatan 4 ciltlik Yitik Umutların Gece Bekçisi Alâettin Bahçekapılı kitabında da yer alan Eren Bülbül ağıt-şiirinin sosyal medyada da yayımlanması ilgi çekti. Bülbül'ün "Annesinin ağzından" dile getirilen şiir şöyle:EREN BÜLBÜL AĞIDI


-Annesinin ağzından-NERE GİDEM, NERE GİDEM / BEN ŞİMDİ NERE GİDEM /


EREN CENNETE GİTTİ / BEN DE O YERE GİDEMNERE BAKSAM, NERE BAKSAM / DÖRT YÖNE, KİTABA BAKSAM /


TANRI "ÖLDÜRME" DEDİ / EREN ŞEHİT, NE YAPSAMSÖYLE BANA, SÖYLE BANA / DOĞRUYU SÖYLE BANA /


DÖRT KİTABI BİLMEYEN / EĞRİYİ SÖYLE BANAYERE GİRSİN, YERE GİRSİN / BİLMEYEN YERE GİRSİN /


EREN’İ ÖLDÜRENLER / YEDİ KAT YERE GİRSİNŞEHİDİME ŞEHİDİME / BAYRAK ÖRTÜN ŞEHİDİME /


TÜM TÜRKİYE ‘VARSIN’ DEDİ / ULAŞTIRIN ŞEHİDİMEAYAKLANDI, AYAKLANDI / ONBEŞLİK GENÇ AYAKLANDI /


DÖRT KİTABI BİR BİLEN / BÜTÜN HALKIM AYAKLANDISUSSUN ARTIK, SUSSUN ARTIK / SİLAHLAR SUSSUN ARTIK /


ERENLER ÖLDÜRÜLMESİN / DÜŞMANLIK PUSSUN ARTIKKARDEŞİZ BİZ, KARDEŞİZ BİZ / EZELDEN KARDEŞİZ BİZ /


MUSA, İSA , MUHAMMED / İNANÇTAN KARDEŞİZ BİZHAYDİN BRE, HAYDİN BRE / AYAĞA KALKIN BRE /


BIRAKIN LAZI ÇERKEZİ / BİRLİĞE VARIN, BİRE


BIRAKIN ARABI, KÜRDÜ / BİRLİĞE VARIN, BİRE


BIRAKIN AYRI GAYRİYİ / BİRLİĞE VARIN, BİREHAYDİN BRE, HAYDİN BRE / AYAĞA KALKTIK BRE


DÖRT KİTABI ANLADIK / BİRLİĞE VARDIK, BİRE


KIRK SOYU KUCAKLADIK / BİRLİĞE VARDIK, BİRE


DİRLİĞE VARDIK, BİRE / İNSANA VARDIK, BİREAlâettin BAHÇEKAPILI, 13 Ağustos 2017


16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page