top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Eren Bülbülsüz 6 yıl11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon'un Maçka ilçesi Köprüyanı mahallesinde PKK'lı teröristlerin açtığı ateşle şehit olan Eren Bülbül (15) mezarı başında ailesi ve sevenlerince anıldı.

Öte yandan, Eren Bülbül'ün ölümü üzerine yerdeşi, BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı'nın yazdığı Yitik Umutların Gece Bekçisi AB kitabında da yer alan ağıt-şiirin sosyal medyada paylaşımı da ilgi çekti.

TRABZON - Trabzon’un Maçka ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan ateş sonucu 11 Ağustos 2017 tarihinde oğlu Eren Bülbül’ü şehit veren anne Ayşe Bülbül oğlunu bir gün bile unutamadığını ama vatan için kurban vermenin de gururunu yaşadığını söyledi.

Maçka ilçesi Köprüyanı mahallesinde 11 Ağustos 2017 tarihinde terör örgütü mensuplarının hırsızlık için girdiği evlerini güvenlik güçlerine göstermek için giderken açılan ateş sonucu Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan Eren Bülbül, ölümünün üzerinden geçen 6 yıla rağmen unutulmuyor.

Eren'in yaptığı kahramanlığın da unutulmadığına dikkati çeken Bülbül, şöyle devam etti:

"Benim evladımın yaptığı iş unutulmuyor. Ruhu şad olsun. Tüm şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun. Sadece benim evladımın değil, tüm şehitlerin. Altı yıl oldu tabii ki içimde bir burukluk, bir acı, hüzün var, yok değil ama 13 evladımın birini vatan için şehit verdim mutluyum, huzurluyum. Tek beni üzen evladımın hayattayken çektikleri. 'Vatan sağ olsun' demekten başka diyecek bir şey yok.""Sizlere 6 yıl, bana 6 bin yıl oldu"

Oğlunun mezarını ziyaret edenlerle görüşen, onlara duygularını anlatan Bülbül, şunları kaydetti:

"Bu çocuğa Cenabımevlam şehitlik makamını yazmıştı. 12 kardeşi bir yanaydı, bu bir yana. Bir anne, baba olarak insan hiç hissedemiyor kaç yıl geçse, isterse aradan bin yıl geçsin. Sizlere 6 yıl, bana 6 bin yıl oldu. O kadar büyük özlem. Ben ilk etapta dedim ki 'Zaman ilerledikçe acı biraz solar. 'Kefen soldukça, zaman uzadıkça acı biraz solar' derler. Hayır, zaman uzadıkça acı daha çok büyüyor. Yapacak hiçbir şey yok, Cenabımevlamdan geldik, geri ona gideceğiz. Yeri, mekanı, cennet olsun."


Eren gibi bir çocuğun annesi olmaktan gurur duyduğunu yineleyen Bülbül, "Diyecek hiçbir söz bulamıyorum, 6 yıl oldu. Sadece bu günlerde, özel günlerde değil, aynı konuları kendi kendime gelip burada oturup konuşuyorum, evladımla sohbet ediyorum. Eren bana görüntüde cevap vermiyor ama şehitler ölmez. Eren beni görüyor, bana cevap veriyor, ben duymuyorum. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, ailelerine dayanacak güç versin. Şehit gururuyla yaşamak zorundayız, vatan sağ olsun." şeklinde konuştu.

Vatandaşlar Eren'i unutmuyor

Vatandaşlar da Türkiye'yi yasa boğan ve sosyal medyadaki "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" paylaşımıyla milyonların gönlünde yer edinen Eren Bülbül'ün kabrini ziyaret ediyor.


Avusturya'da yaşayan Bilgin Şentürk ve ailesi, çıktıkları Karadeniz turu sırasında Eren Bülbül'ün mezarına da ziyarette bulunarak dua etti.

Eren'in annesine başsağlığı dileyen Şentürk, "Allah mekanını cennet eylesin, durağını Peygamber'imize komşu eylesin. Diyecek söz çok ama acımız büyük. Allah annesine sabırlar versin. Yattığı yer cennet olsun. Babası da yanında, çok acı bir duygu, Allah sabırlar versin." dedi.

Şentürk'ün beraberindeki Tuncay Karal da "Şehidimizi de ziyaret edelim dedik. Üzüntülüyüz, Allah annesine, ailesine sabırlar versin, mekanı cennet olsun." ifadesini kullandı.

Ankara'dan ailesiyle tatil için geldiği Trabzon'da Eren'in kabrini ziyaret eden Sedat Kocaman da "Gerçekten böyle vatansever çocuklara hepimizin ihtiyacı var. Duygulanmamak elde değil. Her zaman onu saygı ile andık. Güvenlik kuvvetlerine yol gösterdiği bu yolda şehit olduğu için onunla gurur duyuyoruz." diye konuştu.

BAHÇEKAPILI'nın EREN BÜLBÜL AĞIT-ŞİİRİÖte yandan Eren Bülbül'ün yerdeşi, BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı'nın gazetecilik-yazarlık birikimini anlatan 4 ciltlik Yitik Umutların Gece Bekçisi Alâettin Bahçekapılı kitabında da yer alan Eren Bülbül ağıt-şiirinin sosyal medyada da yayımlanması ilgi çekti. Bülbül'ün "Annesinin ağzından" dile getirilen şiir şöyle:EREN BÜLBÜL AĞIDI


-Annesinin ağzından-NERE GİDEM, NERE GİDEM / BEN ŞİMDİ NERE GİDEM /


EREN CENNETE GİTTİ / BEN DE O YERE GİDEMNERE BAKSAM, NERE BAKSAM / DÖRT YÖNE, KİTABA BAKSAM /


TANRI "ÖLDÜRME" DEDİ / EREN ŞEHİT, NE YAPSAMSÖYLE BANA, SÖYLE BANA / DOĞRUYU SÖYLE BANA /


DÖRT KİTABI BİLMEYEN / EĞRİYİ SÖYLE BANAYERE GİRSİN, YERE GİRSİN / BİLMEYEN YERE GİRSİN /


EREN’İ ÖLDÜRENLER / YEDİ KAT YERE GİRSİNŞEHİDİME ŞEHİDİME / BAYRAK ÖRTÜN ŞEHİDİME /


TÜM TÜRKİYE ‘VARSIN’ DEDİ / ULAŞTIRIN ŞEHİDİMEAYAKLANDI, AYAKLANDI / ONBEŞLİK GENÇ AYAKLANDI /


DÖRT KİTABI BİR BİLEN / BÜTÜN HALKIM AYAKLANDISUSSUN ARTIK, SUSSUN ARTIK / SİLAHLAR SUSSUN ARTIK /


ERENLER ÖLDÜRÜLMESİN / DÜŞMANLIK PUSSUN ARTIKKARDEŞİZ BİZ, KARDEŞİZ BİZ / EZELDEN KARDEŞİZ BİZ /


MUSA, İSA , MUHAMMED / İNANÇTAN KARDEŞİZ BİZHAYDİN BRE, HAYDİN BRE / AYAĞA KALKIN BRE /


BIRAKIN LAZI ÇERKEZİ / BİRLİĞE VARIN, BİRE


BIRAKIN ARABI, KÜRDÜ / BİRLİĞE VARIN, BİRE


BIRAKIN AYRI GAYRİYİ / BİRLİĞE VARIN, BİREHAYDİN BRE, HAYDİN BRE / AYAĞA KALKTIK BRE


DÖRT KİTABI ANLADIK / BİRLİĞE VARDIK, BİRE


KIRK SOYU KUCAKLADIK / BİRLİĞE VARDIK, BİRE


DİRLİĞE VARDIK, BİRE / İNSANA VARDIK, BİREAlâettin BAHÇEKAPILI, 13 Ağustos 2017


19 görüntüleme0 yorum
bottom of page