top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Flash TV’nin sahibi Ömer Göktuğ son yolculuğuna uğurlandıFlash TV'nin kurucusu, Bursalı iş adamı Ömer Ziya Göktuğ toprağa verildi.


BURSA - Tower Plaza’nın da sahibi, Flash TV’nin kurucusu, Bursalı iş adamı Ömer Ziya Göktuğ'u son yolculuğuna uğurlamak için sevenleri Ulu Cami'ye akın etti. Aile fertleri, camiye gelenlerin taziyelerini kabul ederken gözyaşlarını tutamadı.


69 yaşında hayata gözlerini yuman Göktuğ'a son görevini yapmak için CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Eski Bakan Faruk Çelik, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Recep Altepe, Bursalı İşadamı İlhan Parseker, sanatçılardan Faik Öztürk Ulucami’ye geldi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Göktuğ, Hamitler’deki aile mezarlığına defnedildi.

Dünürü İş adamı Bekir Okan, “Rahmetli çok iyi bir insandı. Bizim hastanede 10 gün tedavi gördü. Elimizden geleni yaptık. Ancak kurtaramadık. İlk geldiğinde yüz felci vardı. Sinüse bağlı enfeksiyon şikayetiyle gelmişti. Dünyada da yüzde 1-2 ölüm oranı olan bir hastalık. Biz dünür olduktan sonra tanıştık. Milliyetçi, yurtsever ve bir şeyler üretmeye çalışan bir kişiydi. İnşallah gelecekte de böyle insanlar olur. Birlikte Türkiye'yi büyütürüz” dedi.BİRÇOK SEKTÖRDE KENDİNİ GÖSTERMİŞTİ

1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Göktuğ, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1979 yılında Bursa’da Bursanteks firmasını kurarak tekstil sektörüne girdi. 1982 yılında Bursa merkezli Göktuğ Brode, 1989 yılında da Göktuğ Tekstil A.Ş. firmalarını kurarak tekstil yatırımlarını sürdürdü.

1990 yılında Göktuğ İnşaat şirketini kurarak arazi derleme, proje geliştirme faaliyetlerinde bulundu. Bursa’nın ilk gökdelenlerinden biri olan Tower Plaza’yı inşa etti. 1992 yılında Göktuğ Medya ve Haber Ajansı bünyesinde Türkiye’nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV’yi kurdu. Bursa merkezli olarak yayına başlayan Flash TV, daha sonra İstanbul’a taşındı. (İHA)


Alâettin Bahçekapılı, Yük. Mim. Oktay Ekinci ve Prof. Dr. Cengiz Eruzun Flash TV izlencesinde...

Alâettin BAHÇEKAPILI'nın notu: 1994 yılında TRT İstanbul Radyosu'ndan emekli olmamın üzerinden az bir süre geçmişti. Radyodayken TV'de staj yapmasına yardımcı olduğun Bursalı bir arkadaş "Ağabey, Flash TV'nin sahibi Ömer Göktuğ seninle görüşmek istiyor. Bursa'ya gelebilir misin?" dedi. Kalkıp gittim. Ömer Bey'in bürosunda buluştuk. Benden 5-6 yaş küçük, girişkenliği o zamana değin yaptıkları kadar yüzüne yansıyan pozitiflikten de anlaşılan bir insan... Çok iyi bir radyo dinleyicisi olduğunu, benim imza attığım izlenceleri severek dinlediğini, İstanbul'da yayına geçeceklerini, Çağaloğlu'nda bir bina kiraladıklarını, ortak bir şeyler yapıp yapamayacağımızı anlamak için görüşmek istediğini vb söyledi. Televizyonculuğu iyi bilmediğimi, hatta hiç bilmediğimi, ama kültür izlenceleri yapacaklarsa yardımcı olabileceğimi dile getirdim. Örnekler verdim. Çok dikkatle dinledi, notlar aldı. 2 saatten fazla sohbet ettik. Ayrılırken 'yahu Bahçekapılı, bana hep eğlence, müzik programları teklifiyle geliniyor, sen hep kültür ağırlıklı programlardan söz ediyorsun, şimdi değil ama ilerde belki bu formatta yayın yapabiliriz, seninle çalışabileceğime inanıyorum' dedi. Ayrıldık. Bir süre sonra İstanbul'daki Flash TV'nin başına Kadir İnanır getirildi. Onun döneminde birkaç izlenceye katıldım. Hiç unutmuyorum, "Karadeniz Evleri" konusundaki bir izlenceye öyle hazırlıklı gitmiştim ki, sevgili İnanır 'Bahçekapılı arkadaş, senin malzemelerin bizim arkadaşlara hayat alanı bırakmayacak gibi' diye espri yaptı. Hem sevgili Kadir İnanır, hem de sevgili Ömer Göktuğ şimdi aramızda değil; yıldızlar yağsın mezarlarına.


38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page