top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Gümrüklerde üç ayda 364 kilo kaçak altın yakalandıGümrük Muhafaza ekiplerince 2024 yılının başından bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlarda yaklaşık 700 milyon TL değerinde kaçak altın ele geçirildi.

Hayati Akbaş

HOPA-Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri yılın ilk çeyreğinde gümrük kapıları, havalimanları ve deniz limanlarında yaptıkları operasyonlarla kaçakçılara göz açtırmadı. Ülkemiz ticari hayatının yararı esas alınarak, her yıl olduğu gibi 2024 yılı ilk çeyreğinde de yeni rekor yakalamalara imza atıldı.        

Ekipler tarafından gerçekleştirilen risk analizi, istihbarat çalışmaları ve rutin kontroller esnasında şüpheli olarak tespit edilen şahıs ve araçlara yönelik Ülke genelinde yapılan detaylı araştırma ve incelemeler neticesinde, ilginç yöntemler kullanılmak suretiyle ülkeye getirilmeye çalışılan kilolarca yasa dışı altın tespit edildi.2024 yılı ilk çeyreğinde, ülke genelinde yürütülen başarılı operasyonlar neticesinde, kaçak altın yakalamalarında değer bakımından bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %2598 oranında bir artış yaşandı. Bu doğrultuda, söz konusu dönemde yaklaşık değeri 700 milyon TL olan yaklaşık 364 kilo ağırlığında Kaçak Altın ele geçirildi.          Olaylarla ilgili soruşturmalar, ilgili Cumhuriyet Savcılıkları nezdinde sürüyor.Gümrük Muhafaza birimleri, kaçakçılığın her türlüsüne karşı mücadele noktasında tam bir özveri ile çalışmaya devam ediyor. Yaptığı yakalamalarla vergi kaybına engel olup sağlıklı ticari hayatın devamını sağlayarak haksız rekabetin önüne geçiyor.

195 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page