top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Günün sosyal medya duyuruları-1Özellikle sosyal medyada yer alan kültür-sanat-yazınla ilgili haber niteliği taşıyan duyurulardan BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı'nın seçtiklerini okuyacaksınız "Bahçekapılı'nın Seçtikleri" başlığı altında. Bugün başlıyoruz.


Tuğrul Keskin duyurdu: İsmail Mert Başat'ı yitirdikBüyük bir üzüntüyle bildiriyorum; bu sabah şair yazar, düşünür İsmail Mert Başat’ı kaybettik. Cenazesi bugün (15 Ocak 2022 Cumartesi) İzmir, Yukarı Narlıdere Mezarlığından, İkindi namazının ardından kaldırılacaktır. Sevgili anısı her zaman kalbimde, sımsıcak korunacaktırFotoğraf sağdan sola: İsmail Mert Başat, Hidayet Karakuş, Ülkü Tamer, Ahmet Telli, Refik Durbaş, Fahri Özdemir, Tuğrul Keskin


Ertan Mısırlı'dan Nâzım Usta paylaşımıSoran olursa:'NÂZIM USTA''nın -Son Otobüs-'ü gibiyim diyorum bugünlerde.

120.Doğum Günü'nde O'nu, 1936 yılında Akşam Gazetesi'ndeki 'Düşünceler' adlı köşesinde 'Orhan Selim' imzasıyla yer alan 'İki Kitab' başlıklı yazısıyla anmak istedim.FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA'nın 1935'te basılan ilk şiir kitabı 'HAVAYA ÇİZİLEN DÜNYA'ya dair bir eleştiri yazısı bu...(İkinci kitap, Carlo Cafiero'nun, Karl Marx'ın KAPİTAL'inden yaptığı hülâsalar. Kapital'i Türkçe'ye ilk çeviren, Ticaret Mektebi profesörlerinden Suphi Nuri.)


Eleştirmen Hikmet Altınkaynak gururla paylaştı:Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir Odunpazarı'ndaki Mumya Müzesi'nde yer alan Nâzım Hikmet heykeliyle söyleşi yapar gibi Hikmet Altınkaynak.


Şair Aydın Kaşkal 120. doğum günü armağanı olarak çizdi


Orhan Bursalı paylaşımı...Muazzam bir çalışma.. Bülent Özükan'dan Lozan'ın 100.yılı için koleksiyon eser daha. Her açıdan ve büyük bir yazar kadrosu ile.. Çok teşekkür Bulent bey... Çok anlamlı.. Var olusumuza bir borç ödemesi. Ata.. İnönü ve silah arkadaşlarına şükranlarımızla yeniden...


Ali Özkal paylaştı...Görkemli Hatıralar'da sizin de olmanız gerekirdi Alâettin Bey. Ah Serhan ah...


Maçka Kapıköy'de Kalandar gecesi eğlenceleri..


Kapıköy Derneğimiz tarafından organize edilen ve katılımları ile bizleri onore eden Trabzon İl Sivil Toplum İlişkiler Müdürü Sayın Yunus Karaman ve ekibine, Maçka Belediye Başkanı Sayın Koray Koçhan'a, Maçka İlçe Jandarma Komutanlığı Ekibine, Gümüşhane, Trabzon ve Maçka'dan katılım sağlayan hemşehrilerimize ve Köy halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.


Yönetim kurulu olarak elimizden gelen gayreti göstererek geceye yakışır organizasyon yapmak için azami gayreti gösterdik. Hata ve eksiklerimiz var ise afola.

Köyümüzün tanıtımını farklı platformlarda yapmak ve daha iyilerini hep birlikte başarmak en büyük arzumuz. Kalandarınız/Yeni yılınız kutlu olsun.92 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page