top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Güncel Trabzon haberleriİLLERİN MİLLETVEKİLİ SAYILARI AÇIKLANDI...TRABZON KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK?Trabzon dahil 81 il için Milletvekili sayıları bugün yayınlanan resmi gazetede yayınlanarak duyuruldu.

YSK'nın illerin çıkaracağı milletvekili sayısı ve seçim çevrelerine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda, sayıların Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'nın 2022 yılı nüfus bilgileri dikkate alınarak hesaplandığı belirtildi. Trabzon'da bir değişiklik olmazken geçen seçimdeki gibi yine 6 Milletvekili çıkarak. Yüksek Seçim Kurulu, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından iletilen son nüfus bilgilerine göre, 2023 seçimlerinde illerin çıkaracağı milletvekili sayısı ile seçim çevrelerine ilişkin kararını açıkladı. Karara göre, 18'den fazla milletvekili çıkaracak iller İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olarak açıklandı. Türkiye'nin 81 ilinin toplamda 600 milletvekili çıkaracağı belirtildi.
Trabzonspor kongreye gidiyor! Ahmet Ağaoğlu rest çekti…

Trabzonspor Kulübü'nde sıcak saatler yaşanıyor. Geçen sezonun Süper Lig şampiyonu olan bordo mavili ekipte, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri arasındaki ipler koptu.
Süper Lig’de bu sezon beklentilerden uzak bir görüntü sergileyen Trabzonspor’da yönetimin, genel kurul kararı alınması için Başkan Ahmet Ağaoğlu’na baskı kurduğu öğrenildi.

Kamuoyundaki bilgilere göre, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu cumartesi günü oynanacak Ümraniyespor maçı öncesinde kurmaylarıyla toplantı yapacak. Yönetimden “olağanüstü kongre yapılsın” kararı çıkması halinde, Ahmet Ağaoğlu’nun başkanlık görevinden ayrılarak yeniden aday olmamayı düşündüğü öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor, teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde 38 yıl sonra bu başarıyı tekrarladı.

Bu sezon ligde beklentilerin uzağında kalan bordo mavili ekip, Süper Lig’de 22 maç sonun 38 puan topladı ve 6. sırada yer aldı.


AHMET AĞAOĞLU 2018’DEN BERİ KOLTUKTA


Muharrem Usta’nın ardından 2018 yılında Trabzonspor Başkanı seçilen Ahmet Ağaoğlu, daha önce Kulüpler Birliği Vakfı ve Türkiye Golf Federasyonu başkanlığı da yaptı. Yaklaşık 5 yıldır bordo mavili ekibin başkanı olan Ağaoğlu, 1 Süper Lig, 2 Türkiye Süper Kupa ve 1 Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşadı.CHP Trabzon Milletvekili Kaya: "Devletimiz büyük ama yönetenler küçük ve aciz"


CHP’Lİ AHMET KAYA: “DEVLETİMİZ BÜYÜK AMA YÖNETENLER KÜÇÜK VE ACİZ”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada depremin ilk günlerinden itibaren Kahramanmaraş’ta olduğunu ve karşılaştığı manzarayı anlatarak, "21 yıllık AKP iktidarının depremler karşısında hiçbir hazırlığının olmadığını gördüm, tek adam düzeninin devletimizi ve kurumlarını nasıl çalışamaz hâle getirdiğini gördüm. Devletimizin büyük ama yönetenlerin küçük ve aciz olduğunu gördüm, kahroldum” dedi.

“YAŞANANLARDAN DERS ALMALIYIZ”

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Kaya, “Acımız çok büyük, yüreğimiz yandı, biz büyük bir milletiz elbette dayanışmayla yaralarımızı saracağız ve en önemlisi de benzer acıların yaşanmaması için yaşananlardan ders alacağız.” dedi.

Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya konuşmasında, depremin 2. gününden itibaren deprem bölgesinde olduğunu belirterek, karşılaştığı manzarayı ve gördüklerini şöyle anlattı:

“21 YILLIK AKP İKTİDARININ DEPREMLERE HİÇBİR HAZIRLIĞI YOK”

“Feryat eden insanlarımızı ve çaresizliği gördüm, 21 yıllık AKP iktidarının depremler karşısında hiçbir hazırlığının olmadığını gördüm, tek adam düzeninin devletimizi ve kurumlarını nasıl çalışamaz hâle getirdiğini gördüm.”

“BELEDİYELER VE GÖNÜLLÜLER CANLA BAŞLA ÇALIŞTI”

“Belediyelerimizin ve gönüllülerin canla başla milletimizin yardımına koştuğunu gördüm. Askerlerimizin ve madencilerimizin arama kurtarma çalışmalarına katılmaları için 3 gün bekletildiğini gördüm.”

“DEVLET BÜYÜK, YÖNETENLER KÜÇÜK VE ACİZ”

“Kara gün dostu dediğimiz Kızılay’ımızın tüccara dönüştüğünü ve liyakatsiz kadrolarla nasıl çökertildiğini gördüm ve en acısı da devletimizin büyük ama yönetenlerin küçük ve aciz olduğunu gördüm, kahroldum.”


İbrahim Hacıosmanoğlu: Şampiyonluğun yüzde 51’i Mustafa Hacıkerimoğlu’nunduTrabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bordo mavili kulüpteki birlikteliğin yara aldığını söyledi. Geçen seneki birlikteliğin olmadığını söyleyen Hacıosmanoğlu, taraftarların Ahmet Ağaoğlu yönetimine destek vermesi gerektiğini söyledi.


Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, geçen sezon şampiyonluk yaşatan yönetim kurulunun en az 2, 3 yıl kredisinin olması gerektiğini söyledi.

Hacıosmanoğlu, TSYD Trabzon Şubesi Dergisi’ndeki röportajında, geçen sezon şampiyonluk yaşayan bordo-mavililerin bu sezon arzu ettiği başarıyı yakalayamamasını değerlendirdi.

“İki sene üst üste şampiyon olmamız gerekmiyor.” ifadesini kullanan Hacıosmanoğlu, “Bu kadrodaki aksaklıklar giderildikten sonra, ekonomik olarak da dokunuşlar yapıldığında seneye yine şampiyonluğa oynarız. Bu kadronun üzerine inşaat yapılabilir ama yönetimlere sahip çıkmak gerekiyor. Ondan sonra, ‘daha iyisini yapacağım’ diyen varsa, ekonomik bağımsızlığı daha güçlü olan buyursun gelsin.” dedi.

Hacıosmanoğlu, yönetimleri sürekli konuşmanın Trabzonspor’a zarar vermekten başka bir şey olmadığını vurgulayarak, “Biz de geldik, gittik. Eleştirilerle ilgili haklı oldukları yönler vardı, haksız olanlar vardı. Yerden yere vurmanın Trabzonspor’a faydası olmuyor ki. Sadece Trabzonspor değil, 4 büyük kulüp de öyle. Gelenler gidiyor ama kurum olarak Trabzonspor zarar görüyor.” diye konuştu.


“GEÇEN SENEKİ BİRLİKTELİK YOK”

Hacıosmanoğlu, geçen sezonun şampiyonluğunda birlikteliğin önemli olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:


“Türkiye Futbol Federasyonunda da güçlüydük. Şunu unutmamalıyız, şampiyonluğun yüzde 51’i Mustafa Hacıkerimoğlu’nundur, yüzde 49’nu kim paylaşırsa paylaşsın. Bunu şu anlamda söylüyorum, yıllarca sadece adalet istedik. Çünkü sürekli hakkımızı yediler. Federasyon ayağını iyi tuttuğun zaman, hakkınızı yiyemedikleri zaman yetiyor sana. İşte Hacıkerimoğlu’nun bu yönde büyük katkısı olmuştur, hakkımızı savunmuştur, başarmıştır. Onun dışında camia birleşmişti. Şimdi bakıyorum, geçen seneki birlikteliğin yüzde 10’u bile bu sene yok. Hacıkerimoğlu hem o birlikteliği sağlamıştı hem de görevini Türk futbolu adına layığıyla yapmıştı. Bizim bünyemiz zaten başkasının hakkını almayı kabul etmez.”


“CAMİA OLARAK DAĞILDIK”

Bordo-mavililerin eski başkanı, kulübün içinde bulunduğu durumla ilgili olarak da şu değerlendirmede bulundu:

“Beni en çok üzen konu, camia olarak dağıldık. Geçen sezonki şampiyonluğun önemli anahtarı, birbirimize sarılmaktı. Yıllarca şampiyon olamadığımız için camia birleşmiyordu, şimdi şampiyon oldu, paylaşmayı bilmiyoruz. Biz başarı varken dağıldık. 38 sene üzerine takımı şampiyon yapan başkanın ve yönetimin kredisi olması gerekiyor. En küçük bir kötü sonuçta, ‘istediğimiz yerde değiliz, bu yönetim gitsin’ demek olur mu? Öyle şey olur mu? Şampiyonluk maçında hepimiz ağladık, gurur duyduk. Bunları yaşatan yönetimin en az 2, 3 yıl kredisi olması gerekiyor.”40 görüntüleme0 yorum
bottom of page