• HaberciGazete

Güne başlarken bilmek isteyeceğiniz en önemli 10 HaberGüne başlarken bilmek isteyeceğiniz en önemli 10 Haber

12 Eylül 2021 Pazar1 Aşı karşıtları İstanbul’da miting yaptı: “Korona illüminatinin uydurması…” Aşı karşıtları, Anadolu Birliği Partisi’nin öncülüğünde İstanbul’da “Büyük Uyanış” adıyla miting yaptı. Çok sayıda vatandaş Maltepe Miting Alanı’nı doldurdu. Alana girişlerde HES kodu sorgulaması yapılmadı, bazı vatandaşlar maske bile takmak istemediği için polisle tartıştı. Bir çoğu da alana girdikten sonra maskelerini çıkardı. Eylemciler ellerinde “Denek değilim”, “Aşıya hayır” dövizleri taşıyarak sık sık slogan attı. Yapılan konuşmalarda koronavirüs salgınının, küresel güçlerin bir algı operasyonu olduğu iddia edildi. ‘Büyük uyanış’ adı verilen aşı karşıtı mitinge, daha önce ‘Özgürlüğün için pandemiye dur de’ şeklinde çağrı yapılmış ancak Maltepe Kaymakamlığı, bulaş riski nedeniyle mitingin yapılmasını yasaklamıştı. TTB mitinge izin verilmesine sert tepki gösterdi. “Sağlık çalışanlarının özverisi hiçe sayılıyor” dedi. Web haber portalı Diken’in bünyesindeki YouTube kanalı DikenTV, mitinge gitmiş ve aşı karşıtlarının görüşlerinden oluşan bir haber derlemiş. Haber, aşı karşıtlarının ne düşündüğünü öğrenmek isteyenler için çok faydalı. Bir aşı karşıtına göre korona salgını dünya çapındaki illüminati komplosunun bir parçası. Bir başkasına göre kovid-19 tedavisi olan basit bir grip hastalığı.

2 Okullar alarm veriyor: 200 sınıfta eğitime ara verildi Okullar 1.5 yıl sonra 6 Eylül’de yüz yüze eğitime açıldı. Öğretmenlerin dörtte biri aşılanmadı. Aşısız öğretmen ve okul görevlilerine haftada iki kez PCR testi şartı getirildi. Ancak ilk hafta sonuçları kötü. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer “Yaklaşık 200 civarında sınıfımız koronavirüs vakası nedeniyle ya da yakın temas nedeniyle eğitime 14 gün ara vermek zorunda kaldı” dedi.

3 Çocuğa cinsel saldırıya ‘Rızası var’ diyerek 2.5 yıl hapis! Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesi, çocuğa cinsel istismar suçundan yargılanan sanık Nurhat Can A’ya “Mağdurun rızası var” gerekçesiyle sadece 2.5 yıl hapis cezası verdi. Oysa cinsel saldırıya uğrayan V.T, iki kez intihar girişiminde bulundu.

4 Bebeğini öldüren anneye beraat çıktı İstanbul Kadıköy’de 31 yaşındaki F.D. (31) 2018’de evlilik dışı ilişkisinden doğan bebeğini su dolu temizlik kovasına koyarak öldürdü. Korkunç cinayetin ardından müebbet hapis cezasına çarptırılan F.D. hakkında verilen karar bozuldu. İstinaf Mahkemesi bebeğin canlı doğup doğmadığının ve ölüm sebebinin tespitinin yapılamadığını belirterek anne hakkında beraat kararı verilmesi gerektiğine hükmetti.


5 Babacan: Dikkat! Kafana mikrofon veya yumruk gelmesin DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Düzce’de bir açılış töreninde kurdeleyi kestiği sırada yakındaki bir çocuğu yanına çağırdı. “Dikkat et kafana mikrofon ya da yumruk gelmesin” dedi. Bu sözler akıllara Erdoğan’ın Rize’deki açılış töreninde bir çocuğa, kurdeleyi erken kestiği için kızıp parmağıyla kafasına vurduğu anları getirdi.


6 İnce, kendi partisindeki insanlara “Yavşak” dedi Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, partisinin üye ve kurucu üyelerinin yer aldığı WhatsApp grubunda, bazı üyelere “yemek ısmarlama” olayını basına duyurdukları gerekçesiyle hakaret etti. İnce “Yavşak tipleri bu partiye aldığım için çok üzgünüm” dedi. Hakaretin ardından partinin Kurucular Kurulu ve Genel Disiplin Kurulu Üyesi Mustafa Tayfun Laik görevinden istifa etti. Memleket Partisi’nde negatif bir havanın estiği ve daha fazla istifanın yaşanmaması için araya milletvekillerinin girdiği öne sürüldü.


7 Son 4 ayda 283 bin yatırımcı borsadan çıktı Salgın döneminde hızla yükselen ve yeni halka arzlarla Nisan 2021’de zirveye ulaşan Borsa İstanbul’daki yatırımcı sayısı, azalmaya başladı. Verilere göre, son dört ay 10 günlük sürede 283 bin yatırımcı borsadan çıktı. Bu kişilerin çoğunluğunu 35 yaş altı yatırımcılar oluşturdu.


8 IQ seviyemiz 90’mış, dünyada ilk 20’deymişiz Dünyanın en yüksek IQ’ya sahip ülkeleri sıralandı. Türkiye’nin 90 puanla en yüksek IQ derecesine sahip 20 ülke arasında gösterildiği listede 108 puanla Hong Kong ve Singapur izirveyi paylaştı. Üçüncü 106 puanla Güney Kore, dördüncü 105 puanla Çin ve Japonya, beşinci ise 104 puanla Tayvan oldu. Bu araştırmanın tam olarak nasıl yapıldığı ve ülkelerin ortalama IQ seviyelerinin nasıl ölçüldüğü ise belli değil.


9 Venedik’te Altın Ayı “L’Evenement”a Venedik Film Festivali, sona erdi. Ödül gecesinde, festivalin en iyi filmine verilen büyük ödül “Altın Aslan”ı, yönetmenliğini Audrey Diwan’ın üstlendiği “L’evenement (Happening)” filmi kazandı. Festivalde en iyi yönetmene verilen “Gümüş Aslan” ödülüne ise “The Power Of The Dog” filminin Yeni Zelandalı yönetmeni Jane Campion layık görüldü. Gecede, en iyi erkek oyuncu ödülüne “On The Job: The Missing 8” isimli filmde gösterdiği performansla Filipinli John Arcilla layık görülürken en iyi kadın oyuncu ödülünü ise “Parallel Mothers” filmindeki rolüyle İspanyol aktris Penelope Cruz aldı. Festivalde, jüri büyük ödülünü “È Stata La Mano Di Dio” filminin İtalyan yönetmeni Paolo Sorrentino alırken, jüri özel ödülü ise “Il Buco” filminin yönetmeni İtalyan yönetmen Michelangelo Frammartino’ya verildi. En iyi senaryo ödülünü de “The Lost Daughter” filmini yazıp yöneten ABD’li yönetmen Maggie Gyllenhaal kazandı.


10 Beşiktaş’ın yeni yıldızları Yeni Malatyaspor’ı dağıttı: 3-0 Kara Kartal, milli aranın ardından evinde Yeni Malatyaspor’u ağırladı. Barcelona’dan transfer Pjanic, 7. dakikada yaptığı asistle ilk golün mimarı oldu. Pjanic’in asistinde perdeyi açan bir diğer yeni transfer Michy Batshuayi, 52. dakikada farkı 3’e çıkaran golü de attı. Kartal’ın ikinci golü ise N’Koudou’dan geldi. Beşiktaş bu hafta Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund ile oynayacak.

47 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör