top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybettiBir süredir kanser hastalığıyla mücadele eden gazeteci Süleyman Özışık, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kardeşi Hadi Özışık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vefat haberini duyurdu. Süleyman Özışık, meslek hayatı boyunca çeşitli gazetelerde görev aldı. Özışık'ın bugün Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'nde ikindileyin kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.


Bir süredir kanser tedavisi gören 52 yaşındaki gazeteci Süleyman Özışık tedavi gördüğü hastanede gece yarısı hayatını kaybetti. BİRÇOK GAZETEDE ÇALIŞTI Meslek hayatı boyunca birçok gazete ve internet sitesinde mesleğini icra ediyordu. Uzun bir süredir kanserle mücadele eden gazeteci, yazar Süleyman Özışık, dün gece tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. "DURUMU KÖTÜYE GİDİYOR" DEMİŞTİ Kardeşi Hadi Özışık, 2 Ağustos'ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Süleyman Özışık'ın sağlık durumunun kötüye gittiğini söylemişti. Özışık, "Keşke güzel haber verebilsem, keşke 15 gün önce söylediğim gibi 'Daha iyi' diyebilsem. Maalesef o illet hastalık doktorların bütün uğraşlarına rağmen Süleyman'ın yakasını bırakmıyor." demişti.

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR? 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır'da doğdu. Lise eğitimi de dahil olma üzere ilk eğitimini Kars'ta tamamladı. Lisenin ardından İstanbul'a gelip çalışma hayatına atıldı. Ardından askerlik görevini yerine getirdikten sonra medya dünyasına Akşam Gazetesi'nde stajyer olarak adım attı. Akşam gazetesindeki 3 yıllık deneyiminden sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl boyunca çalıştı. 2000 yılında buradaki işi ekonomik nedenlerle sonlandırılma kararı alındı. Daha sonra kendisi gibi gazeteci olan ağabeyleri Hadi ve Baki Özışık ile birlikte sonradan Süleyman Soylu'nun katkılarıyla kurulduğu anlaşılan internethaber.com isimli haber sitesinin kuruluşunda yer aldı. 2021'in Haziran ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun haklarında "hakaret", "iftira" ve "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım"dan suç duyurusunda bulunduğu, AKP'ye yakınlığıyla bilinen Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık, suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Sedat Peker ile de yakın ilişkiler içinde oldu. Köşe yazarlığı ve birçok televizyon kanalında yorumculuk da yapan Süleyman Özışık, 2023 yılının başında yakalandığı kanser hastalığına yenilerek 5 Ağustos 2023 Cumartesi gününün ilk dakikalarında hayatını kaybetti. Özışık'ın bugün Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'nde ikindileyin kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Kaynak: İHA

44 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page