top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Gaziantep'ten 'beşibiryerde' haber


Babacan esnaf ziyareti için yarın Gaziantep'te

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Gaziantep'e geliyor.Balıklı Parkında kurulan DEVA Çadırı'nda halkla buluşacak olan Babacan vatandaşların sorunlarını dinleyecek. 4 Mayıs saat 16.00'da Gaziantep'te olacak olan Babacan, CHP listesinde 3'üncü sıra adayı olan Ertuğrul Kaya ile birlikte esnaf ziyareti de yapacak.


Gaziantep'te Kamu Görevi Yapanlar Dikkat!

Sağlık Bakanı Koca Duyurdu: Hizmet Süresi Kısaltıldı!6 Şubat 2023 Pazartesi günü Kahramanmaraş ilinin iki farklı ilçesinde ve Gaziantep ilinin Nurdağı ilçesinde meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından ilgili deprem bölgelerine yönelik önemli kararlar alındı. Depremin üzerinden yaklaşık olarak 3 ay geçmesinin ardından bir karar da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuruldu. İşte Bakan Koca’nın o açıklamasına dair detaylar…


HİZMET SÜRESİ KISALTILDI!

Deprem bölgelerinde devlet görevini yerine getiren vatandaşlar için yeni bir kararın alınmış olduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden bir duyuru yayınladı. Hizmet süresinin kısaltıldığını ifade eden Bakan Koca, detayları aktardı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU!

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yayınlamış olduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Adana, Diyarbakır, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Kilis ve Şanlıurfa il ve ilçelerinde 350, 400, 450, 500, 550 ve 600 gün olarak belirlenmiş olan devlet hizmet yükümlülük süreleri, ilgili sürenin yüzde 5’inin tamamlanması durumunda dolmuş kabul edilecek. Diğer bir ifade ile yükümlülük süreleri yüzde 15 kısaltılmıştır. Bunun ile birlikte yükümlülük süresi 3359 sayılı Kanun’da belirtilen ve en düşük süre olan 300 günden az olamayacak. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Hayırlı olsun.”
Gaziantep'te Melih Meriç rüzgârı esiyor....


Gaziantep'te Meriç, gittiği her yerde yoğun ilgi ile karşılanıyor

CHP Gaziantep 28.Dönem Milletvekili Adayı Melih Meriç, 14 Mayıs Seçimleri öncesi çalışmalarına hız verdi. Mahalle ve STK ziyaretlerini sürdüren Meriç, gittiği her yerde yoğun ilgi ile karşılanıyor


14 Mayıs seçimlerine az bir süre kala CHP Gaziantep 28.Dönem Milletvekili Adayı Melih Meriç, farkını ortaya koyuyor. Seçim çalışmaları kapsamında mahalle mahalle, sokak sokak dolaşan Meriç, gittiği her yerde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. STK’ların yakından tanıdığı bir isim olan Meriç, çözüm önerileri ile farkını ortay koyuyor.


“GAZİANTEP KAZANACAK!” Geçtiğimiz gün Elifoğlu Köyü’nde vatandaşlarla bir araya gelen Meriç’e ilgi büyük oldu. Düzenlenen açık hava buluşmasında konuşan Meriç, “Kavga etmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız, ayırmayacağız, birlikte başaracağız... 14 Mayıs akşamı dostluk kazanacak, sevgi kazanacak, Elifoğlu kazanacak, Gaziantep kazanacak, Türkiye kazanacak” dedi.

“İKTİDARA HAZIRIZ” Seçim çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Meriç, “Çok mutluyuz. İnsanlar memnuniyetlerini dile getirmenin yanı sıra Gazi şehrimizin ve kendilerinin yaşadıkları sorunları da dile getiriyor. Sorunların tamamına hakimiz aslında. Ama yine de her gittiğimiz yerde yeni şeyler öğreniyoruz. CHP ve Millet İttifakı ekibi, sorunların çözümünü içeren pek çok proje ile iktidara hazırdır.”

“SORUNLARI ÇÖZMEKLE YETİNMEYECEĞİZ” Açıklamalarını sürdüren Meriç, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi, biz sadece sorunları çözmekle yetinmeyeceğiz. İnsanlara karınlarını doyurmanın ötesinde şeyler sunacağız. İyi ve rahat bir yaşam, iş kaygısı duymayan ve yaşlarının güzelliklerini yaşayacakları gençlik projelerimiz ve her kesimin refah düzeyini yükseltecek projelerimiz var. Ankara’ya gider gitmez sözlerimizi gerçekleştirebilmek için çalışmalara başlayacağız’’ ifadelerini kullandı.


AK Parti Gaziantep Milletvekili adaylarından ziyaretler...Önceki dönem Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Ertuğrul Teymur, AK Parti Gaziantep Milletvekili adayları ile parti il ve ilçe teşkilatı temsilcilerinden oluşan heyet, Gaziantep Ticaret Borsası'nı (GTB) ziyaret etti.

Önceki dönem Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Ertuğrul Teymur, AK Parti Gaziantep Milletvekili adayları ile parti il ve ilçe teşkilatı temsilcilerinden oluşan heyet, Gaziantep Ticaret Borsası'nı (GTB) ziyaret etti.

GTB Hububat-Bakliyat Satış Salonlarında gerçekleştirilen ziyarette borsa üyeleriyle istişare toplantısında bir araya gelen AK Parti Milletvekili Adayları, tarım sektörüne yönelik talep ve önerileri dinleyerek, şimdiye kadar yapılan çalışmalar ve ' Türkiye Yüzyılı' projelerine ilişkin açıklamalarda bulundular.

Toplantının açılışında konuşan GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, yeni bir hasat sezonunun arifesinde olduklarını kaydederek, mayıs ayı sonlarına doğru başlamasını bekledikleri hasat mevsiminin bereketli ve bol kazançlı geçmesi temennisinde bulundu.

Ekim-Mart arasındaki 6 aylık dönemde yağış miktarında geçen yıla oranla ciddi bir azalma olmasına rağmen Mart-Nisan aylarında toprağa düşen yağış miktarının yüzleri güldürdüğünü belirten Tiryakioğlu, "Son yağışlar üretim alanlarının toparlanmasını sağladı. Buğday ekiliş alanlarının artış göstermesi de kuraklığa bağlı verim kayıplarını sübvanse etti. Bu üretim sezonunda geçen yılki ülke rekoltemize yakın 20 milyon ton dolaylarında bir buğday rekoltesi bekliyoruz" dedi.

Konuşmasında çiftçinin dört gözle beklediği hububat alım fiyatlarının sezon öncesi açıklanmasına da vurgu yapan Tiryakioğlu, mayıs sonlarına doğru ülkemizde ilk buğday hasadının başlayacağını ve TMO'nun 2023 dönemi hububat alım fiyatlarını erken açıklamasının sektör temsilcilerinin önünü görebilmesi açısından önem taşıdığını söyledi.

Tiryakioğlu, konuşmasında ayrıca Gaziantep tarımı ve gıda sanayi hakkında da bilgiler verdi.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise toplantıda yaptığı konuşmada GTB'nin üyelerine yönelik hayata kazandırdığı vizyon projeler ve 2023 hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de sektörlerinde ilkleri ve enleri barındıran vizyon projeleri hizmete açtıklarını hatırlatan Akıncı, "Antep Fıstığı Lisanslı Depo, Et Borsası ve Pilot Ölçekli Antep Fıstığı İşleme Tesisi gibi yenilikçi projeleri üyelerimizin hizmetine sunduk. 2023 yılına yönelik en büyük hedefimiz ise Hububat Emtia Merkezi'ni şehrimize kazandırmak" şeklinde konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Araban yolu üzerinde kurmayı planladıkları Hububat Emtia Merkezinin, Gaziantep'i tarımsal ürünlerin ticareti noktasında bölgede cazibe merkezi haline getireceğini aktaran Akıncı, "Sektörde kümelenmeyi sağlayarak bölgede bulunan tüm üretici ve tacirlere hitap edecek olan Hububat Emtia Merkezi bünyesinde elektronik satış salonu, modern laboratuvar, tüccar ofisleri, lisanslı depolar ve sosyal tesisler ile ihtiyaç duyulan birçok farklı donanımı barındıracak" ifadelerini kullandı.

Önceki dönem Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Abdulhamit Gül ise konuşmasında yeni hasat sezonunun verimli ve bereketli geçmesi temennisinde bulundu.

Çalışan, üreten ve ekonomiye katkı sunan insanlarla sabahın bu erken saatinde bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Gül, Gaziantep'in ihracatta, sanayide ve tarımsal ürünlerin işlenmesinde Türkiye'nin marka şehri olduğunu söyledi.

GTB'nin Hububat Emtia Merkezi projesinden de övgüyle bahseden Gül, "Borsamızın öncülüğünde Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle gerçekleşecek vizyoner ve çok kıymetli bir proje, sektör temsilcilerimiz bu projeyle çıtayı çok daha ileri noktalara taşıyacaktır" dedi.

Eski Adalet Bakanı ve Gaziantep Milletvekili Adayı Abdülhamit Gül ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan toplantının ardından, GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ile günün ilk buğday satışına eşlik ettiler.

Ziyarete AK Parti Milletvekili Adayları; Mehmet Eyüp Özkeçeci, Mesut Bozatlı, Bünyamin Bozgeyik, Hakan Tanrıöver, Cuma Reyhan ve Abdullah Korkmaz da katıldı.Öte yandan Eski Adalet Bakanı ve Gaziantep Milletvekili Adayı Abdülhamit Gül ile Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu beraberlerindeki heyetle birlikte, seçim çalışmaları kapsamında kamu kuruluşlarına da nezaket ziyaretlerinde bulunuyor. Bu kapsamda Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne yapılan ziyarette

heyet, Hastane Şefi İhsan Punar ile bir süre görüşerek hastanedeki durum ve ihtiyaçları konusunda bilgiler aldı.


Gaziantep'teki kutlamalarda Memleket Partililer ile CHP'liler arasında kavgaGaziantep'te 1 Mayıs kutlamaları sonrası Memleket Partili ve CHP'li 2 grup arasında çıkan tartışma, tekmeli-tokatlı kavgaya dönüştü. Polisin araya girmesi ile gerginlik sona erdi.

Kentte polis ekipleri, sabah saatlerinden itibaren 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için Kırkayak Parkı'nda önlemler aldı. Sivil toplum örgütleri ile siyasi parti üyeleri de kutlama alanına yürüyüş yaparak geldi. Üst aramasının ardından alana giren işçiler, sloganlar atarak halay çekti. Katılımcılara seslenen sendika temsilcileri, işçilerin dayanışma içerisinde olması gerektiğini belirtti. Kutlamaların sonunda Memleket Partili ve CHP'li 2 grup arasında partilerine ait bayrakların birbirlerinin önüne geçtiği iddiasıyla tartışma çıktı. Tartışma, kısa sürede tekme- tokat kavgaya dönüştü. Gerginlik, görevli polislerin araya girmesiyle sonlandırıldı.

26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page