top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Gaziler Günü kutlanıyorTürkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik unvanı ile Mareşal Rütbesinin verilişinin 101. Yıldönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü bütün yurtta Atatürk anıtlarına çelenk sunumları ve çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.


HOPA’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Hopa’da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi

Törende konuşan Hopa Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbıyık, "Şehit ve gaziler, toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir" dedi.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa’da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi. Törende konuşan Hopa Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbıyık, "Şehit ve gaziler, toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir" dedi.19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Hopa Belediye parkında bulunan Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Garnizon Komutanı Üsteğmen Ahmet Aydın, Hopa Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbıyık, kurum müdürleri, siyasi parti başkanları, muhtarlar, gaziler ve vatandaşlar katıldılar.Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Törende konuşan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbıyık, "Gaziler günü aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür. Kahraman gaziler, gaziler gününüz kutlu olsun. Sizler en büyük gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Gaziler, şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarıdır. Şehit ve gaziler, toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir" diye konuştu.

Buradaki törenin ardından Kaymakam Gürkan, Belediye Başkanı ve Garnizon komutanı ile birlikte Hopa Muharip Gaziler Derneğini ziyaret ederek günlerini kutladılar.Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü öğle saatlerinde de Belediye parkında gaziler günü nedeniyle Gazilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. Kaymakam Üçüncü yemekte “Hopa-Kemalpaşa olarak tarihimizin unutulmaz kahramanları, vatanın yeri dolmaz fedakârları olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz” diye konuştu..


Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı


Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü gerçekleşen törenle kutlandı.

Pazaryeri ilçesi Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, İlçe Kaymakamı Ferhat Altay ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kıbrıs Gazisi Hüseyin Sarıkaya ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Program sonrası Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin tarafından Gaziler onuruna Pazaryeri Kültür Merkezinde yemek ikramı yapıldı. Kaymakam Altay ve Başkan Tekin Gazilere ve Gazi yakınlarına hediye takdim etti.Pazaryeri ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü kutlamalarına Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İlçe Jandarma Komutanı Recep Kuş, İlçe Emniyet Amir Vekili Emrah Turan, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, gaziler ve şehit yakınları, muhtarlar, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page