• HaberciGazete

Gelecek Partisi haberleri"AKP iktidarı fındık üreticilerini yok etti"

BOLU - Gelecek Partisi Bolu Kurucu İl Başkanı Özkan Güneç, AKP iktidarının fındığı yok ettiğini, üreticilerinin de sorunlarının konuşulmasını istemediğini söyledi. Gelecek Partisi Bolu Kurucu İl Başkanı Özkan Güneç, AKP iktidarının tüm ürünlerde olduğu gibi fındık üretimini de yok ettiğini belirtti. Fındığın Karadeniz bölgesi için oldukça önemli olduğunu, yüzbinlerce kişinin geçimini fındıktan sağladığını anımsatın Güneç, AKP iktidarı döneminde bu alanda ciddi sorunlar yaşandığını aktardı. Türkiye'nin söz sahibi olduğu fındık üretiminde artık bu avantajın yok edildiğini vurgulayan Güneç, "Özellikle Doğu Karadeniz dünya fındık üretiminde söz sahibiydi. Dünyanın en kaliteli fındığı burada üretiliyordu ancak sağ olsun iktidar fındığın da fındık üreticisinin de dalını kırdı." diye konuştu. "Hem yok ettiler hem konuşulmasın istiyorlar" Güneç, fındık üreticilerinin sorunlarının dağları aştığını dile getirerek, "İnsanlar artık fındık ağaçlarını kesiyor. Böyle çokça görüntüyü izledik. Zaten oradaki arkadaşlarımız da bunu bize anlatıyor. Nasıl kesmesinler ki! O kadar zahmet çek, üret, topla. Ancak satmaya geldiği zaman elinde bir şey kalmasın. Bunun tek sorumlusu fındığı yabancıya peşkeş çeken AKP iktidarının kendisidir." şeklinde konuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) fındık üreticilerinin sorunlarının zaman zaman gündeme getirildiğini belirten Güneç, "Bakın görüntüleri var. Bazı milletvekilleri bu sorunları gündeme getiriyor. Ancak AKP ve küçük ortağının milletvekilleri bunu reddediyor. Bir de bunu kutluyorlar. Fındık üreticilerimiz bu görüntüleri izlesin ve gerçekleri görsün. Üreticilerin sorunları araştırılmasın diyorlar. Kıymetli vatandaşlarım son sözü size bırakıyorum." değerlendirmesini yaptı.


Aksaray'da Gelecek Partisi'nin ayak sesleri!


AKSARAY - Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Dilmaç, Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Mente eşliğinde kentteki birçok kişi ve kurumu ziyaret ederek, çeşitli istişarelerde ve fikir alışverişinde bulundu. Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, partisinin politikalarını anlatmak ve halkın tüm kesiminin sorunlarını ve ihtiyaçlarını anlamak için kentteki kurum, kuruluş ve kişileri ziyaret etmeye devam ediyor. Dilmaç, kente gelen partisinin Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mente ile buluştu. Dilmaç ve Mente, daha sonra partilerinin İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birtakım ziyaretlerde bulundu. BİRÇOK KURUM VE KİŞİYE ZİYARET Heyet ilk önce Aile hekimleri Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Şenol Atakan ile Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek, aile hekimlerinin sorunları ve bu sorunların çözüm konularını ele aldılar. Ardından heyet, bu sefer de Aksaray Ticaret Odasını ziyaret ederek, Başkan Cüneyt Göktaş ile görüştü. Grup daha sonra ise Aksaray Ticaret Borsasına gidip, Başkan Hamit Özkök'le biraraya geldi. Heyet son olarak Kanal 68'e gidip, kanal yöneticisi Sedat Eker'le buluştu. "KENTİN NABZINI TUTUYORUZ" Ziyaret ve çalışmaları hakkında bilgi veren başkan Dilmaç, parti olarak kentteki tüm kesimin nabzını tutmaya devam ettiklerini söyledi. Dilmaç, hemen her kesimle görüşmeye devam edeceklerini anlatarak, "Ülkemizin sorunları malum. Aynı sorunları kentimizde de yaşıyoruz. İşçisinden esnafına, iş insanına kadar herkes zor günler geçiriyor. Biz de parti olarak hem onların sorunlarına çareler üretmek, hem de yalnız olmadıklarını göstermek için kendilerini sık sık ziyaret ediyoruz. Vatandaşlarımız hepsiyle görüşmeyi, sorunlarını dinlemeye devam edeceğiz." değerlendirmesini yaptı.


Başkan Karış Sabiha Gökçen'in andıGelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, dünyanın ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen'in hem doğum hem de ölüm yıl dönümlerini andı. Başkan Karış: "Gazi'nin yanına küçücük bir çocukken koşarak gelen ve onu okutmasını isteyen, daha sonra da dünya tarihine geçmiş 20 havacı listesine adını yazdıran, birçok Cumhuriyet kadınına ilham kaynağı olan pilot Sabiha Gökçen'i rahmet ve saygıyla anıyoruz." Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, "Gazi'nin yanına küçücük bir çocukken koşarak gelen ve onu okutmasını isteyen, daha sonra da dünya tarihine geçmiş 20 havacı listesine adını yazdıran, birçok Cumhuriyet kadınına ilham kaynağı olan pilot Sabiha Gökçen'i rahmet ve saygıyla anıyoruz." dedi. Başkan Karış, dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan pilot Sabiha Gökçen'in hem doğum hem de ölüm yıl dönümleri nedeniyle mesaj yayınladı. Karış, Gökçen'nin dünyanın ilk kadın savaş pilotu olduğunu anımsatarak, ülkenin de ilk kadın pilotlarından olduğunu hatırlattı. Sabiha Gökçen'in örnek bir kadın, örnek bir yaşantı sahibi olduğunu anlatan Karış, "Gazi'nin manevi kızı, dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan bu değerli ismin bugün hem doğum hem de ölüm yıl dönümü. Böylesine başarılı bir kişinin hem doğum hem de ölüm yıl dönümlerinin aynı güne denk gelmesi de kendi şanına yakışır olmuş." diye konuştu. "DÜNYA LİSTESİNE GİREN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ"

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Sabiha Gökçen'in başarılarla dolu bir hayatı olduğunu dile getirerek, şu görüşleri iletti: "Gazi'nin yanına küçücük bir çocukken koşarak gelen ve onu okutmasını isteyen, daha sonra da dünya tarihine geçmiş 20 havacı listesine adını yazdıran, birçok Cumhuriyet kadınına ilham kaynağı olan pilot Sabiha Gökçen'i rahmet ve saygıyla anıyoruz. Tarihimizde böylesine değerli şahsiyetlerin bulunmuş olmasını bir şans olarak görüyorum. Kendisine, ülkemizin kadınlarına açtığı bu yol ve üstün başarıları için teşekkür ediyorum."Başkan Vergili Cem Vakfı'nın etkinliğine katıldı

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, Cem Vakfı Genel Merkezi tarafından Hz. Ali'nin doğumu ve Nevruz Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı.
İSTANBUL - Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği ve İstanbul Başpiskoposu I. Bartholomeos, eski Türkiye Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özcan, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Bilal Çelik, Cem Vakfı yöneticileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“İnşallah bütün İslam dünyası bir halka etrafında toplanacak” Başkan Erhan Vergili, "Böylesine zor günler geçirdiğimiz bir dönemde inşallah bütün İslam dünyası bir halka etrafında toplanacak ve bir daha ayrılmayacak. Bugün aynı zamanda Hz. Ali’nin de doğumu. Cem Vakfı'na böylesine güzel etkinliğe ev sahipliği yaptıkları ve bizim de böyle bir ortamda bulunmamıza vesile olduğu için teşekkür ediyorum. Hz. Ali’nin yeri her zaman kalbimizde ayrı” ifadelerini kullandı.


BAŞKAN ALTAN'DAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI!
Gelecek Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Ramazan Altan, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.


Nevruz'un yenilenmek olduğunu belirten Başkan Altan;" Nevruz geldi. Bir kere daha çiçeklerin açışına, ağaçların meyve sunuşuna şahit oluyoruz. Canlar tekrar hayata uyanıyor, tabiat yeniden tazeleniyor, yeşilleniyor. Yeni bir baharı daha karşılıyoruz. Bereketin, bolluğun, güzelliğin müjdecisi bahar Nevruz’dur, Yenigün’dür, Bahar’dır. Orta Doğu’dan Anadolu’ya, Asya’dan Balkanlara kadar, gönül coğrafyamızın her köşesinde açan tüm renklerin ortak adıdır. Zengin kültürümüzün tüm renklerini, değerlerini ve çeşitliliğini tazeleyen milli ve kültürel bağlarımızı pekiştiren, geçmişten günümüze büyük bir coşkuyla taşıdığımız ve taşıyacak olacağımız elzem zenginliğimizdir. Bu duygu ve düşünceyle Nevruz Bayramın'ın milletimize huzur, kardeşlik, beraberlik getirmesini temenni ediyor. Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum." şeklinde konuştu.


15 görüntüleme0 yorum