top of page
  • HaberciGazete

Gelecek Partisi'nden haberlerBAŞKAN VERGİLİ: “SARIYER'E BİZLERLE “GELECEK” GELECEK!”

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, STK ve vatandaş ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Ziyaretlerini Çayırbaşı Mahallesi'nde sürdüren Başkan Vergili, “Çayırbaşı Mahallesi'ne de tüm Türkiye'ye de bizlerle “Gelecek” gelecek” dedi.


Çayırbaşı Mahallesi'nde vatandaşın yoğun ilgiyle karşılaşan Başkan Vergili mahalle sakinleriyle uzun uzadıya konuşup, fikir alışverişinde bulundu.

“Sarıyer'i yeniden inşa edeceğiz”

Vatandaşın sorun ve önerilerini tek tek dinleyen Başkan Vergili açıklamasında, “Eğlenceli ve güler yüzlü insanıyla, samimiyetiyle, misafirperverliğiyle Sarıyer'imizin en güzel mahallelerinden Çayırbaşı'ndayız. 50 yıldır Sarıyer'de de, Çayırbaşı Mahallesi'nde de hiçbir değişiklik yok. Çocukların eğlenebileceği, aktiviteler yapabileceği hiçbir yer yok. Düğün yapmak için, piknik yapmak için ormanlık alan yok. Bu sadece bu iktidar için değil Sarıyer'i bu zamana kadar yöneten tüm belediyelerde durum böyle. Hiç biri Sarıyer'e önem vermemiş. Orman bölgesinde yer alan tüm ilçelerde ormanlık alan var ama orman alanının kenarında bulunan Sarıyer'de ormanlık alan yok. Durumu olmayan ama evlenmek isteyen, eğlenmek isteyen, torununu gezdirmek isteyen, nefes almak isteyen Sarıyerliler için hiçbir alan yok. İşte bizler bu hizmetleri getirmekle, Sarıyer'i en güzel, en yaşanılır ilçe yapmakla mükellefiz. İmarla ilgili sorunları da kökünden çözeceğiz. Denenmiş belediye başkanlarının işlevsizliğini gördük artık değişim vakti. Söz veriyoruz. “Gelecek”le Sarıyerimize tekrardan hayat gelecek. Sarıyer gelecekle düzelecek, vatandaşla el ele verip, Sarıyer'i yeniden inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.Öte yandan, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, Sarıyer’in sosyal alanlarını yeterli olmadığın ifade ederek, “Orman arazisinde bizim bir piknik alanımız yok. Evlenecek çiftin kır düğününü orada ücretsiz yapsak kötü mü olur?” dedi.

Sarıyer’in Çayırbaşı Mahallesi’nde bir takım ziyaretler bulunan Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, bölgeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sarıyer’in sosyal anlamda eksik kaldığını ifade eden Vergili, ilçeye ilişkin bir vaadini paylaştı.

“Bir Piknik Alanımız Yok”

Sarıyer’in orman ilçesi olmasına rağmen piknik alanının olmadığına dikkat çeken Vergili, “Düğün yapmak isteyeceğiz, dernek yapmak isteyeceğiz, Sarıyerliler olarak piknik yapmak isteyeceğiz… Orman bölgesindeyiz, Sarıyer Belediyemizin sadece mevcut yönetimi kastetmiyorum, ondan önceki yönetimleri kastediyorum. Belediyenin bir piknik alanı var mı? Güngören Belediyesi’nin var, Kağıthane Belediyesi’nin var, Bağcılar’ın var, Esenyurt’un var, Sarıyer’in sınırlarında… Sarıyer Belediyesi’nin sınırlarında kalan orman arazisinde bizim bir piknik alanımız yok” dedi.

“Sade Bir Nikahla Evlenen Çiftlerimiz Var”

Evlenecek çiftler için alanın ücretsiz olarak kullandırılabileceğin altını çizen Vergili, “İhtiyacı olup da evlenmekte güçlük çeken, kır düğünü yapmak isteyeeler çevremizde bulunan özel işletmelere gidemeyip de nikahla evlenen çiftlerimiz var. Ama bizim belediye olarak bir piknik alanımız olsa, bu alanın içerisinde kır düğünü yapabileceğimiz bir salonumuz olsa da Sarıyer’in 38 mahallesinde evlenecek çifttin kır düğününü orada ücretsiz yapsak kötü mü olur?” diye konuştu.


NAZİR GÜLER:"YARINLAR HAKKINDA FİKRİ OLAN BİZLER, İKTİDARA GELECEĞİZ!"Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, yerel gündemle ilgili değerlendirmede bulundu. Bayburt halkının iktidarın uyguladığı politikalar sebebiyle zor durumda olduğunu belirten Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Güler," Yarınlar konusunda fikri olan Gelecek Partisi bu ülkeyi yönetecek"dedi.


Vatandaşların git gide adaletten, ekonomiden, sağlıktan, eğitimden, sosyal hayattan mahrum bırakıldığını ifade eden Gelecek Partili Güler," İktidar artık ne yaptığını bilemez, halkı göremez oldu. Öyle ki Ocak ayından beri fahiş zamlarla vatandaşlar enflasyona ezdirilirken bile zam yapıp, yapmamakta kararsız kaldılar. Halk iyice perişan oldu. Market fiyatları el yaktı, insanlar fahiş zamlara artık tepki veremez oldu. İktidar ne kadar görmezden gelse de biz her zaman halkın yanında olduk. Vâr gücümüzle yardıma koştuk. Esnafı ziyaret ettik, vatandaşla kenetlendik. Bayburt halkının hep yanında olduk. Sadece Bayburt'ta değil. Elimizden geldiğince her yardıma ihtiyacı olana koştuk, el uzattık. Fakat artık yeter. Artık bu kötü yönetim, basiretsiz yönetim gidecek. İşin ehli kadrolarıyla bizler ülkenin başına geleceğiz. Yarınlar konusunda fikri olanlar bu ülkeyi yönetecek. Halkın Geleceği Ahmet Davutoğlu ile Türkiye'miz yeniden refaha, adalete, huzura, ekonomiye, eğitime, sağlığa kavuşacak"şeklinde konuştu.


GELECEK PARTİLİ DİLMAÇ: "AKSARAY HALKI PERİŞAN, İKTİDARIN YAPTIĞI ASGARİ ÜCRET ZAMMI ELLE TUTULUR OLMALI!Gelecek Partisi Aksaray Kurucu İl Başkanı Muhammet Dilmaç, asgari ücrete yapılması beklenen zamla ilgili değerlendirmede bulundu. Vatandaşın Ocak ayından beri enflasyona ezdirildiğini belirten Başkan Dilmaç, " Yoksulluk sınırı asgari ücretin 5 katı. İktidar vatandaşa yetecek şekilde zam yapmalı "dedi.

Dilmaç, "128 MİLYAR DOLARI YOK EDEN İKTİDAR, 1 MİLYAR DOLARLIK PETROL BULDUK DİYE SEVİNİYOR" dedi 2022 Haziran’a ilişkin açlık ve yoksulluk sınırı verilerini açıklandı. Buna göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı haziranda 6 bin 391 TL’ye, yoksulluk sınırı ise 20 bin 818 TL’ye yükseldi. Mutfak enflasyonundaki artış aylık yüzde 6,2; son 12 aylık artış da yüzde 117,3 oldu. Açlık sınırı 6 bin 391 TL’ye, yoksulluk sınırı 20 bin 818 TL’ye yükseldi. Öte yandan, açlık sınırı asgari ücretin yüzde 50,3, yoksulluk sınırı ise asgari ücretin yüzde 389,5 oranında üzerinde yer alıyor. Yoksulluk sınırı ilk kez 20 bin TL’yi aşmış oldu. Gıda fiyatları ise haziranda yıllık yüzde 117,3 arttı. Bekâr bir çalışanın ‘yaşama maliyeti' ise aylık 8 bin 313 liraya yükseldi. Verilerden de anlaşıldığı üzere vatandaş günbegün enflasyona ezdiriliyor. İnsanlar açlık sınırının altında yaşıyor. Bir evde iki kişi çalışsa bile alınan maaş temel ihtiyaçlara dahi yetmiyor. Aksaray halkı da çok perişan durumda. Kime hal hatır sorsak bir dokunup, bin ah işitiyoruz. Esnaf da, vatandaş da işlevsiz yönetimden dolayı serzenişte bulunuyor. Bu yüzden iktidar taşın altına elini koymalı. Daha fazla beklemeden vatandaşa elle tutulur bir maaş zammı yapmalı. Halk daha fazla enflasyona ezdirilmemeli" şeklinde konuştu.


GELECEK PARTİSİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER MEYDANI’NDA BİR ARAYA GELDİ


Gelecek Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan alanda hem çocuklar eğlenceli anlar yaşadı hem de vatandaşlara partinin çalışmaları hakkında bilgi verilerek, üye kaydı yapıldı.

Türkiye, genel seçimlere yaklaşırken, Gelecek Partisi’nde de seçim çalışmaları hız kazandı. Türkiye’nin her noktasında devam eden çalışmalara bir yenisi de İstanbul, Sultangazi’den eklendi. Gelecek Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı tarafından, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda stant kuruldu. Kurulan stanttan yeşil balonlarını alan çocuklar, eğlenceli dakikalar geçirdi. Ayrıca çalışma kapsamında vatandaşlara partinin çalışmaları da anlatılarak, üye olmak isteyen vatandaşların kayıtları gerçekleştirildi. Stanttı, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin de ziyaret etti.Şahin çocuklara balon verdi.


“Vatandaşlarımızı Gelecek Partisi’ne Davet Ediyorum“ Çalışma hakkında kısa bir değerlendirme yapan Gelecek Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Ramazan Altan, “Bizim için çok eğlenceli bir çalışma oldu. Bayram havasında bir ortamda vatandaşlarımızla bir araya geldik. Bu noktada bizleri sıcak ve samimi duygularla karşılayan tüm Sultangazili hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz biliyoruz ki Gelecek Partisi’ne olan bu sevgi, artarak devam edecek. Üye sayımızdaki artış da bunun en belirgin göstergelerinden bir tanesi. Ben tüm vatandaşlarımızı Gelecek Partisi çatısı altında buluşmaya davet ediyorum. Çünkü biz biliyoruz ki Türkiye’nin geleceği, Gelecek’te” dedi.


21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page