top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Gençlik Haftası başladı, 19 Mayıs Bayramı hazırlıkları tamamİSTANBUL/ATAŞEHİR- 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kapsayan Gençlik Haftası kutlamaları bu sabah saat 07.00'de başladı. 21 Mayıs Salı günü saat 24.00'te kadar sürecek Gençlik Haftası boyunca bütün okullar, kamu ve özel kuruluşlar, binalar, işyerleri, tören alanları, yollar ve ilçe meydanları bayrak, döviz ve Atatürk posterleriyle süslendi/süslenecek.

Gençlik Haftası nedeniyle bu sabah saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü törenle çelenk sundu. Gençlik Haftası etkinlikleri hafta boyunca gerçekleştirilecek turnuvalar, yarışmalar ve yürüyüşlerle sürecek.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için de ilçede bütün hazırlıklar tamamlandı.

19 Mayıs Pazar günü saat 10.00'da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulacak. Çelenk sunum törenine Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi ve Rotary Anadolu Lisesi'nden toplam 60 öğrenci katılacak. Çelenklerin sunulmasının ardından verilecek komut ile saygı duruşuna bulunulacak ve müzik öğretmeni Aslı Yaylalı yönetiminde İstiklal Marşı eşliğinde bayrak göndere çekilecek.

Atatürk Anıtı'ndaki törene Ataşehir'de bulunan yerel yöneticilerin, siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin ve halkın katılması da bekleniyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi kutlama töreni Prof. Faik Somer Spor Lisesi'nde gerçekleştirilecek. Saat 11.00'de başlayacak törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine belirten konuşma yapılacak, Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ata'ya cevabı okunacak. Tören öğrencilerin şiir okumaları, kata, simnastik kurdela ve labut gösterisi, wushu ve spor, basketbol ritim grubu gösterisinin ardından tören halk oyunlarıyla sona erecek.


Ataşehir Belediyesi 19 Mayıs için konserler, spor etkinlikleri ve söyleşiler hazırladı...


Ataşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yıl dönümünü; coşku dolu konserler, spor etkinlikleri ve Tarihçi - Yazar İlber Ortaylı’nın söyleşisiyle kutlayacak. Gençler için özel olarak hazırlanan program kapsamında müzikseverlerin ilgiyle takip ettiği sevilen gruplar Rubato, Köfn ve Madrigal Ataşehir’de sahne alacak.

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ataşehir’de büyük coşkuyla kutlanacak 19 Mayıs Gençlik Bayramı’na Atapark ev sahipliği yapacak. Gençler gün boyunca spora, müziğe ve eğlencelere doyacak.

 

Resmi çelenk koyma töreniyle başlayacak 19 Mayıs kutlamaları, Ataşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinlikler ve konserlerle gün boyunca sürecek.

 

İlber Ortaylı Ataşehir’e Konuk Olacak

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Ataşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği ilk etkinlik programı Pelin Batu’nun moderatörlüğünde büyük Tarihçi ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ile üç okyanusu kulaçlamış 23 yaşındaki yüzücü Aysu Türkoğlu’nu buluşturacak olan “Cumhuriyet Denizi’nde 105 Yıl” isimli söyleşi programıyla başlayacak.

 

Cumhuriyet’in iki farklı kuşağını bir araya getirecek söyleşi programı, 18 Mayıs Cumartesi günü İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de düzenlenecek.

 

Tarihçi ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ulu Önder  Mustafa Kemal Atatürk’ün zorlu deniz yolculuğuyla İstanbul’dan yola çıkıp Samsun’a vardığı 1919’un 105. yılını, Atatürk’ün gençlik ve spora bakış açısını, milli mücadelede Samsun’un önemini Ataşehirlilerle paylaşacak. Tarih, spor, gençlik, tecrübe ve yüzme üzerine yapılacak söyleşi programı ücretsiz / biletli olacak.

 

 

Spor Etkinlikleri Kayışdağı 80. Yıl Parkı’nda

Ataşehir Belediyesi’nin Gençlik Bayramı’nın heyecanını yaşatmak amacıyla hazırladığı kutlama programı çerçevesinde çeşitli spor etkinlikleri de düzenlenecek. Ataşehirli gençler, Kayışdağı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenecek basketbol, voleybol, futbol ve tenis yarışmaları ile zumba etkinliğine katılarak eğlence dolu anlar yaşayıp, hep birlikte 19 Mayıs’ı kutlamanın mutluluğunu yaşayacaklar.

 

Gençler Rubato, Köfn ve Madrigal ile eğlenecek


 

Kutlama programının müzik dolu anları ise 19 Mayıs Pazar günü Atapark’ta saat 16.00’da başlayacak. Tüm İstanbulluların davetli olduğu bayram kutlamalarında 19 Mayıs coşkusu Ataşehir'de muhteşem konserlerle taçlanacak. İlk olarak, Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs kutlamaları için hazırladığı özel bir programla sahne alacak. Ardından da üç ünlü müzik grubu; Rubato, Köfn ve Madrigal Atapark’ı dolduran binlerce genç ile buluşacak. 

 

Tüm vatandaşları 19 Mayıs’ı Ataşehir’de kutlamaya davet eden Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 105 yıl önce Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli günü gelin hep beraber coşkuyla Ataşehir’de kutlayalım. İlk olarak, resmi tören kutlamasını yapacağımız Cumhuriyet Meydanı’na, sonrasında Kayışdağı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’na, ardından da gurur ve sevinçle bayramımızı birbirinden değerli sanatçılarımızla kutlayacağımız Atapark’a 7’de 70’e tüm vatandaşlarımızı bekliyorum” dedi.140 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page