top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Hakemi yumruklayan Koca'nın avukatı: Cezamız neyse çekeceğiz
ANKARA- Hakem Halil Umut Meler'e yumruk attığı için tutuklu yargılanan MKE Ankaragücü Kulübü eski Başkanı Faruk Koca'nın avukatı Murat Bayramoğlu, "Tutukluluk kararına itiraz edeceğiz. Hakemin mağduriyeti söz konusu. Yaşananlar doğru değil. Cezamız neyse çekeceğiz" dedi.

Trendyol Süper Lig'in 15. haftasındaki karşılaşmanın bitiminde Hakem Halil Umut Meler'e yumruk attığı için tutuklu yargılanan MKE Ankaragücü Kulübü eski Başkanı, AKP Ankara eski milletvekili Faruk Koca'nın avukatı Murat Bayramoğlu, "Cezamız neyse çekeceğiz" dedi.

Faruk Koca'nın avukatı Bayramoğlu konu ile ilgili Elips Haber'den Halide Tonga'ya yaptığı açıklamada, Koca'nın tutukluluğuna itiraz edeceklerini söyleyerek Koca'nın da üzgün olduğunu ve mahkemenin kararına saygı duyacaklarını belirtti.

Koca'nın tutukluluk süreci ile ilgili durumu değerlendiren avukat Bayramoğlu, "Tutukluluğuna itiraz edeceğiz. Konuşulacak çok şey var ama şimdi sırası değil. Meler'in durumunda kimse olmak istemez. Mağduriyet var onun açısından. Faruk Hoca'nın yumruk atmasını zaten doğru bulmuyorum. Kendisi de doğru bulmaz bunu. Bu işin cezası neyse çekilecek. İddianame hazırlandı, mahkeme bunu değerlendirecek. Ama tutuklama her zaman söylediğimiz gibi istisnai durumlarda uygulanan tedbirdir. Yurtdışına çıkış yasağı konulması, pasaportun alınması gibi önlemler alınabilir hukukta. Bunların yapılmaması bizi üzüyor" diye konuştu.

İdari yoldan da bu olayın sonuçlarına değinen Bayramoğlu, "Dediğim gibi yaptığımız eylemin, fiilin sonucuna tabii ki katlanacağız. Ve buna idari yoldan da katlanıyoruz. Koca, MKE Ankaragücü'nden ve mensup olduğu partiden istifa etti. Elinden geleni yapıyor. Özür diledi, ayrıca kulüp hakemi ziyarete gitmek istedi. Hakem kabul etmeyebilir tabii ki. Biz üzerimize düşeni yapalım dedik. Anlıyorum durumunu. Üzerimize düşen yükümlülükleri de her aşamada yerine getirmeye çalıştık. Gönül isterdi ki tüm bunlar olmasın. Olduktan sonra önüne geçebileceğimiz bir durum değil. Bu konu nasıl telafi edilebilir bununla ilgili elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" dedi.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page